HABER AKIŞI

Binali Yıldırım: “en büyük teknoloji üssünü Bayrampaşa’ya kuracağız”

 Tarih: 19-03-2019 09:04:54
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Bayrampaşa’da kanaat önderleri, iş adamları, STK temsilcileri ve ilçe sakinleriyle bir araya geldi.

İstanbul’un 39 ilçesi için büyük projeleri olduklarını belirten Binali Yıldırım, “En büyük teknoloji üssünü Bayrampaşa’da kurup, burada gençleri istihdam edeceğiz. Türkiye’nin özeti ve kalbi olan İstanbul için el ele verip güzel hizmetleri hep birlikte yapacağız” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarını Bayrampaşa’da sürdürdü. Yıldırım, Hilton Topkapı Hotel’de kanaat önderleri, iş adamları, STK temsilcileri ve ilçe sakinleriyle bir araya gelerek 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ne yönelik plan ve projelerini anlattı.

“BEKA SORUNU YOK DİYENLERİ ÇANAKKALE’YE DAVET EDİYORUM”

Konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Binali Yıldırım, “Bugün iki mutluluğu bir arada yaşıyoruz. Bugün, Çanakkale ve Afrin zaferlerimizin yıl dönümü. Beka sorunu olup olmadığını anlamak isteyenleri Çanakkale’ye, 104 yıl önce yazılan destanın izlerini görmeye, ay yıldızlı bayrağımız için toprağa düşen aziz şehitlerimizi anlamaya davet ediyorum. Bu vesileyle Çanakkale şehitlerimize rahmet diliyorum. Onlar bizim gururumuz. Şehitlerimizin sayesinde rahat yaşayıp hürriyetin tadını çıkarıyoruz. Bizlere düşen onların emanetine sahip çıkmaktır. Gelecek kuşaklara bu memleketi daha güzel bırakmaktır” dedi.

“SEÇİM SANDIKTA KAZANILIR”

İstanbul’un sıradan bir şehir olmadığının altını çizen Yıldırım, “İstanbul, Türkiye’nin özeti ve kalbidir. İstanbul, bizim aşkımız, işimiz ve geleceğimizdir. Bayrampaşa da bundan ayrı düşünülemez. Rehavete kapılmayalım. Seçim sandıkta kazanılır. Sizlerden talebim kalan 12 günde çok daha hızlanarak, gayret göstererek erişemediklerimize de erişelim. İstanbul’un ayakta durması lazım. Çünkü İstanbul hapşırırsa Türkiye nezle olur. O nedenle işi şansa bırakmayalım. Sandığa muhakkak gidelim ve oyumuzu kullanalım. Bunu ihmal etmeyelim. 31 Mart’ta halkımızdan alacağımız yetki ile bu kadim şehrin sorunlarına paydaşlar ile birlikte çözüm bulacağız. El ele verip güzel hizmetleri beraber yapacağız. Herkesin enerjisine ve desteğine ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

“BAYRAMPAŞA’YI İSTİHDAMIN MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

İstanbul’un en büyük sorunu olan trafik sorununa kaliteli ve erişilebilir toplu taşımayı geliştirerek çözüm üreteceklerini açıklayan Yıldırım, “Türkiye’nin dört bir yanında yollar yaptık, yolları ayırdık insanları birleştirdik.  81 ilin ulaşım sorunun çözen biri İstanbul’un ulaşım sorununu da elbet çözecektir. İstanbul’da raylı sistemin payını yüzde 18’den yüzde 48’e çıkaracağız. Bunu yeni metro hatları ve tünellerle yapacağız. Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattımız Bayrampaşa’daki toplu taşımada büyük kolaylık sağlayacak. Bayrampaşa’ya kazandıracağımız 4 bin 500 araç kapasiteli otopark ile trafik sorununa kalıcı çözüm üreteceğiz. Geometrik kavşak düzenlemeleri ile de trafik akışını rahatlatacağız. En büyük teknoloji üssünü Bayrampaşa’da kurup, burada gençleri istihdam edeceğiz. Sermaye ve fikir sahiplerini bir araya getireceğiz. Bayrampaşa’yı istihdamın merkezi haline getireceğiz. Sosyal donatı alanlarıyla birlikte Çetin Emeç Stadı’nı yenileyeceğiz. 5 bin kişilik yepyeni bir stadı hizmete sunacağız. Yeşil yol projesi ile Bayrampaşa’ya 30 kilometrelik bir yeşil alan kazandıracağız. Millet bahçesi ve parklar ile ortak yaşam alanlarının miktarını da arttıracağız. Ancak tüm bunlar için yetki lazım. O yetkiyi Bayrampaşa’da Atila Başkan’a verirken İstanbul için de beni unutmayacağınızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

 

“TERÖRÜN DİNİ OLMAZ”

Yeni Zelanda’daki teröristin bile İstanbul’u hedef aldığını söyleyen Binali Yıldırım, “Kimsin sen? Vahşet dendiğinde bunların akıllarına İslam geliyor. Bu çok yanlış. Yeni Zelanda’daki hain saldırıya terör demeye dilleri varmıyor. Bu ikircikli tutumdan vazgeçin. Terörün dini olmaz. Bunlar ölüm makineleridir. Biz terörden 40 yıldır çekiyoruz. Ancak terör nerde olursa olsun. Bize zarar veren teröristlere gerekeni yaparız”  açıklamasını yaptı.

Programda konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise “Peygamber Efendimizin müjdesine mazhar olmuş İstanbul’a İstanbul beyefendisi Binali Yıldırım çok yakışacak inşallah. İstanbul büyük usta Sayın Yıldırım ile dünyanın başkenti olmaya devam edecek. Binali Yıldırım’ın bugüne kadar yaptıkları İstanbul’da yapacaklarının teminatıdır. İstanbul ve Bayrampaşa’yı mega projelerle buluşturacak olan Yıldırım’ı bugün Bayrampaşa bağrına bastı. İlginiz, sevginiz ve teveccühünüz için teşekkür ediyor; şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Başkan Atila Aydıner’in ev sahipliği yaptığı programa AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın yanı sıra TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti İstanbul Milletvekili Canan Kalsın, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, ilçe protokolü ve STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Projeler HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Bakan Gül “Uygulandıkça karşımıza çıkan sorunların çözülmesi hukuk devletinin temel görevidir” Bakan Gül “Uygulandıkça karşımıza çıkan sorunların çözülmesi hukuk devletinin temel görevidir” Adalet Bakanlığı’nın İspanya ile birlikte yürüttüğü ve AB projesi olan Ceza Adal..
Bakan Selçuk, Bakan Selçuk, "Büyük Darülaceze Aile Buluşması"na Katıldı Bakan Selçuk: "Alışılmışın Dışında Bir Sosyal Hizmet Üretiyoruz"
İş dünyasında Sürdürülebilirliğin Oscar’ları 6 yaşında İş dünyasında Sürdürülebilirliğin Oscar’ları 6 yaşında Sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı sürdürüle..
DuPont, babaların 5 gün olan doğum izni hakkını 4 haftaya çıkardı DuPont, babaların 5 gün olan doğum izni hakkını 4 haftaya çıkardı DuPont, çalışanlarının aile hayatına verdiği önemi vurgulamak amacıyla insan kay..
  Ekonomi HABERLERİ
Başkan Kopuz Başkan Kopuz "toprak kalitemizi korumak elimizde” İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz: “Toprak kalitemizi korumak elimizde…..
Yumurta fiyatları bizde düştü Irak’ta yükseldi Yumurta fiyatları bizde düştü Irak’ta yükseldi Tavukçuluk sektörü “VIV Türkiye 2019 Tavukçuluk Teknolojileri Uluslararası İhtis..
‘’Mobilyada taksit süresi 18 aya çıktı, ek düzenlemelerle sektörü yüzde 40 büyütebiliriz’’ ‘’Mobilyada taksit süresi 18 aya çıktı, ek düzenlemelerle sektörü yüzde 40 büyütebiliriz’’ Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu mobilya alımlarında kredi kartı taksitl..
Nakit akışınızı doğru yönetebiliyor musunuz? Nakit akışınızı doğru yönetebiliyor musunuz? Günümüzde şirketlerinin en önem verdiği konuların başında yer alan nakit akışı y..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Gümüşhaneliler Eyüpsultan’da buluştu Gümüşhaneliler Eyüpsultan’da buluştu İstanbul Seçimlerine Destek için İstanbul’a giden Gümüşhane Heyetine İstanbul Gü..
 “Uçtan uca yerlileşme politikası hayati önem taşımaktadır’’ “Uçtan uca yerlileşme politikası hayati önem taşımaktadır’’ Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, ASKON t..
Türk Kızılayı’ndan MNG Kargo’ya ödül Türk Kızılayı’ndan MNG Kargo’ya ödül Türk Kızılayı’nın 150. yılı özelinde hayata geçirmiş olduğu Kolide Ne Var kampan..
GÜDEF’ten gövde gösterisi GÜDEF’ten gövde gösterisi İstanbul Gümüşhane Dernekler federasyonu (GÜDEF)’in organize ettiği ve İçişleri ..
  Söyleşi HABERLERİ
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ ‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Ömer Döngeloğlu, Kağıthane’de, ‘’Peygamber Efendimizi..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Bakan Selçuk, Engellilerde ve Yaşlılarda Dijital Dönüşüm Sempozyumu’na Katıldı Bakan Selçuk, Engellilerde ve Yaşlılarda Dijital Dönüşüm Sempozyumu’na Katıldı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı D..
 Turizm sektöründe yenileme hareketinin ilk adımı yapı Fuarı’nda atıldı Turizm sektöründe yenileme hareketinin ilk adımı yapı Fuarı’nda atıldı İnşaat malzemesi ve turizm sektörü temsilcilerinden ‘yenileme’ iş birliği..
İnşaat sektörünü ateşleyecek yeni fikirler ve inovatif teknolojiler Yapı Fuarı’nda İnşaat sektörünü ateşleyecek yeni fikirler ve inovatif teknolojiler Yapı Fuarı’nda Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki e..
Global Somali Diaspora Konferansı’nın 3'üncüsü İstanbul’da Düzenlendi Global Somali Diaspora Konferansı’nın 3'üncüsü İstanbul’da Düzenlendi Ülkemizin küresel insani kalkınma hedefleri kapsamında kamu diplomasisi desteği ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşacağı, riskli yapıları..
  Projeler HABERLERİ
Küresel iklim değişikliği fotoğraf yarışması finalistlerinin fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde sergilendi Küresel iklim değişikliği fotoğraf yarışması finalistlerinin fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde sergilendi Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün "ÇÖL MACERASI PROJESİ" kapsamında Sarayk..
Zeytinburnu’na 26 Bin Metrekarelik “Rezerv Konut” Müjdesi Zeytinburnu’na 26 Bin Metrekarelik “Rezerv Konut” Müjdesi Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’nde inşa edilecek Millet Bahçesi’nin tamamı Zeyt..
Zamanını aşan medeniyet: Özbekistan sergi ve sempozyumu açıldı Zamanını aşan medeniyet: Özbekistan sergi ve sempozyumu açıldı Türkiye’den Özbekistan’a ortak medeniyetimize bir yolculuk başlatan İnsan ve Med..
İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul UNESCO Tasarım Şehri projesi kapsamında hayata geçirilen İstanbul Craft..
  Spor HABERLERİ
Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yıl 28’ncisini d..
İBB yaz spor okulları başlıyor İBB yaz spor okulları başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından, 7-12 yaş arası..
Kağıthane yağlı güreşlerinde şampiyon belli oldu Kağıthane yağlı güreşlerinde şampiyon belli oldu Bu yıl 28.’si düzenlenen ve 400 güreşçinin katıldığı Kağıthane Yağlı Güreşleri’n..
 İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor Türk sporunun lokomotifi İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, uluslararası ..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı