HABER AKIŞI

Bilgi Evi Öğrencilerimizden LGS’de Büyük Başarı

 Tarih: 20-07-2020 18:15:59
Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evlerinde hazırlanan 73 öğrenci, Türkiye genelinde yüzde 10’luk dilime girme başarısı göstererek, hayallerine bir adım daha yaklaştı.

Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin bilgi evlerinde hazırlanan öğrenciler, 2020 LGS’de büyük başarı gösterdi. Türkiye genelinde yüzde 10’luk dilime giren 73 bilgi evi öğrencisi, istedikleri okullara yerleşme konusunda önemli bir adım attı. Geçtiğimiz yıl 46 öğrencinin LGS’de yüzde 10’luk dilimde yer aldığı bilgi evleri, bu yıl 73 öğrenciyle başarısını da daha yukarıya taşımış oldu.

“KENDİ ÖĞRETMENLERİM HARİCİNDE BAŞKA ÖĞRETMENLERDEN DE DERS DİNLEME İMKANI BULUYORDUM”

LGS’de Türkiye genelinde yüzde 1.49’luk dilimde yer almayı başaran aynı zamanda Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri arasında en yüksek puanı elde eden Erva Safiye Er, “Sınava, yaz tatilinden itibaren hazırlanmaya başladım. Okulun hafta içi etüdünden sonra ve hafta sonlarında da bilgi evine geliyordum. Orada kendi öğretmenlerim haricinde başka öğretmenlerden ders dinleme imkanı buluyordum. Denemelerle alıştırmalarla konuları hep tekrar etmiş oluyorduk. Bir dönem boyunca sıkı ve düzenli çalışmaya gayret ettim. Bazen sıkıldım yoruldum fakat hep geleceğimi, hedeflerimi düşünüp kendimi motive ettim. Ailem ve öğretmenlerim hep yanımda oldular. Onlara bana hep bana inandıkları için ve hep yanımda oldukları için çok teşekkür ederim.” dedi.

“BİLGİ EVİ, BANA DÜZENLİ VE GÜNLÜK DERS ÇALIŞMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRDI

2,32’lik dilimde yer alan Muhammed Emin Yolcu ise, “Sınav için okulda derslerimi dinledikten sonra bilgi evine gelip, tekrar edip, pekiştirdim. Haftanın 6 günü bilgi evine geliyordum. Her gün 250-300 soru çözüyordum. Bilgi evi, bana düzenli ve günlük ders çalışma alışkanlığı kazandırdı. Bu başarıyı elde etmemde yardımcı olan okuldaki ve bilgi evindeki öğretmenlerime, bilgi evinden faydalanmamızı sağlayan Belediye Başkanımız Hasan Tahsin Usta’ya çok teşekkür ederim” diye konuştu.

BİLGİ EVLERİ ÇOCUKLARIN İKİNCİ EVİ OLDU

Sosyal belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinden olan Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evleri, her geçen yıl artan öğrenci sayısı, aile sıcaklığında verilen eğitimleri ile çocukların ikinci evi oldu. Gaziosmanpaşalı öğrenciler ilçedeki 10 bilgi evinde temel branş derslerinin yanı sıra sosyal ve kültürel yönden de destekleniyor. Bilgi Evlerinde 3’üncü sınıftan 7’inci sınıfa kadar Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, İngilizce ve Din Kültürü branşlarında eğitimler veriliyor. 8’inci sınıflar için ise LGS’ye hazırlık kapsamında eğitimler düzenlenirken, sosyal aktiviteler ve kültürel etkinliklerle de çocukların kişisel gelişimine katkı sağlanıyor. 

  Bu haber 3062 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı