HABER AKIŞI

BERBER VE KUAFÖR SALONLARI DENETLENEREK DEZENFEKTE EDİLDİ

 Tarih: 15-05-2020 13:56:55
Kağıthane Belediyesi ekipleri, çeşitli kısıtlamalarla açılma izni verilen berber ve kuaför salonlarını tek tek gezerek dezenfekte edip maske ve yüz siperliği dağıttı.

Kağıthane Belediyesi ekipleri, çeşitli kısıtlamalarla açılma izni verilen berber ve kuaför salonlarını tek tek gezerek dezenfekte edip maske ve yüz siperliği dağıttı. Belediyeye bağlı zabıta ekipleriyse kurallara uyulup uyulmadığını denetledi.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 21 Mart'tan bu yana faaliyetleri geçici olarak durdurulan berber ve kuaförler 11 Mayıs Pazartesi günü açıldı. Kağıthane Belediyesi de yeni genelgedeki kurallara uygun olarak hizmet verecek olan berber ve kuaförlerde denetim ve dezenfekte çalışması başlattı. İlçe genelindeki tüm berber ve kuaför salonları özenle ilaçlanarak, steril hale getirildi. Dezenfekte çalışmalarının yanı sıra berber ve kuaförlere Kağıthane Belediyesi tarafından yüz koruma siperliği ve maske hediye edildi.

"Eldiven kullanılacak ve maskesiz çalışılmayacak"

Dükkanları denetleyen Kağıthane Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Mustafa Kuşçu: "Hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Biz Kağıthane Belediyesi olarak tüm berber ve kuaför salonlarında dezenfektasyon işlemlerimizi yapacağız. İçişleri Bakanlığımız yayınlamış olduğu 14 maddelik genelgenin de uygulanıp uygulanmadığını denetlemek amacıyla zabıtayla beraber bir ekip oluşturduk, denetimlerimizi yapıyoruz. Bundan sonra artık randevu sistemine geçilecek. Berberlerin alacağı önlemler var burada mesela tek kullanımlık havlular, tarak. Her müşteri mutlaka çalışanların yaptığı dezenfeksiyon işlemini görecek. Bir koltuk boş, bir koltuk dolu olarak müşteri alınacak. Kesinlikle maskeli çalışılacak. Hijyene çok dikkat edecekler. Her müşteri için ayrı temiz malzeme kullanacaklar, her işlemden sonra eller ve ortam dezenfekte edilecek, her müşteri için ayrı eldiven kullanılacak." dedi.

  Bu haber 3715 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı