HABER AKIŞI

BAYRAMPAŞA’DA YAŞLILARIN İHTİYAÇLARINA ACİL ÇÖZÜM

 Tarih: 28-03-2020 22:32:52
Bayrampaşa Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan ölümcül koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalmaları gereken yaşlı vatandaşların yardımına koşuyor. Vefa İletişim Merkezi’ni arayan kimsesi olmayan yaşlıların ihtiyaçları belediye ekiplerince karşılanıyor. Bayrampaşalı ‘çınarların’ kendileri için oldukça değerli olduğunu belirten Başkan Atila Aydıner, “En değerli varlıklarımız olan kıymetli büyüklerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz. Çünkü onlar bizim servetimizdir.” dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve şu ana kadar on binlerce kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalmaları gereken yaşlı vatandaşlara Bayrampaşa Belediyesi sahip çıkıyor. Bayrampaşa Kaymakamlığı’nın koordinesindeki Vefa İletişim Merkezi (112 | 155 | 156) ile iletişime geçen, tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları Bayrampaşa Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından karşılanıyor.

“KORONAVİRÜSE KARŞI DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Bayrampaşalı ‘çınarların’ kendileri için oldukça değerli olduğunu belirten Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Engin tecrübeleriyle topluma yol gösteren, kültürümüzü ve değerlerimizi gelecek kuşaklara aktaran, en değerli varlıklarımız olan kıymetli büyüklerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz. Çünkü onlar bizim servetimizdir.” dedi.

ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı’nın almış olduğu koronavirüs tedbirleri kapsamında, Bayrampaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde denetimlerini sürdürüyor. Açıklanan kurallara uymayan esnaf uyarılıyor ve koronavirüs ile mücadele için işbirliğine davet ediliyor.

  Bu haber 791 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı