HABER AKIŞI

Bayrampaşa’da Mevlid-i Nebi Konseri

 Tarih: 13-11-2019 15:20:24
Bayrampaşa Belediyesi ve Bayrampaşa İlçe Müftülüğü’nün ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ kapsamında, birlikte düzenlediği programda “Peygamberimiz ve Aile” konusu ayrıntılı olarak ele alındı. Çok sayıda kişinin katıldığı programda Bayrampaşa Musiki Cemiyeti de Tasavvuf müziği konseri verdi ve ilahiler seslendirdi.

‘2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası’ çerçevesinde Bayrampaşa Belediyesi ve Bayrampaşa İlçe Müftülüğü, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde “Peygamberimiz ve Aile” temalı program düzenledi. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı Mevlid-i Nebi Haftası’nı anlatan sinevizyon gösterimi ile devam etti. Peygamber Efendimizin aileye verdiği önemin vurgulandığı programda, Bayrampaşa Belediyesi Musiki Cemiyeti Tasavvuf müziği konseri verdi ve ilahiler seslendirdi. Programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Tüfekçi ve Can Gökhan Balekoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“İNSANLARIN EN HAYIRLISI PEYGAMBER EFENDİMİZDİR”

Programda konuşan Başkan Aydıner, “Peygamber Efendimiz, insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi ve hakikatin sadık emanetçisidir. Bugün kanla, acıyla, zulümle ve adaletsizlikle sarsılan insanlığın içerisine düştüğü çıkmaz, inanıyorum ki Sevgili Peygamberimizin bundan bin 400 yıl önce vaat ettiği barış, sevgi, merhamet ve adalet kavramlarının hakiki manada kavranması ve uygulanması ile aşılacaktır. Allah bizi Peygamber Efendimizin sünnetlerinden ve yolundan ayırmasın.” dedi.

  Bu haber 617 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı