HABER AKIŞI

BAYRAMPAŞA’DA AÇILAN ‘ÇANAKKALE MÜZESİ’ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

 Tarih: 26-09-2021 13:48:35
Milletimizin şanlı destanı Çanakkale Savaşları’nda yaşananların fotoğraf ve objelerle sergilendiği ‘Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi’ Bayrampaşa’da ziyarete açıldı.

Büyük ilgi gören müzeyi 3 gün içinde yaklaşık 5 bin kişi ziyaret etti. Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ile birlikte müzeyi gezen Başkan Atila Aydıner, “Aziz milletimizin eşsiz bir destanı olan Çanakkale mücadelesini sürekli canlı tutmalı ve bu büyük zaferi genç kuşaklara aktarmalıyız” dedi.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 81 ilde 7'den 77'ye herkese kapılarını açmaya devam ediyor. Çanakkale Savaşları’nda yaşananların fotoğraf ve objelerle sergilendiği ‘Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi’ Bayrampaşa’daki Atatürk Parkı’nda (belediye önü) ziyarete açıldı. Büyük ilgi gören müzeyi 3 gün içinde yaklaşık 5 bin kişi ziyaret etti. 16.00-00.00 saatleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açan müzeyi Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ve Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Balekoğlu da gezdi.

“ÇANAKKALE ZAFERİNİ SÜREKLİ CANLI TUTMALIYIZ”

Çanakkale savaşlarında çok büyük bir mücadele verildiğini hatırlatan ve basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Atila Aydıner, “Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği müzede, kahraman ecdadımızın yedi düvele karşı kısıtlı imkânlarla gösterdiği büyük başarı ve şanlı zaferi sergilendi. Hem evlatlarımıza hem de halkımıza Çanakkale Destanı’nı tekrar hatırlatmak ve anlatmak için müzenin ilçemizde açılmasını sağladık. Aziz milletimizin eşsiz bir destanı olan Çanakkale mücadelesini sürekli canlı tutmalı ve bu büyük zaferi genç kuşaklara aktarmalıyız” dedi.

  Bu haber 405 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı