HABER AKIŞI

BAŞKAN KOPUZ “ARTIK TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİN GÜVENLİ YER KALMADI”

 Tarih: 22-06-2020 03:18:47
Türkiye’nin terör unsurlarına karşı başlattığı Pençe-Kartal Operasyonu ile ilgili bir açıklama yapan İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, “Terör örgütü için artık güvenli bir yer kalmamıştır” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Pençe-Kartal Operasyonu’nun geniş bir bölgede terör örgütü tarafından kullanılan sığınakları yok ettiğine dikkat çeken İSTİB Başkanı Ali Kopuz şunları söyledi:

“Terör örgütü de, bu örgütle şer ittifakı kurmuş bütün destekçileri de açıkça görmelidir ki artık onlar için ne Irak’ta, ne Suriye’de güvenli bir bölge yoktur. Türkiye artık kendi silahını üreten, üstelik birçok alanda dünyanın en gelişmiş teknolojilerini ihraç etmeye başlamış bir ülkedir. Nitekim konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’mızdan yapılan açıklamada harekâtta büyük oranda yerli ve milli silahların kullanıldığı belirtilmiştir. Pençe-Kartal Operasyonu’nun bir başka önemli noktası da yürütüldüğü alanın genişliğidir. Onlarca uçak, İHA, SİHA ve füzelerle yürütülen harekât boyunca terör unsurlarının sığınacak yerleri kalmamıştır.

Pençe-Kartal Operasyonu açık bir şekilde göstermiştir ki, Türkiye bölgesel güç olmanın da ötesine geçen, modern silah teknolojisini kendisi geliştirip üreten ve sadece milli unsurlara dayanarak düşmanlarını yok etme kabiliyetine sahip bir ülkedir.

Operasyonu büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. İş dünyası olarak, her zaman olduğu gibi bugün de Devletimizin yanındayız. Allah Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin, yar ve yardımcıları olsun.”

  Bu haber 55129 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı