HABER AKIŞI

Başbakan Yıldırım: FETÖ, PKK, YPG, DEAŞ bunlar alçak proje terör örgütleridir

 Tarih: 08-06-2018 16:50:00
Başbakan Yıldırım, "FETÖ, PKK, YPG, DEAŞ, adı ne olursa olsun bunlar alçak, proje terör örgütleridir. Bunların ipi dışarıdadır, başkalarının elindedir." dedi.

BİTLİS (AA) - AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisince Ulu Cami Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını Bitlislilere ileterek başladı.

Bitlis'in "güçlü Meclis, güçlü hükümet" diyerek milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı rekor oyla cumhurbaşkanı yapacağını belirten Yıldırım, kentin köklü bir geleneğe sahip olduğuna değindi.

İlim irfan yuvası Bitlis'in medreseleri ile ünlü olduğunu anlatan Yıldırım, "Düşünün böyle bir şehirde üniversite 2007'de AK Parti hükümeti zamanında kuruldu. Bu örneği AK Parti'den önce Türkiye'nin halini anlatayım diye söylüyorum. AK Parti öncesi bu ülkeyi yönetenlerin millete hizmet etmek gibi bir niyeti yoktu." diye konuştu.

"Eser bırak memlekete"

Yıldırım, "Millete hizmet götürmek yerine köylerin, beldelerin, şehirlerin isimlerini değiştirdiler. Sen Nurs köyünün ismini değiştirebilirsin ama bu milletin gönlünden Saidi Nursi sevgisini çıkarabilir misin? Nurşin'i Güroymak yaptın da başın göğe mi değdi? Bunlarla uğraşacağına eser bırak memlekete. Adam o dur ki bıraka bu dünyada bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. Milletin değerleriyle kavga etmek yerine, bu ülkenin aşını, ekmeğini, ekonomisini büyütmek için çalışsaydınız olmaz mıydı? Bitlisliler 'Yazın ayransız, kışın yorgansız olmaz' der. İşte bu zihniyet milletimizi yazın ayransız kışın da yorgansız bıraktı." değerlendirmesinde bulundu.

Muhalefetin adaylarının meydanlarda birer ikişer boy gösterdiğini, muhalefetin cumhurbaşkanı adayının, "Yıkacağız, AK Parti ne yaptıysa hepsini yıkacağız. AK Parti'nin projelerini iptal edeceğiz. Kanal İstanbul'u, yerli arabayı yapmayacağız, orayı kapatacağız, burayı yıkacağız." dediğini aktaran Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siz enkaz ekibi misiniz? Memleketi mi idare edeceksiniz, enkazcılık mı yapacaksınız? Taş üstüne taş koymaktan bahsetmiyorlar da yıkmayı, yok etmeyi bolca söylüyorlar. Bunlar akıllarınca bu ülkenin gelişmesine, büyümesine engel olacaklar. Bu milletin AK Parti'den soğuyacağını zannediyorlar. Bitlisli ve aziz milletimiz buna izin verir mi? Bu yıkım ekibini iş başına getirir mi? Elbette getirmez. Milletimiz 16 yıllık kazanımlarına sahip çıkıyor. 2023 hedeflerinden dönüş yok. İstikrar ve kalkınmaya 'devam' diyor Bitlis. Bitlis, 'hukuk devletinden, demokrasiden dönüş yok' diyor. 'Vesayete darbeye geçit yok' diyor bu meydan."

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Artık dağlarımızda terör esmiyor, artık dağlarımız, yaylalarımız açıldı, orada sürüler otluyor, bayrağımız dalgalanıyor. Şehirlerde de terörün baskısı tamamen bitti." dedi.

Başbakan Yıldırım, partisince Ulu Cami Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, daha önceki dönemde darbelerle özgürlüklerin kısıtlandığını, demokrasinin kesintiye uğradığını, son olarak 15 Temmuz'da Türkiye'nin bekasına doğrudan saldırıldığını belirterek, "Bu millet, FETÖ hainlerine geçit vermedi. Bitlis o gece meydanlardaydı, ayyıldızlı bayrağı indirtmedi, ezanları dindirmedi. Hainler amacına ulaşamadı." diye konuştu.

Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Yıldırım, "FETÖ, PKK, YPG, DEAŞ adı ne olursa olsun bunlar alçak, proje terör örgütleridir. Bunların ipi dışarıdadır. İpi başkalarının elindedir. PKK terör örgütünün Kürtler diye bir sorunu yok. Bunların Kürtlerin dertleriyle dertlendikleri yok. Kürtlerin de Türklerin de PKK gibi bir sorunu var. Bizim görevimiz de bölücü terör örgütünü bu topraklardan temizlemek, kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize zarar vermelerinin önüne geçmek. Gün bugündür Bitlis." ifadesini kullandı.

"Emri Kandil'den aldılar"

Geçmişte HDP'nin, vatandaşlardan, "Türkiye partisi olacağım, bölücülük yapmayacağım, Bitlis için Türkiye'nin kalkınması için çalışacağım." diyerek oy istediğini aktaran Yıldırım, "Destek olanlar oldu gayet tabii ama ne oldu? Oyu, desteği sizden aldılar, emri Kandil'den aldılar. Sizin güveninize layık olamadılar. Çocuklarımızı, evlatlarımızı dağa çıkarmaya devam ettiler." dedi.

Vatandaşların, "Türk, Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir" sloganı üzerine Yıldırım, "Kürt, Türk kardeştir, ayrımcılık, bölücülük yapan alçaktır, kalleştir." diye yanıt verdi.

Bölgede emperyalist güçlerin planı olduğunu, "Kürtlerin kanı üzerinden devlet kurmaya çalışıldığını" aktaran Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"Türklerin de Kürtlerin de Türkmenlerin de Arapların da 81 milyonun devleti, Türkiye Cumhuriyeti devletidir, bayrağı ayyıldızlı bayraktır. Artık dağlarımızda terör esmiyor, artık dağlarımız, yaylalarımız açıldı, orada sürüler otluyor, bayrağımız dalgalanıyor. Şehirlerde de terörün baskısı tamamen bitti. Rahatça, istediğiniz gibi istediğiniz yere gidebilirsiniz. Hiç kimsenin baskısından korkmayın. Devletiniz sizin yanınızdadır. İradenizi, oyunuzu istediğiniz gibi kullanın. Türkiye'nin aydınlık yarınlarına 'Ben de varım' deyin."

"Güneş, balçıkla sıvanır mı?"

Cumhurbaşkanı adaylarının sahaya indiğini, birtakım tezviratlarda bulunduklarını kaydeden Yıldırım, "Türkiye 15 yılda nereden nereye geldi, bunu göstermemek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar ama güneş balçıkla sıvanır mı Bitlis? 16 yıldır AK Parti'nin hizmetleri ortada. 37 milyar liradan devraldığımız tarım gelirlerimizi 4 kat artırdık, 161 milyar liraya çıkardık. Türkiye tarımda Avrupa'nın dördüncüsüydü şimdi birinci oldu. Türkiye'ye de birinci olmak yakışır." diye konuştu.

Zübeyde Hanım İlkokulu'nda 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Dönem Sonu Karne Dağıtım Töreni'ne katıldığını hatırlatan Yıldırım, 18 milyona yakın öğrencinin başarılı, dolu dolu bir eğitim yılı geçirdiğini ve güzel bir tatili hak ettiğini belirtti.

Velilere seslenen Yıldırım, "Tatilde aman yavrularımıza 'Karnen niye daha iyi değil' diye sitem etmeyin. Eğer kırık varsa seneye telafi ederler. Çünkü onların bu 3 ayda morallerini çok yüksek tutması lazım. Yeni eğitim-öğretim yılına daha güzel hazırlanmaları lazım. Bütün yavrularımızın gözlerinden öpüyorum, başarılarından dolayı onları tebrik ediyorum." ifadesini kullandı.

Yatırımlar

Başbakan Yıldırım, 15 yılda 284 bin yeni derslik, bin 245 yeni hastane, 817 bin yeni konut yaptıklarını, üniversite sayısının 207'ye ulaştığını, bölünmüş yol uzunluğunun 6 bin kilometreden 26 bin kilometrenin üzerine çıktığını, doğalgaz olmayan ilin neredeyse kalmadığını, havalimanı sayısının 26'dan 55'e yükseldiğini anlattı.

Yıldırım, 2002'de bin 911 derslik bulunduğunu, bunun üzerine 2 bin 180 yeni derslik ilave ettiklerini, 2007'de Bitlis Eren Üniversitesi'ni kurduklarını, 10 bine yakın öğrencisi bulunan üniversitenin kapasitesinin daha da artacağını vurguladı.

Bitlis'e 16 yılda 4 bin toplu konut yaparak, hak sahiplerine teslim ettiklerine değinen Başbakan Yıldırım, "Şimdi İmar Barışı Yasası'nı çıkardık. İmara aykırı, imarsız, kat mülkiyeti olmayan, mülkiyet sorunu olan her türlü sorunu, elektriği, suyu olmayan herkese artık bir kolaylık getirdik. Müracaatlar da başladı. Hayırlı uğurlu olsun. Milletle devleti barıştırdık." dedi.

Yıldırım, Bitlis'e 400 yataklı bir hastane başta olmak üzere 7 hastane, ağız diş sağlığı merkezi, 15 sağlık tesisi yaparak hizmete aldıklarını belirtti.

Bitlis'e havalimanı müjdesi

Bu sırada alandaki vatandaşlardan gelen "Havalimanı istiyoruz." talebine Yıldırım, "Canınız sağ olsun, siz isteyin biz de yapalım. Bitlis ister de 'hayır' denir mi? Denmez." karşılığını verdi.

Bitlis'in gelecekte mutlaka bir havalimanı olacağınının sözünü veren Başbakan Binali Yıldırım, fizibilite ve proje çalışmalarının başlatıldığını bildirdi.

Vatandaşlara, AK Parti'nin Bitlis milletvekili adaylarını tanıtarak, "Birbirinden değerli üç adayımızı Meclise gönderecek miyiz? Kendisini PKK'nın esaretinden kurtaramayan HDP'yi sandığa gömecek miyiz?" diye soran ve "evet" karşılığını alan Yıldırım, "Bu projeleri de onlar takip edecek. Bitlis'in her sorunu bunların birinci görevidir." dedi.

  Kaynak: Anadolu Ajansı
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırıldı Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırıldı Sunucu Mehmet Ali Erbil, düşme nedeniyle kaldırıldığı hastanede ameliyat edildi...
New York Times: Suudi Arabistan istihbarat elemanını sorumlu tutmaya hazırlanıyor New York Times: Suudi Arabistan istihbarat elemanını sorumlu tutmaya hazırlanıyor Amerikan New York Times gazetesi, Suudi Arabistan’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ..
Hasankeyf Kalesi orta kapısının üçüncü bölümü yeni yerinde Hasankeyf Kalesi orta kapısının üçüncü bölümü yeni yerinde Batman'daki Hasankeyf Kalesi'nin orta kapısının Hasankeyf Yeni Kültürel Park Ala..
resim yok İsrail'e girişi engellenen ABD'li öğrenci hukuk savaşını kazandı İsrail Yüksek Mahkemesi, Filistin yanlısı boykot hareketine destek verdiği gerek..
  Ekonomi HABERLERİ
ABD Hazine Bakanı Riyad'daki konferansa katılmayacak ABD Hazine Bakanı Riyad'daki konferansa katılmayacak ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gelecek h..
Kadınlara 780 milyon liralık mikrokredi desteği sağlandı Kadınlara 780 milyon liralık mikrokredi desteği sağlandı Türkiye'de yoksulluğu azaltmak amacıyla 2003 yılında faaliyetlerine başlayan Tür..
Ev tekstilcilerinden enflasyonla mücadeleye destek Ev tekstilcilerinden enflasyonla mücadeleye destek Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği, bini aşkın üyesine Enfla..
Ortadoğu'nun balığı Doğu Akdeniz'den Ortadoğu'nun balığı Doğu Akdeniz'den Doğu Akdeniz'de kafes balıkçılığı yöntemiyle yapılan yıllık 3 bin 600 tonluk üre..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
MÜSİAD Şırnak faaliyetlerine başladı MÜSİAD Şırnak faaliyetlerine başladı Türkiye’nin en yaygın ve en güçlü STK’sı olan MÜSİAD, son olarak 12 Ekim 2018 Cu..
TİM’den Büyükelçilere Kapadokya’da ticaret diplomasisi TİM’den Büyükelçilere Kapadokya’da ticaret diplomasisi Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ev sahipliğinde Kapadoky..
Türkiye İMSAD’dan enflasyonla mücadeleye destek Türkiye İMSAD’dan enflasyonla mücadeleye destek İnşaat malzemesi üreticilerinin çatı örgütü Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzem..
İstanbul İktisat Konuşmaları 2. Toplantısı Yapıldı İstanbul İktisat Konuşmaları 2. Toplantısı Yapıldı İktisat teorisindeki gelişmelerin tartışılması, dünya ve Türkiye İktisadı analiz..
  Söyleşi HABERLERİ
İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı Türkiye’nin önemli başarılara imza atan gençlik oluşumlarından olan İstanbul Gen..
Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı tüm uyarı, aldığı tüm önlemlere rağmen kontrolsüz k..
Sektöre kadın eli değdi Sektöre kadın eli değdi Türkiye Takım Tezgahları Sektörünün kadınların iş hayatına katılımının bir terci..
İŞKUR’un KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Workinton’da Başladı İŞKUR’un KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Workinton’da Başladı Workinton, Türkiye İş Kurumu İŞKUR’u, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştir..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Sosyal Fayda Zirvesi’nde iyilik konuşuldu  Sosyal Fayda Zirvesi’nde iyilik konuşuldu Bu sene Türkiye’de beşincisi düzenlenen Sosyal Fayda Zirvesi, 15 Ekim’de İstanbu..
Cat Stevens Helal Fuarına Geliyor Cat Stevens Helal Fuarına Geliyor Müslüman olmadan önce Cat Stevens adıyla bilinen efsanevi söz yazarı, sanatçı, h..
Uluslararası Kimya Sanayi Fuarı 8-9-10 Kasım’da Uluslararası Kimya Sanayi Fuarı 8-9-10 Kasım’da Türkiye’de en çok ihracat gerçekleştiren 3’ncü sektör konumundaki kimya sanayini..
2. Adana lezzet festivali ünlü şeflerin gastroshow’larıyla devam ediyor 2. Adana lezzet festivali ünlü şeflerin gastroshow’larıyla devam ediyor Gelenekselin Gücü Adına!” temasıyla kentin yerel ve geleneksel mutfak kültürünü ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER VE KONUTD..
  Projeler HABERLERİ
Ant Yapı İngiltere’de beşinci projesinin startını verdi Ant Yapı İngiltere’de beşinci projesinin startını verdi Ant Yapı’nın İngiltere’deki merkez ofisi Ant Yapı UK; 20-22 Eaton Place Konut Pr..
Aksa Doğalgaz, 18 İlçeye Doğal Gaz Arzı Sağlayacak Aksa Doğalgaz, 18 İlçeye Doğal Gaz Arzı Sağlayacak Aksa Doğalgaz, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 100 günlük eylem planı kapsamında y..
‘Cari açığa yerli yazılım ve mühendislikle çözüm’ ‘Cari açığa yerli yazılım ve mühendislikle çözüm’ Pompa sektörünün en büyük firmalarından Türk UNOPOMP, elektrik faturalarının hız..
MSD Türkiye ve Ege üniversitesi bilimsel iş birliği için bir araya geldi MSD Türkiye ve Ege üniversitesi bilimsel iş birliği için bir araya geldi Üniversite ve sanayi iş birliğinin başarısına inanan MSD Türkiye, Ege Üniversit..
  Spor HABERLERİ
Darüşşafaka, CSKA Moskova'ya direnemedi Darüşşafaka, CSKA Moskova'ya direnemedi Basketbol THY Avrupa Ligi'nin 3. haftasında Darüşşafaka Tekfen, deplasmanda Rusy..
Okçulukta final heyecanı Okçulukta final heyecanı Okçulukta 2018 Türkiye Kupası Finalleri, Kayseri'de düzenlenecek.
Trabzonspor'da divan genel kurulu 26 Ekim'de Trabzonspor'da divan genel kurulu 26 Ekim'de Trabzonspor Kulübünün 43. olağan divan genel kurulu toplantısı, 26 Ekim Cuma gün..
Galatasaray-Bursaspor maçının saati değişti Galatasaray-Bursaspor maçının saati değişti Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray ile Bursaspor arasında oynanacak 9. hafta açı..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Katılım Bankası, olarak yeniden doğan ve bu doğumda büyük emek ve ..
27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti 27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf bülteni Dergisinin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf buluşmaları Kızılay Gen..
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti 23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı