HABER AKIŞI

Başbakan Yıldırım: FETÖ, PKK, YPG, DEAŞ bunlar alçak proje terör örgütleridir

 Tarih: 08-06-2018 16:50:00
Başbakan Yıldırım, "FETÖ, PKK, YPG, DEAŞ, adı ne olursa olsun bunlar alçak, proje terör örgütleridir. Bunların ipi dışarıdadır, başkalarının elindedir." dedi.

BİTLİS (AA) - AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisince Ulu Cami Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını Bitlislilere ileterek başladı.

Bitlis'in "güçlü Meclis, güçlü hükümet" diyerek milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı rekor oyla cumhurbaşkanı yapacağını belirten Yıldırım, kentin köklü bir geleneğe sahip olduğuna değindi.

İlim irfan yuvası Bitlis'in medreseleri ile ünlü olduğunu anlatan Yıldırım, "Düşünün böyle bir şehirde üniversite 2007'de AK Parti hükümeti zamanında kuruldu. Bu örneği AK Parti'den önce Türkiye'nin halini anlatayım diye söylüyorum. AK Parti öncesi bu ülkeyi yönetenlerin millete hizmet etmek gibi bir niyeti yoktu." diye konuştu.

"Eser bırak memlekete"

Yıldırım, "Millete hizmet götürmek yerine köylerin, beldelerin, şehirlerin isimlerini değiştirdiler. Sen Nurs köyünün ismini değiştirebilirsin ama bu milletin gönlünden Saidi Nursi sevgisini çıkarabilir misin? Nurşin'i Güroymak yaptın da başın göğe mi değdi? Bunlarla uğraşacağına eser bırak memlekete. Adam o dur ki bıraka bu dünyada bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. Milletin değerleriyle kavga etmek yerine, bu ülkenin aşını, ekmeğini, ekonomisini büyütmek için çalışsaydınız olmaz mıydı? Bitlisliler 'Yazın ayransız, kışın yorgansız olmaz' der. İşte bu zihniyet milletimizi yazın ayransız kışın da yorgansız bıraktı." değerlendirmesinde bulundu.

Muhalefetin adaylarının meydanlarda birer ikişer boy gösterdiğini, muhalefetin cumhurbaşkanı adayının, "Yıkacağız, AK Parti ne yaptıysa hepsini yıkacağız. AK Parti'nin projelerini iptal edeceğiz. Kanal İstanbul'u, yerli arabayı yapmayacağız, orayı kapatacağız, burayı yıkacağız." dediğini aktaran Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siz enkaz ekibi misiniz? Memleketi mi idare edeceksiniz, enkazcılık mı yapacaksınız? Taş üstüne taş koymaktan bahsetmiyorlar da yıkmayı, yok etmeyi bolca söylüyorlar. Bunlar akıllarınca bu ülkenin gelişmesine, büyümesine engel olacaklar. Bu milletin AK Parti'den soğuyacağını zannediyorlar. Bitlisli ve aziz milletimiz buna izin verir mi? Bu yıkım ekibini iş başına getirir mi? Elbette getirmez. Milletimiz 16 yıllık kazanımlarına sahip çıkıyor. 2023 hedeflerinden dönüş yok. İstikrar ve kalkınmaya 'devam' diyor Bitlis. Bitlis, 'hukuk devletinden, demokrasiden dönüş yok' diyor. 'Vesayete darbeye geçit yok' diyor bu meydan."

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Artık dağlarımızda terör esmiyor, artık dağlarımız, yaylalarımız açıldı, orada sürüler otluyor, bayrağımız dalgalanıyor. Şehirlerde de terörün baskısı tamamen bitti." dedi.

Başbakan Yıldırım, partisince Ulu Cami Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, daha önceki dönemde darbelerle özgürlüklerin kısıtlandığını, demokrasinin kesintiye uğradığını, son olarak 15 Temmuz'da Türkiye'nin bekasına doğrudan saldırıldığını belirterek, "Bu millet, FETÖ hainlerine geçit vermedi. Bitlis o gece meydanlardaydı, ayyıldızlı bayrağı indirtmedi, ezanları dindirmedi. Hainler amacına ulaşamadı." diye konuştu.

Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Yıldırım, "FETÖ, PKK, YPG, DEAŞ adı ne olursa olsun bunlar alçak, proje terör örgütleridir. Bunların ipi dışarıdadır. İpi başkalarının elindedir. PKK terör örgütünün Kürtler diye bir sorunu yok. Bunların Kürtlerin dertleriyle dertlendikleri yok. Kürtlerin de Türklerin de PKK gibi bir sorunu var. Bizim görevimiz de bölücü terör örgütünü bu topraklardan temizlemek, kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize zarar vermelerinin önüne geçmek. Gün bugündür Bitlis." ifadesini kullandı.

"Emri Kandil'den aldılar"

Geçmişte HDP'nin, vatandaşlardan, "Türkiye partisi olacağım, bölücülük yapmayacağım, Bitlis için Türkiye'nin kalkınması için çalışacağım." diyerek oy istediğini aktaran Yıldırım, "Destek olanlar oldu gayet tabii ama ne oldu? Oyu, desteği sizden aldılar, emri Kandil'den aldılar. Sizin güveninize layık olamadılar. Çocuklarımızı, evlatlarımızı dağa çıkarmaya devam ettiler." dedi.

Vatandaşların, "Türk, Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir" sloganı üzerine Yıldırım, "Kürt, Türk kardeştir, ayrımcılık, bölücülük yapan alçaktır, kalleştir." diye yanıt verdi.

Bölgede emperyalist güçlerin planı olduğunu, "Kürtlerin kanı üzerinden devlet kurmaya çalışıldığını" aktaran Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"Türklerin de Kürtlerin de Türkmenlerin de Arapların da 81 milyonun devleti, Türkiye Cumhuriyeti devletidir, bayrağı ayyıldızlı bayraktır. Artık dağlarımızda terör esmiyor, artık dağlarımız, yaylalarımız açıldı, orada sürüler otluyor, bayrağımız dalgalanıyor. Şehirlerde de terörün baskısı tamamen bitti. Rahatça, istediğiniz gibi istediğiniz yere gidebilirsiniz. Hiç kimsenin baskısından korkmayın. Devletiniz sizin yanınızdadır. İradenizi, oyunuzu istediğiniz gibi kullanın. Türkiye'nin aydınlık yarınlarına 'Ben de varım' deyin."

"Güneş, balçıkla sıvanır mı?"

Cumhurbaşkanı adaylarının sahaya indiğini, birtakım tezviratlarda bulunduklarını kaydeden Yıldırım, "Türkiye 15 yılda nereden nereye geldi, bunu göstermemek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar ama güneş balçıkla sıvanır mı Bitlis? 16 yıldır AK Parti'nin hizmetleri ortada. 37 milyar liradan devraldığımız tarım gelirlerimizi 4 kat artırdık, 161 milyar liraya çıkardık. Türkiye tarımda Avrupa'nın dördüncüsüydü şimdi birinci oldu. Türkiye'ye de birinci olmak yakışır." diye konuştu.

Zübeyde Hanım İlkokulu'nda 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Dönem Sonu Karne Dağıtım Töreni'ne katıldığını hatırlatan Yıldırım, 18 milyona yakın öğrencinin başarılı, dolu dolu bir eğitim yılı geçirdiğini ve güzel bir tatili hak ettiğini belirtti.

Velilere seslenen Yıldırım, "Tatilde aman yavrularımıza 'Karnen niye daha iyi değil' diye sitem etmeyin. Eğer kırık varsa seneye telafi ederler. Çünkü onların bu 3 ayda morallerini çok yüksek tutması lazım. Yeni eğitim-öğretim yılına daha güzel hazırlanmaları lazım. Bütün yavrularımızın gözlerinden öpüyorum, başarılarından dolayı onları tebrik ediyorum." ifadesini kullandı.

Yatırımlar

Başbakan Yıldırım, 15 yılda 284 bin yeni derslik, bin 245 yeni hastane, 817 bin yeni konut yaptıklarını, üniversite sayısının 207'ye ulaştığını, bölünmüş yol uzunluğunun 6 bin kilometreden 26 bin kilometrenin üzerine çıktığını, doğalgaz olmayan ilin neredeyse kalmadığını, havalimanı sayısının 26'dan 55'e yükseldiğini anlattı.

Yıldırım, 2002'de bin 911 derslik bulunduğunu, bunun üzerine 2 bin 180 yeni derslik ilave ettiklerini, 2007'de Bitlis Eren Üniversitesi'ni kurduklarını, 10 bine yakın öğrencisi bulunan üniversitenin kapasitesinin daha da artacağını vurguladı.

Bitlis'e 16 yılda 4 bin toplu konut yaparak, hak sahiplerine teslim ettiklerine değinen Başbakan Yıldırım, "Şimdi İmar Barışı Yasası'nı çıkardık. İmara aykırı, imarsız, kat mülkiyeti olmayan, mülkiyet sorunu olan her türlü sorunu, elektriği, suyu olmayan herkese artık bir kolaylık getirdik. Müracaatlar da başladı. Hayırlı uğurlu olsun. Milletle devleti barıştırdık." dedi.

Yıldırım, Bitlis'e 400 yataklı bir hastane başta olmak üzere 7 hastane, ağız diş sağlığı merkezi, 15 sağlık tesisi yaparak hizmete aldıklarını belirtti.

Bitlis'e havalimanı müjdesi

Bu sırada alandaki vatandaşlardan gelen "Havalimanı istiyoruz." talebine Yıldırım, "Canınız sağ olsun, siz isteyin biz de yapalım. Bitlis ister de 'hayır' denir mi? Denmez." karşılığını verdi.

Bitlis'in gelecekte mutlaka bir havalimanı olacağınının sözünü veren Başbakan Binali Yıldırım, fizibilite ve proje çalışmalarının başlatıldığını bildirdi.

Vatandaşlara, AK Parti'nin Bitlis milletvekili adaylarını tanıtarak, "Birbirinden değerli üç adayımızı Meclise gönderecek miyiz? Kendisini PKK'nın esaretinden kurtaramayan HDP'yi sandığa gömecek miyiz?" diye soran ve "evet" karşılığını alan Yıldırım, "Bu projeleri de onlar takip edecek. Bitlis'in her sorunu bunların birinci görevidir." dedi.

  Kaynak: Anadolu Ajansı
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
TİKA gönüllüleri, Senegal'deki faaliyetlerini tamamladı TİKA gönüllüleri, Senegal'deki faaliyetlerini tamamladı Genç gönüllüler, Senegal'in güneyindeki Casamance bölgesinde yer alan cüzzamlıla..
Batı Şeria'da Filistinli 500 çifte toplu düğün töreni Batı Şeria'da Filistinli 500 çifte toplu düğün töreni Filistin yönetimi, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde 500 Filistinli çifte toplu d..
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına ait atama kararları, R..
Kazada yaralanan sivilleri hastaneye TSK taşıdı Kazada yaralanan sivilleri hastaneye TSK taşıdı Hakkari'nin Aktütün bölgesinde meydana gelen kazada yaralanan 8 kişi, Türk Silah..
  Ekonomi HABERLERİ
Nefes Kredisi'nde üçüncü faz Nefes Kredisi'nde üçüncü faz Reel sektör temsilcilerini son dönemdeki kur artışı ve diğer gelişmelerden korum..
İstanbul Ticaret Odası Başkanı Avdagiç: KOBİ'lere yeni kredi paketi, tüm önlemlerin sigortası İstanbul Ticaret Odası Başkanı Avdagiç: KOBİ'lere yeni kredi paketi, tüm önlemlerin sigortası İstanbul Ticaret Odası Başkanı Avdagiç, "Hazırlanan kredi paketi, hükümetin bugü..
Gram altın bu hafta yüzde 8,4 geriledi Gram altın bu hafta yüzde 8,4 geriledi Altının gramı, dolar kuru ve altının ons fiyatındaki düşüşlerin etkisiyle bu haf..
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut oldu Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut oldu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlan..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
YENİDER ve MİYHİP, İTO Başkan Yardımcısı İsrafil KURALAY’ı ziyaret etti. YENİDER ve MİYHİP, İTO Başkan Yardımcısı İsrafil KURALAY’ı ziyaret etti. Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Hayat İnşası Platformu (MİYHİP..
İOSB’nin Değişim Rotasını DERSANKOOP Belirliyor… İOSB’nin Değişim Rotasını DERSANKOOP Belirliyor… Türkiye’de ilk defa DERSAN KOOPERATİFİ işyeri teslimleri kura çekilişinde tüm or..
 Yaşadığımız Süreç, Tarihi Bir  Fırsat Yaşadığımız Süreç, Tarihi Bir Fırsat MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu bir basın açıklamasında bulundu.
''Yerli ve Milli Söylem''i hayata geçirmenin tam zamanıdır'' ''Yerli ve Milli Söylem''i hayata geçirmenin tam zamanıdır'' ABD,yönetiminin son zamanlarda Türkiye ekonomisine düzenlediği saldırılar sonucu..
  Söyleşi HABERLERİ
İstanbul’un en eski ve en köklü Mobilyacılar Çarşısı, “EYÜP MODESA”… İstanbul’un en eski ve en köklü Mobilyacılar Çarşısı, “EYÜP MODESA”… İstanbul’un en gözde tarihi semtlerinden Eyüp’te kurulmuş, en eski ve en köklü m..
Başarıda 22. Yıl : MAVİGÜN KOLEJİ Başarıda 22. Yıl : MAVİGÜN KOLEJİ Eğitimci – Şair Şahin KARATAŞ “İz Bırakacak Nesiller” yetiştiren Mavigün Kolejin..
TRİSAD’dan Hükümlülere iş imkânı TRİSAD’dan Hükümlülere iş imkânı Hükümlüleri hayata kazandırma amacıyla Vatan Caddesi’nde bulunan Denetim Serbest..
YAŞASIN KÖMÜR YAŞASIN KÖMÜR İstanbul Ticaret Odası Doğal ve İşlenmiş Katı Yakıt Meslek Komitesi Başkan Vekil..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
 Türkiye Festivali Başlıyor Türkiye Festivali Başlıyor Moskova’da düzenlenecek olan “Türkiye Festivali”nin programı yayımlandı. Kültür ..
Tarihi Beykoz Çayır Festivali Başladı Tarihi Beykoz Çayır Festivali Başladı Anadolu’nun zengin kültürünün sergileneceği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarih..
"ŞEHİRLERİN GELECEĞİ DE ÜLKENİN GELECEĞİ DE GENÇLER VE ÇOCUKLAR” Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul İl Mil..
İstanbul Sokaklarında  İstanbul Sokaklarında "Yaz Neşesi"! İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sıcak yaz akşamlarında İstanbulluların keyifli..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER VE KONUTD..
  Projeler HABERLERİ
Yerli Üretim Atağı Yerli Üretim Atağı Türkiye merkezli teknoloji firması Reeder, 8 milyon TL yatırımla kurduğu Samsun’..
Yerli Üretimi Güçlendiriyor! Yerli Üretimi Güçlendiriyor! Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, son üç yılda gerçekleştirdiği 50 milyon TL ..
Sistem 9’un Milli Yazılımı 20 Ülkede! Sistem 9’un Milli Yazılımı 20 Ülkede! Sistem 9’un Türk mühendisleri tarafından geliştirilen “S9Vision DS” yazılımının ..
 Akıllı Olduğu Kadar ‘Akılcı’ da. Akıllı Olduğu Kadar ‘Akılcı’ da. Global akıllı telefon markalarının ileri teknolojisinin yanısıra fiyat avantajın..
  Spor HABERLERİ
resim yok Strinic'den futbola zorunlu ara Milan'ın yeni transferi Strinic, kalbindeki rahatsızlık nedeniyle bir süre sahal..
Antalyaspor ile Konyaspor yenişemedi Antalyaspor ile Konyaspor yenişemedi Spor Toto Süper Lig'in 2. haftasında oynanan Antalyaspor - Atiker Konyaspor maçı..
resim yok Fenerbahçe ilk deplasman maçında yenildi Spor Toto Süper Lig ikinci hafta karşılaşmasında Evkur Yeni Malatyaspor, evinde ..
Darüşşafaka, Jon Diebler'ı transfer etti Darüşşafaka, Jon Diebler'ı transfer etti Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Darüşşafaka, ABD'li oyuncu Jon Die..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti 23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti 22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı