HABER AKIŞI

Başbakan Yıldırım: Benzemezler ittifakı ağız birliği yapmış: Erdoğan'ı indirelim

 Tarih: 21-06-2018 21:20:00
Başbakan Yıldırım, "Bu benzemezler ittifakının anlaştığı önemli bir nokta var. Hep ağız birliği yapmışlar, diyorlar ki 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim de ne olursa olsun'." dedi.

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Polatlı Cumhuriyet Heykel Meydanı'nda düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, kendisini coşkuyla karşılayan vatandaşlara teşekkür etti.

"Polatlı'dan, bereketin, bolluğun merkezinden, istiklal mücadelesinin efsane şehrinden bütün Türkiye'yi muhabbetle selamlıyorum." diyen Yıldırım, "Size milletin adamı, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdim." ifadesini kullandı.

Polatlı'nın yine çok heyecanlı ve çok coşkulu olduğunu belirten Yıldırım, "Polatlı, 24 Haziran'a hazır mısın? Yeni bir destan yazacak mıyız? Milletin adamını cumhurbaşkanı olarak rekor oyla seçecek miyiz?" diye sordu. "Evet" cevabını alan Yıldırım, "Polatlı işi bitirmiş. Polatlı pazar gününü iple çekiyor iple." dedi.

Polatlı'nın ülkeyi yeni hedeflere taşımada her zaman destek verdiğini dile getiren Yıldırım, "Polatlı, her zaman Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin, AK Parti'nin yanında yer aldınız. Polatlı, pazar günü 'seçim zafer bayramını kutlamaya hazır mısın? Birliğimiz, kardeşliğimiz için kutlu yürüyüşe var mısınız? İstiklal için, istikbal için durmak yok yola devam." diye konuştu.

"Yolumuza taş koymaya çalışanların canına ot tıkayarak bugünlere geldik"

Yıldırım, Polatlı'nın, 24 Haziran'ın ne demek olduğunu çok iyi anladığını belirterek, "Polatlı, 'Vakit karar vakti' diyor. 'Vakit Polatlı vakti' diyor. 'Vakit Türkiye vakti' diyor." ifadesini kullandı.

"Gençler, ak gençler, siz bizim bugünümüzsünüz, yarınımızsınız, aydınlık geleceğimizsiniz, başımızın tacısınız." diyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"16 yıl boyunca gece demeden gündüz demeden Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'yi kalkındırmak için, demokrasisini geliştirmek için durmadan çalıştık, çabaladık, Türkiye'yi 3,5 kat büyüttük. Türkiye'yi kalkınma yolunda dünyanın 17'nci ekonomisi haline getirdik. Bütün bunları yaparken vesayetlerle, darbelerle, kumpaslarla da mücadele ettik. Bir yandan milletimizin hayalini gerçeğe dönüştürürken diğer yandan da Türkiye'nin önüne taş koymaya çalışanların, yolumuza taş koymaya çalışanların da canına ot tıkayarak bugünlere geldik. Polatlı, 15 Temmuz'da tankların paletine çomak soktunuz, alçaklara hak ettiği dersi verdiniz. Polatlı, şimdi de milletin geleceğine çomak sokacaklara 'dur' diyecek misiniz? Türkiye'nin yolunu kesmek isteyenlere 'dur' diyecek misiniz? Polatlı işi biliyor, işi bitirmiş Polatlı. Polatlı, size düşen, Ankara'da rekor kırmaktır, birinci olmaktır birinci."

"16 yıldır Türkiye'yi kalkındırıp, ülkemizin değerine değer katıyoruz"

"İlçe başkanınızın bu gayretlerini sandıklara dolu dolu taşımaya hazır mısınız?" sorusuna "Evet" karşılığını alan Yıldırım, şunları söyledi:

"16 yıldır Türkiye'yi kalkındırıp, ülkemizin değerine değer katıyoruz. Dünyada büyük bir kriz var. 2008'den beri dünya ekonomik krizle boğuşuyor. Ancak bu krizde dünyanın en büyük projelerini yapan tek bir ülke var, o ülkenin adı Türkiye'dir. Polatlı'yı, hızlı trenin merkezi yapacağız dedik, yaptık mı? Polatlı'dan Ankara'ya, İstanbul'a, Eskişehir'e, Konya'ya hızlı trenle gidiyor musunuz? Her gün 2 bin Polatlılı kardeşimiz hızlı tren kullanıyor. Polatlı bunların daha fazlasını hak ediyor. Hızlı treni yaparken, 'Efendim, Polatlı Ankara'ya çok yakın, onun için buraya hızlı treni uğratmayalım' dediler. Ben de dedim ki 'Arkadaşlar aklınızı başınıza alın. Polatlı istiklal mücadelesinin tarihini yazan yerdir. Polatlıyı nasıl pas geçersiniz.' Oraya hızlı tren garını yaptık ve Polatlı'ya hızlı treni getirdik."

"Yolların kralı Binali Yıldırım" sloganları üzerine Yıldırım, "Gençler, yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur. İlla bir şey diyecekseniz, 'Yolların mimarı' diyebilirsiniz. Yolları böldük hayatları birleştirdik, yolları böldük gönülleri birleştirdik, yolları böldük Türkiye'yi birleştirdik. Yolları böleriz de Türkiye'yi böldürtmeyiz, bunu herkes böyle bilsin." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, 2002'de Türkiye'de sadece 6 bin kilometre bölünmüş yol olduğunu hatırlatarak, bugün Türkiye'nin 26 bin kilometre bölünmüş yolu olduğunu söyledi.

Türkiye'nin doğusunu batısına, kuzeyini güneyine yollarla birleştirdiklerini aktaran Yıldırım, "Adaylar meydanda vaatler veriyorlar. Saatlerce konuşuyorlar. Ne anlatıyorlar? Hoş konuşuyorlar ama boş konuşuyorlar. Çünkü bu ülkenin geçmişinde izleri yok. Bir dikili ağaçları yok. Bu ülkenin geleceği için çakılmış bir çivileri yok. Bu ülkenin yönetimine talip olmak için bu ülkede eser bırakmak lazım, eser. Adam odur ki bıraka bu dünyada bir eser, eseri bırakmayanın yerinde yeller eser." dedi.

"2 gün sonra bayram yapacağız"

Yıldırım'ın, 15 yılda bin 245 hastane, 284 bin yeni derslik yapan, 76 üniversiteye 131 yeni üniversite ilave eden partinin adını sorması üzerine, alanda toplanan kalabalık "AK Parti" cevabını verdi.

Başbakan Yıldırım, 24 Haziran'a 2 gün kaldığına işaret ederek, "2 gün sonra bayram yapacağız, hazır mısınız? Demokrasi zaferine var mısınız? Bir kez daha durmak yok, yola devam." diye konuştu.

AK Parti iktidarı olarak sorunları torunlara bırakmadıklarını belirten Yıldırım, dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürdüklerini söyledi.

Çiftçilerin kredilerine yapılandırma

Polatlı'nın tarım memleketi olduğunu ifade eden Yıldırım, Polatlı'da geçici tarım işçileri için Sarıoba'da büyük bir tesis kuracaklarını dile getirdi.

Yıldırım, Polatlı'nın devam eden yollarının bir an önce tamamlanması için talimat verdiğini belirterek, çalışmaların hızlanacağı müjdesini verdi.

Polatlı'da çiftçilerin aldıkları kredilerin geri ödemesinde zorluk çektiklerini bildiklerini kaydeden Yıldırım, kredileri yapılandıracaklarını, ödeme kolaylığı getireceklerini açıkladı.

Polatlı'ya 16 yılda 620 derslik yaptıkları, 216 derslik daha yapacakları bilgisini paylaşan Yıldırım, 61 bin metrekarelik alan içinde 300 yatak kapasiteli bir hastane yaptıklarını söyledi.

Alandaki vatandaşların "Reis nerede?" diye sorması üzerine Yıldırım, "Reis de bizim gibi Gaziantep'te ter döküyor. Orada vatandaşlarımızla buluştu. O da hasret gideriyor. Ben, İzmir'den geldim, Mamak'a gittim. Mamak'tan geldim, Sincan'a, Sincan'dan Yenimahalle'ye, Yenimahalle'den Keçiören'e, Keçiören'den tekrar Polatlı'ya geldik. Buradan da tekrar İzmir'e gideceğiz. Durmak yok yola devam." ifadelerini kullandı.

"Koltuk sevdalısı değiliz, memleket sevdalısıyız"

Başbakan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Adaylardan biri diyor ki 'Ben, bu başbakanı anlamakta zorlanıyorum. Bu ne biçim adam? Koltuğunu bırakmak için gece gündüz kendini parçalıyor.' Koltuk sevdalısı değiliz, memleket sevdalısıyız. Siz, koltuk yakalamak için her türlü yalanı dolanı söylemeye devam edin. Bu millet, kimin iş yaptığını, kimin yapmadığını çok iyi biliyor. Karşımızda bir yıkım ekibi var. Bunlar, 'AK Parti ne yaptıysa durduracağım, yıkacağım, iptal edeceğim' diyor. Polatlı, yıkım ekibine geçit verir mi? Sandıkta bunların hesabını sorar mı? Haklarını yemeyelim, bu benzemezler ittifakının anlaştığı önemli bir nokta var. Diyorlar ki 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim de ne olursa olsun'. Çok ilginçtir, dost bildiğimiz bazı ülkeler de aynı şeyi söylüyor, bunlarla aynı dili konuşuyor. Polatlı bunlara izin verir mi? Recep Tayyip Erdoğan'ı rekor oyla sistemin yeni cumhurbaşkanı seçer mi? Size yakışan da budur."

Askeriyenin kullanmadığı bir yer olduğunu, orayı Polatlı'ya millet bahçesi yapacaklarını açıklayan Yıldırım, "Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz." dedi.

"Bu milletin yoluna baş koyduk"

Ecdadın büyük fedakarlıkla yazdığı destanı genç kuşaklara anlatacak, milli bilincin şahlanmasına vesile olacak Sakarya Meydan Muharebesi Milli Parkı'nı Polatlı'ya kazandıracaklarını belirten Yıldırım, bin 500 kapasiteli yeni bir spor salonunu hizmete açtıklarını hatırlattı.

Yarı olimpik yüzme havuzu, gençlik merkezi bulunan bin kişilik kapalı spor salonunu da yapıp Polatlı'ya kazandıracaklarını dile getiren Yıldırım, "Günler hızla geçiyor. 66 gün geçti. 2 günümüz kaldı. Söylenmedik laf kalmadı. Herkes eteğindeki taşları döktü. Lafı uzatıp zurna yapmaya lüzum yok. Arif olana laf bir sefer söylenir." dedi.

Kendisini dinleyenlere, "Polatlı pazar günü rekor yazacak mısınız? Polatlı, Ankara'nın bir numarası olacak mı? Polatlı, kendine yakışanı yapacak mı?" diye soran Yıldırım, "Evet" yanıtını alınca, "Maşallah, Polatlı siz işi biliyorsunuz." karşılığını verdi.

"Biz, bu milletin yoluna baş koyduk ama bu adaylar da milletin yoluna taş koyuyor. O taşları pazar günü kaldırıyor muyuz? Milletin yolunu açıyor muyuz? Muasır medeniyetlere giden hedefler için 'evet' mi? Güçlü meclis için var mısınız? Güçlü hükümet için var mısınız? Cumhur İttifakı'nı, AK Parti vekillerini güçlü şekilde meclise gönderecek miyiz?" ifadelerini kullanan Yıldırım, Polatlılılardan pazar günü sandıkları tıka basa doldurmalarını istedi.

Muhabir: Ali Kemal Akan,Aynur Ekiz,Mehmet Tosun,Ali Kemal Akan

  Kaynak: Anadolu Ajansı
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Kilolarından kurtulmak için yardım bekliyor Kilolarından kurtulmak için yardım bekliyor Hatay'ın Hassa ilçesinde yaşayan 180 kilo ağırlığındaki Fidan Altın, fazla kilol..
resim yok Parola: Başarmadan dönmek yok Türkiye'nin en seçkin birlikleri arasında yer alan SAT komandoları, "başarmadan ..
İsmail dede köyünün 'tarihçisi' İsmail dede köyünün 'tarihçisi' Giresunlu 97 yaşındaki İsmail Uzun, ülkede ve köyünde yaşanan gelişmeler ile ola..
Mutlu turistler Türkiye'yi tanıtacak Mutlu turistler Türkiye'yi tanıtacak Türkiye Turist Rehberleri Birliği (TUREB) ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği..
  Ekonomi HABERLERİ
Borsanın rallisi 5 haftadır devam ediyor Borsanın rallisi 5 haftadır devam ediyor Borsa İstanbul, yükseliş rallisini üst üste 5'inci haftaya taşıyarak bu dönemde ..
Hürkuş teslimata gün sayıyor Hürkuş teslimata gün sayıyor Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın eğitim ihtiyacına cevap vermek üzere Türk Havacı..
resim yok Yerli helikopter motorunun gücü test edildi T625'in ilk uçuşundan bir gün önce TEI'nin özgün helikopter için geliştirdiği ye..
Asansörlere sıkı takip Asansörlere sıkı takip Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünl..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Genel Başkan Kaan: Hedef; Üretim, Millileşme ve İstihdam Olmalı Genel Başkan Kaan: Hedef; Üretim, Millileşme ve İstihdam Olmalı MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın..
MÜSİAD Azerbaycan, Şehitlerimizi Unutmadı MÜSİAD Azerbaycan, Şehitlerimizi Unutmadı MÜSİAD Azerbaycan Şubesi tarafından, Bakü’nün Ermeni ve Bolşevik işgalinden kurt..
Kopuz: “İş dünyası yeni ekonomi programı doğrultusunda çalışmalı.” Kopuz: “İş dünyası yeni ekonomi programı doğrultusunda çalışmalı.” İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz Hazine ve Maliye Bakan..
'Ekonominin yeni anayasası YEP' 'Ekonominin yeni anayasası YEP' İTO Başkanı Avdagiç: - "Dengelenme, disiplin ve değişim kurgusu üzerine oturt..
  Söyleşi HABERLERİ
Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı tüm uyarı, aldığı tüm önlemlere rağmen kontrolsüz k..
Sektöre kadın eli değdi Sektöre kadın eli değdi Türkiye Takım Tezgahları Sektörünün kadınların iş hayatına katılımının bir terci..
İŞKUR’un KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Workinton’da Başladı İŞKUR’un KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Workinton’da Başladı Workinton, Türkiye İş Kurumu İŞKUR’u, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştir..
MASAL DÜĞÜNLERİNİN ADRESİ MASAL DÜĞÜNLERİNİN ADRESİ 5 Eylül Çarşamba günü Feriye Palace’da basın mensuplarıyla bir araya gelen KM Ev..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
TEKNOFEST'TE GAZİOSMANPAŞA RÜZGÂRI ESECEK TEKNOFEST'TE GAZİOSMANPAŞA RÜZGÂRI ESECEK Gaziosmanpaşa Belediyesi, ROBOGOP Projesi ile geleceğin milli yazılımcılarını ye..
DEV TÜRK BAYRAĞI UÇURTMA İTALYA SEMALARINI SÜSLEDİ DEV TÜRK BAYRAĞI UÇURTMA İTALYA SEMALARINI SÜSLEDİ Avrupa’nın ünlü uçurtma festivalleri arasında gösterilen 29. uluslararası Cervia..
Kakava Ateşi kadınlar için yandı Kakava Ateşi kadınlar için yandı Kırklareli Belediyesi tarafından bu yıl 28’incisi düzenlenen ‘’Karagöz Kültür Sa..
Türkiye'nin ilk kahve harmanı yarışması! Türkiye'nin ilk kahve harmanı yarışması! Tüyap Beylikdüzü’nde başlayan ULUSLARARASI ZUCHEX Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, 1..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER VE KONUTD..
  Projeler HABERLERİ
Doküman peşinden koşma devri bitti Doküman peşinden koşma devri bitti İşletmeler için iş yükü olan imza takibini sorun olmaktan çıkaran İmzala-Gönder,..
Anadolu Ajansından İran ve G. Kore Ajanslarıyla İş Birliği Anadolu Ajansından İran ve G. Kore Ajanslarıyla İş Birliği Bölgesel ve global ağını genişleten Anadolu Ajansı Asya ve Ortadoğu’nun iki önem..
TÜRKİYE ve GÜNEY KORE MÜTEAHHİTLERİ  GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR TÜRKİYE ve GÜNEY KORE MÜTEAHHİTLERİ GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ve Güney Kore Müteahhitler Birliği (CAK), imz..
Van’da siber güvenlik eğitimi Van’da siber güvenlik eğitimi Van Bilişimciler Derneği’nin düzenlediği Etik Hacker Kampı tamamlandı. ESET’in a..
  Spor HABERLERİ
resim yok Fenerbahçe-Beşiktaş rekabetinde 348. randevu Fenerbahçe ile Beşiktaş, yarın yapacakları Spor Toto Süper Lig maçıyla 348. kez ..
Trabzonspor'un kalesi ilk yarılarda düştü Trabzonspor'un kalesi ilk yarılarda düştü Bordo-mavililer, ligin ilk 6 haftasında sadece bir maçta kalesini gole kapattı, ..
Selçuk İnan Akhisarspor maçında yok Selçuk İnan Akhisarspor maçında yok Galatasaray, Akhisarspor ile deplasmanda yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını t..
A Milliler Arjantin'i farklı yendi A Milliler Arjantin'i farklı yendi A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2018 FIBA Dünya Kupası B Grubu ilk maçında Arjan..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti 23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti 22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı