HABER AKIŞI

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: Dün itibarıyla asgari ücreti 9 kat büyütmüş olduk

 Tarih: 30-12-2017 20:30:00
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, "Dün itibarıyla iktidara geldiğimiz tarihten itibaren asgari ücreti 9 kat büyütmüş olduk. İktidara geldiğimiz 2002'de bu ülkede asgari ücret 184 liraydı." dedi.

BURSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, yeni asgari ücrete ilişkin "Dün itibarıyla iktidara geldiğimiz tarihten itibaren asgari ücreti 9 kat büyütmüş olduk. İktidara geldiğimiz 2002'de bu ülkede asgari ücret 184 liraydı." dedi.

Çavuşoğlu, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) gerçekleştirilen AK Parti Osmangazi İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyümeye devam ettiğini söyledi.

Devletin millet için var olduğunu, millete hizmet etmesi gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, "AK Parti'de siyasetin yegane limanı, ahlaktır." diye konuştu.

Yeni asgari ücret miktarının dün açıklandığını hatırlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Bir süredir toplantıları gerçekleştirilen asgari ücret, net bin 603 lira olarak tespit edildi. Dün itibarıyla iktidara geldiğimiz tarihten itibaren asgari ücreti 9 kat büyütmüş olduk. İktidara geldiğimiz 2002'de bu ülkede asgari ücret 184 liraydı. Bugün meydanlara çıkarak, ülke için felaket tellallığı yapan, yetimin, çocuğun hakkını savunduğunu iddia eden ama bir yaşındaki torununu sigortaya kaydettiren ana muhalefet partisi liderine sesleniyorum, siz asgari ücretin 2002'de 184 lira olduğunu biliyorsunuz. Dokuz kat büyüttüğümüz bu ücretin bugün bin 603 liraya ulaştığının farkında mısınız? Yeterli mi? Elbette yetmez, bunun farkındayız, idrakindeyiz. Türkiye'yi esas alan, Türkiye'yi büyütmek, büyüttükçe de bir kesimin, statükocuların, Türkiye'nin kaymak tabakasını yiyenlerin zenginleştiği bir ülke değil, bütün katmanlarıyla toplumsal olarak bütün kesimleri temsil eden insanımızın zenginlikten pay aldığı bir Türkiye hayal ediyoruz."

"Türkiye'nin işgalcilerine payanda olmaya çalışan bir tarz"

Çavuşoğlu, CHP'lilere bazı şeyleri anlatmak gerektiğini dile getirerek, "Ana muhalefet partisi, adeta Türkiye'nin içinde, Türkiye'nin işgalcilerine payanda olmaya çalışan bir tarz ortaya koyuyor." ifadesini kullandı.

Ana muhalefet liderinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a düşmanlığı dolayısıyla Türkiye düşmanlığı yaptığını vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye, yüzde 11,1 büyüyor. Kılıçdaroğlu'nun açıklaması, 'Türkiye, freni patlamış bir kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor.' Türkiye'de hendek, çukur siyaseti yapmaya çalışanlar var. Bölgede oldu bittiye getirerek, kurtarılmış bölge ilan etmeye çalışan teröristler var. Yüzlerce güvenlik görevlimiz, şehit ediliyor. Kılıçdaroğlu, Güneydoğu Bölgesi'nde, o çukurların kazıldığı yere milletvekillerini göndererek rapor hazırlatıyor. Raporda geçen ifade, 'Türkiye, bölgede katliam yapıyor.' Bu nasıl bir anlayış? İnsansız hava araçlarıyla tarihinde hiçbir şekilde sağlayamadığı başarıyı Türkiye sağlıyor, teröristleri ininde buluyor, çukurlarına gömüyor. İnsansız hava araçlarına karşı çıkan CHP'li bir milletvekili. İngiltere'de bir toplantı oluyor. Suriye'nin, Türkiye'nin etrafını kuşatmaya çalışan, PKK'nın yan kolu PYD/YPG ile ilgili, 'Meşru ve siyasi bir kuruluştur.' diyerek, ona omuz veren de CHP'li bir milletvekilidir."

"İçimizdeki muhalefeti ıslah etmekle mükellefiz"

"Bizim işimiz, çok. Biz, sadece Türkiye'yi büyütmekle değil, içimizdeki muhalefeti de ıslah etmekle mükellefiz." diyen Çavuşoğlu, CHP'ye oy verenlerin, liderlerinin Türkiye'ye açık düşmanlığını görmeleri konusunda idrakinin açılması gerektiğini aktardı.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ben eminim ki onlar da yumruklarını sıkarak, avuçlarının içini, dudaklarını ısıtarak, dudaklarını kanatıyorlardır. Dillerini ısırarak, dillerini koparıyorlardır çünkü bu adam, bir proje. Proje olarak ortaya çıkmasının sonucu da CHP'lilerin milli ve yerli kardeşlerimizi millilikten uzaklaştırmak. Onları manipüle etmek, perdenin arkasını görmelerine mani olmak. Biz yılmayacağız, çalışacağız."

Muhabir: Büşra Nur Özcan, Miraç Kaya

  Kaynak: Anadolu Ajansı
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Türkiye'yi Afrin'e yönelik bir adım atmamaya çağırıyoruz ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Türkiye'yi Afrin'e yönelik bir adım atmamaya çağırıyoruz ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, "Türkiye'yi Afrin'e yönelik bir adım atmamaya ç..
Leblebi sıkıntısına nükleer teknolojiyle çözüm Leblebi sıkıntısına nükleer teknolojiyle çözüm DTB Yönetim Kurulu Başkanı Tefenlili, leblebi sektörünün ihtiyacını karşılamak a..
Prof. Dr. Omar: İngiltere'nin dışlayıcı vizyonu miras olarak İsrail'e kaldı Prof. Dr. Omar: İngiltere'nin dışlayıcı vizyonu miras olarak İsrail'e kaldı İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Omar, "Kudüs'te çekilen a..
BBP Genel Başkanı Destici: Mülki amirlerin cesur ve kararlı duruşu sonuç verdi BBP Genel Başkanı Destici: Mülki amirlerin cesur ve kararlı duruşu sonuç verdi BBP Genel Başkanı Destici, "Bu son dönemde devletimizin bölgedeki mülki amirleri..
  Ekonomi HABERLERİ
Beyaz eşya sektörü 2017'de yüzde 7,3 büyüdü Beyaz eşya sektörü 2017'de yüzde 7,3 büyüdü Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ves..
Ekonomistler, Merkez Bankası faiz kararını değerlendirdi Ekonomistler, Merkez Bankası faiz kararını değerlendirdi TEB Finansal Piyasalar Strateji Müdürü Işık, "Merkez Bankası, enflasyondaki tekn..
Bankacılık sektörünün mevduatı arttı Bankacılık sektörünün mevduatı arttı Sektörün toplam mevduatı, 12 Ocak itibarıyla 1 trilyon 745,3 milyar liraya yükse..
TÜSİAD’ın açık ismi değiştirildi TÜSİAD’ın açık ismi değiştirildi TÜSİAD’ın açık isminin “Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği” olarak değişt..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
BALCIOĞLU TİRDEF BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU BALCIOĞLU TİRDEF BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU TİRDEF'de yeni dönem başlıyor. Tirebolu Dernekler Federasyonu, 21 Ocak'ta seçime..
Bakan Tüfengci; “İTO’nun önerilerini dikkatle takip ediyoruz” Bakan Tüfengci; “İTO’nun önerilerini dikkatle takip ediyoruz” Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İstanbul Ticaret Odası’nı ziyaret etti..
İmam hatip spor oyunları kupaları sahiplerini buldu İmam hatip spor oyunları kupaları sahiplerini buldu ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Öncü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından imam hatip ..
Türk mühendisleri “dijital ambargo” ya karşı koyacak güçte! Türk mühendisleri “dijital ambargo” ya karşı koyacak güçte! Türk mimar ve mühendisleri olarak, dijital dönüşümde ipi göğüslemeye hazırız. G..
  Söyleşi HABERLERİ
Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor GOP PLEVNE Projesi 2012 senesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm yıkımları son..
Eğitimci-Şair Şahin KARATAŞ “İz Bırakacak Nesiller” yetiştiren mavigün kolejini anlattı Eğitimci-Şair Şahin KARATAŞ “İz Bırakacak Nesiller” yetiştiren mavigün kolejini anlattı MAVİGÜN Eğitim Kurumlarının bu gün geldiği noktada ilk günden itibaren kesintisi..
Emre Emlak & Otomotiv Bayrampaşa'da açıldı! Emre Emlak & Otomotiv Bayrampaşa'da açıldı! 10 yıldır Emlak Otomotiv ve Oto kiralama sektörü içinde olan Emre Emlak & Otomot..
KORALLAR İNŞAAT FİRMASININ GAZİOSMANPAŞA MERKEZ’DE  KORAL İSTANBUL PROJESİ SES GETİRİYOR. KORALLAR İNŞAAT FİRMASININ GAZİOSMANPAŞA MERKEZ’DE KORAL İSTANBUL PROJESİ SES GETİRİYOR. Gaziosmanpaşa İstanbul'un en iyi yerinde fakat en önemli sorunlarının başında ot..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Rekor katılımın olduğu KASTEXPO sona erdi! Rekor katılımın olduğu KASTEXPO sona erdi! Ekonomik hacim olarak 12 milyar dolarlık değere sahip, Kastamonulu sanayici ve i..
Büyükekşi: “Eski köye yeni adet getirin” Büyükekşi: “Eski köye yeni adet getirin” Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2012 yılından bu yana düzenlediği Türkiye..
Eminevim ödüllendirildi Eminevim ödüllendirildi ASSAM Uluslararası İslam Birliği Kongresi'nin ilki 23-24 Kasım tarihlerinde Emin..
Türkiye’den MEDICA fuarına 138 firma ile rekor katılım Türkiye’den MEDICA fuarına 138 firma ile rekor katılım Kimya sektörünün global pazarlarda lider olması hedefiyle çeşitli organizasyonla..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Oktay Öz: “Kentsel Dönüşüm Rantsal Dönüşüm Değildir” Oktay Öz: “Kentsel Dönüşüm Rantsal Dönüşüm Değildir” Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün en seçkin buluşmalarından biri sayılan Bos..
Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Gaziosmanpaşa Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerini tanıtmaya devam ediyor. Bu..
Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan mahallesindeki dönüşüm projesiyle alakalı Güngören Belediye Başkanı Ş..
Fuzul Grup, projelerini Paris’te Tanıttı Fuzul Grup, projelerini Paris’te Tanıttı Yaşam alanlarına geniş yer ayıran ve “aile” konseptini ön planda tutan Fuzul Gru..
  Projeler HABERLERİ
ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden Albaraka Türk’ün kendi kaynakları ile oluşturduğu iAlbatros projesi, IDC Türkiye..
Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, “Ahes Misal İstanbul” adıyla Gazio..
7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu 7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden kimya sanayi, ihracatı sürdürülebilir kılma..
SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Sinpaş Yapı, bugüne kadar yatırımcıla..
  Spor HABERLERİ
Galatasaray kupada çeyrek finale yükseldi Galatasaray kupada çeyrek finale yükseldi Ziraat Türkiye Kupası'nda Bucaspor'u 3-0 mağlup eden Galatasaray çeyrek finale y..
Trabzonspor, Novak'ı borsaya bildirdi Trabzonspor, Novak'ı borsaya bildirdi Trabzonspor Kulübü, Çekyalı futbolcu Filip Novak'ın transferi konusunda görüşmel..
Goffin 2. turda veda etti Goffin 2. turda veda etti Sezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık'ta erkeklerin 7 numaralı ..
Kayserispor'un Ganalı golcüsü Gyan: Galatasaray'ı yenmek hedeflerimize ulaşmayı kolaylaştırır Kayserispor'un Ganalı golcüsü Gyan: Galatasaray'ı yenmek hedeflerimize ulaşmayı kolaylaştırır Kayserispor'un Ganalı golcüsü Gyan, Galatasaray maçının çok önemli olduğunu beli..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
20. Milli ve Yerli Yasam Insası Bulusması  Oktay ÇAĞATAY ve Hamza CEBECİ’nin katılımıyla gerçekleşti 20. Milli ve Yerli Yasam Insası Bulusması Oktay ÇAĞATAY ve Hamza CEBECİ’nin katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Es..
Temel Hazıroğlu ONDOKUZUNCU  Milli ve Yerli yaşam inşası buluşmalarında  insanı ve finansı anlattı Temel Hazıroğlu ONDOKUZUNCU Milli ve Yerli yaşam inşası buluşmalarında insanı ve finansı anlattı Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı