HABER AKIŞI

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: Dün itibarıyla asgari ücreti 9 kat büyütmüş olduk

 Tarih: 30-12-2017 20:30:00
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, "Dün itibarıyla iktidara geldiğimiz tarihten itibaren asgari ücreti 9 kat büyütmüş olduk. İktidara geldiğimiz 2002'de bu ülkede asgari ücret 184 liraydı." dedi.

BURSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, yeni asgari ücrete ilişkin "Dün itibarıyla iktidara geldiğimiz tarihten itibaren asgari ücreti 9 kat büyütmüş olduk. İktidara geldiğimiz 2002'de bu ülkede asgari ücret 184 liraydı." dedi.

Çavuşoğlu, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) gerçekleştirilen AK Parti Osmangazi İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyümeye devam ettiğini söyledi.

Devletin millet için var olduğunu, millete hizmet etmesi gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, "AK Parti'de siyasetin yegane limanı, ahlaktır." diye konuştu.

Yeni asgari ücret miktarının dün açıklandığını hatırlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Bir süredir toplantıları gerçekleştirilen asgari ücret, net bin 603 lira olarak tespit edildi. Dün itibarıyla iktidara geldiğimiz tarihten itibaren asgari ücreti 9 kat büyütmüş olduk. İktidara geldiğimiz 2002'de bu ülkede asgari ücret 184 liraydı. Bugün meydanlara çıkarak, ülke için felaket tellallığı yapan, yetimin, çocuğun hakkını savunduğunu iddia eden ama bir yaşındaki torununu sigortaya kaydettiren ana muhalefet partisi liderine sesleniyorum, siz asgari ücretin 2002'de 184 lira olduğunu biliyorsunuz. Dokuz kat büyüttüğümüz bu ücretin bugün bin 603 liraya ulaştığının farkında mısınız? Yeterli mi? Elbette yetmez, bunun farkındayız, idrakindeyiz. Türkiye'yi esas alan, Türkiye'yi büyütmek, büyüttükçe de bir kesimin, statükocuların, Türkiye'nin kaymak tabakasını yiyenlerin zenginleştiği bir ülke değil, bütün katmanlarıyla toplumsal olarak bütün kesimleri temsil eden insanımızın zenginlikten pay aldığı bir Türkiye hayal ediyoruz."

"Türkiye'nin işgalcilerine payanda olmaya çalışan bir tarz"

Çavuşoğlu, CHP'lilere bazı şeyleri anlatmak gerektiğini dile getirerek, "Ana muhalefet partisi, adeta Türkiye'nin içinde, Türkiye'nin işgalcilerine payanda olmaya çalışan bir tarz ortaya koyuyor." ifadesini kullandı.

Ana muhalefet liderinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a düşmanlığı dolayısıyla Türkiye düşmanlığı yaptığını vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye, yüzde 11,1 büyüyor. Kılıçdaroğlu'nun açıklaması, 'Türkiye, freni patlamış bir kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor.' Türkiye'de hendek, çukur siyaseti yapmaya çalışanlar var. Bölgede oldu bittiye getirerek, kurtarılmış bölge ilan etmeye çalışan teröristler var. Yüzlerce güvenlik görevlimiz, şehit ediliyor. Kılıçdaroğlu, Güneydoğu Bölgesi'nde, o çukurların kazıldığı yere milletvekillerini göndererek rapor hazırlatıyor. Raporda geçen ifade, 'Türkiye, bölgede katliam yapıyor.' Bu nasıl bir anlayış? İnsansız hava araçlarıyla tarihinde hiçbir şekilde sağlayamadığı başarıyı Türkiye sağlıyor, teröristleri ininde buluyor, çukurlarına gömüyor. İnsansız hava araçlarına karşı çıkan CHP'li bir milletvekili. İngiltere'de bir toplantı oluyor. Suriye'nin, Türkiye'nin etrafını kuşatmaya çalışan, PKK'nın yan kolu PYD/YPG ile ilgili, 'Meşru ve siyasi bir kuruluştur.' diyerek, ona omuz veren de CHP'li bir milletvekilidir."

"İçimizdeki muhalefeti ıslah etmekle mükellefiz"

"Bizim işimiz, çok. Biz, sadece Türkiye'yi büyütmekle değil, içimizdeki muhalefeti de ıslah etmekle mükellefiz." diyen Çavuşoğlu, CHP'ye oy verenlerin, liderlerinin Türkiye'ye açık düşmanlığını görmeleri konusunda idrakinin açılması gerektiğini aktardı.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ben eminim ki onlar da yumruklarını sıkarak, avuçlarının içini, dudaklarını ısıtarak, dudaklarını kanatıyorlardır. Dillerini ısırarak, dillerini koparıyorlardır çünkü bu adam, bir proje. Proje olarak ortaya çıkmasının sonucu da CHP'lilerin milli ve yerli kardeşlerimizi millilikten uzaklaştırmak. Onları manipüle etmek, perdenin arkasını görmelerine mani olmak. Biz yılmayacağız, çalışacağız."

Muhabir: Büşra Nur Özcan, Miraç Kaya

  Kaynak: Anadolu Ajansı
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Dışişlerinden Münbiç açıklaması Dışişlerinden Münbiç açıklaması Dışişleri Bakanlığı kaynakları, YPG/PKK’nın Münbiç'ten tamamen çekildiğine dair ..
Yerli 'insansız deniz aracı' Yerli 'insansız deniz aracı' Türk girişimci Arıkök, yerli imkanlarla "insansız deniz aracı" geliştirdi. "Kaşi..
Adalet Bakanı Gül: OHAL uygulaması bir kaç güne sona ermiş olacak Adalet Bakanı Gül: OHAL uygulaması bir kaç güne sona ermiş olacak Adalet Bakanı Gül, "OHAL uygulaması bir kaç güne sona ermiş olacak. Ancak, OHAL'..
Otomotiv devinden 'lüks uçan taksi' hamlesi Otomotiv devinden 'lüks uçan taksi' hamlesi İngiliz otomotiv firması Rolls Royce'un lüks uçan taksi projesi üzerinde çalıştı..
  Ekonomi HABERLERİ
AB ülkelerine otomotiv ihracatı yüz güldürüyor AB ülkelerine otomotiv ihracatı yüz güldürüyor Türk otomotiv sektörünün ihracatı, ocak-haziran döneminde toplamda yüzde 14,5 ar..
Altında EFT dönemi başladı Altında EFT dönemi başladı Takasbank Genel Müdürü Kayacık, "Bir banka nezdinde altın cinsinden hesabı olan ..
resim yok İşsizlik oranı tek haneye düştü İşsizlik oranı nisanda geçen yılın aynı ayına göre 0,9 puan düşüşle yüzde 9,6 ol..
Borsa güne yükselişle başladı Borsa güne yükselişle başladı BIST 100 endeksi, 785,79 puan artarak 90.683,46 puandan açıldı.
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
İTO’dan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ziyaret İTO’dan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ziyaret İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi il..
"Tarihe Tanıklık Ediyoruz" MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş..
TGDF Genel Sekreteri Menlik: “Yeni kabine umut oldu” TGDF Genel Sekreteri Menlik: “Yeni kabine umut oldu” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi say..
Genç iş adamlarından yeni kabine açıklaması Genç iş adamlarından yeni kabine açıklaması Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nden (GYİAD) yapılan yazılı açıklamada, yen..
  Söyleşi HABERLERİ
TRİSAD’dan Hükümlülere iş imkânı TRİSAD’dan Hükümlülere iş imkânı Hükümlüleri hayata kazandırma amacıyla Vatan Caddesi’nde bulunan Denetim Serbest..
YAŞASIN KÖMÜR YAŞASIN KÖMÜR İstanbul Ticaret Odası Doğal ve İşlenmiş Katı Yakıt Meslek Komitesi Başkan Vekil..
İsmail Şatıroğlu: “Eğitim Demek, Gelecek Demek” İsmail Şatıroğlu: “Eğitim Demek, Gelecek Demek” Yenilikçi, çağdaş, milli ve manevi değerlerimizi ön plana çıkaran eğitim anlayış..
DERSANKOOP ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Başlayan değişimin adı TRİOS 2023 DERSANKOOP ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Başlayan değişimin adı TRİOS 2023 DERSANKOOPERATİFİ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Maşuk Gülaçar ile organize..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Sultangazi Belediyesi Batı Karadeniz Fuarı’nda Sultangazi Belediyesi Batı Karadeniz Fuarı’nda Türkiye'nin ilk bölgesel fuar olma özelliğini taşıyan "Batı Karadeniz Turizm Tan..
Mobilya sektörünün 2019 vizyonu İSTMOB’da çizilecek Mobilya sektörünün 2019 vizyonu İSTMOB’da çizilecek 22-27 Ocak 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını a..
D-8 Ülkeleri 6. İit Helal Expo'ya yüksek katılım kararı aldı D-8 Ülkeleri 6. İit Helal Expo'ya yüksek katılım kararı aldı ​D-8 üye devletleri, D-8 çatısı altında 6. İİT Helal Expo’ya katılma kararı ald..
CES Dünyanın Lider Savunma ve Güvenlik Fuarı Eurosatory’de Yerini Aldı CES Dünyanın Lider Savunma ve Güvenlik Fuarı Eurosatory’de Yerini Aldı Türkiye’nin Yerli ve Milli Teknolojileri Eurosatory Savunma ve Güvenlik Fuarında..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER VE KONUTD..
Gerçek tehdit, yönetmeliğe uygun olmayan giydirme cephe uygulamaları Gerçek tehdit, yönetmeliğe uygun olmayan giydirme cephe uygulamaları Yalıtım konusunda kamuoyu ve sektörü bilinçlendirmeyi amaç edinen İZODER, Gazios..
  Projeler HABERLERİ
Kuveytli turizmciler Wish More Hotel Istanbul’da buluştu Kuveytli turizmciler Wish More Hotel Istanbul’da buluştu OTSAD’ın daveti ile İstanbul’a gelen Kuveytli turizmciler, Türkiye’deki meslekta..
Atatürk Havalimanı’nda iki günlük yazılım maratonu Atatürk Havalimanı’nda iki günlük yazılım maratonu Havalimanı bilişim çözümlerinde dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan..
ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden Albaraka Türk’ün kendi kaynakları ile oluşturduğu iAlbatros projesi, IDC Türkiye..
Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, “Ahes Misal İstanbul” adıyla Gazio..
  Spor HABERLERİ
Dünya Kupası'na 'VAR' damgası Dünya Kupası'na 'VAR' damgası 2018 FIFA Dünya Kupası, Video Yardımcı Hakem uygulamasının da etkisiyle en çok p..
'Yıldızlar' 2018 Dünya Kupası'nda tutunamadı 'Yıldızlar' 2018 Dünya Kupası'nda tutunamadı Turnuvanın favori ekiplerinden son şampiyon Almanya, İspanya, Portekiz ve Arjant..
Fenerbahçe'de transferde 22 yıl sonra ilk Fenerbahçe'de transferde 22 yıl sonra ilk Fenerbahçe futbol takımı, 22 yıl sonra ilk defa bir yaz transfer döneminde 21 ya..
Wimbledon kupası 15 Temmuz şehit ve gazilerine Wimbledon kupası 15 Temmuz şehit ve gazilerine Wimbledon'da genç çiftlerde şampiyon olarak tarihi bir başarı elde eden milli te..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti 23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti 22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı