HABER AKIŞI

Bakan Selçuk Kars'ta Şehit Yakınları ve Gaziler ile Bir Araya Geldi, Sarıkamış'ta Kayak Merkezini İnceledi

 Tarih: 18-03-2019 09:25:00  -   Güncelleme: 18-03-2019 22:15:45
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2019 İstihdam Seferberliği kapsamında çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kars’a gitti.

Kars esnafını ziyaret eden Bakan Selçuk büyük ilgiyle karşılandı. Şehit yakınları ve gaziler ile bir araya gelen Bakan Selçuk, türbe ve çağrı merkezine  de ziyaret gerçekleştirdi. Engelsiz Yaşam Merkezi’nde kalanlarla şarkı söyleyen Bakan Selçuk, sonrasında Sarıkamış kayak merkezinde incelemelerde bulundu.

Bakan Selçuk, Kars Harakani Havalimanı'nda, Vali Türker Öksüz, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, Kafkas Üniversitesi Rektörü Hüsnü Kapu, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve protokol tarafından karşılandı.

İlk olarak Kazımpaşa Caddesi'ndeki AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret eden Bakan Selçuk, burada vatandaşlarla sohbet etti.

“Kars'ı hiçbir zaman İstanbul'dan ayırmadık"

Bakan Selçuk, Türkiye'nin her noktasına hizmet götürmeye devam ettiklerini vurgulayarak, "Kars'ı hiç bir zaman Aydın'dan, Diyarbakır'dan, İstanbul'dan ayırmadık, Türkiye'nin bütün illerine, ilçelerine aynı hizmeti götürmeye çalıştık, yapmaya da devam edeceğiz." diye konuştu.

18 Mart Çanakkale Zaferi’ni anımsatan Bakan Selçuk, “Bizim tarihimiz Çanakkale, Sarıkamış, birçok destanla övünür." dedi.

Bakan Selçuk Kars esnafını ziyaret etti, alışveriş yaptı

Ziyaretin ardından Bakan Selçuk, AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç ile Kazımpaşa Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti, girdiği işyerlerinden alışveriş yaptı.

“Huzurevimiz bitti, bu sene sosyal hizmet merkezimiz açılacak”

Bakan Selçuk, esnaf ziyaretinin ardından Valiliği ziyaret ederek, şeref defterini imzaladı. Bakan Selçuk, daha sonra burada düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı.

Zehra Zümrüt Selçuk, toplantıdan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Bakanlık tarafından yürütülen proje ve çalışmaları, Vali Türker Öksüz, Kars milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç ve ilgili kurum amirleriyle konuştuklarını söyledi.

Kars'ın "zafer madalyası" ile Anadolu'da ilk "gazilik" unvanı bulunan şehir olduğunu belirten Bakan Selçuk, "Buradaki yatırımları artırmaya çalışıyoruz. Yakın zamanda huzurevimiz bitti, bu sene inşallah bir sosyal hizmet merkezimiz daha açılacak." diye konuştu.

“290 Milyar Tutarında Sosyal Yardım Ulaştırdık”

Bakanlık olarak büyük çalışmalara, başarılara imza attıklarını vurgulayan Zehra Zümrüt Selçuk, "Sosyal yardım bütçemizi 21 kat artırdık, 17 yılda 2 milyar lira olan sosyal yardım bütçemiz, geçen sene 43 milyar olarak gerçekleşti. Bugüne kadar da toplamda 290 milyar tutarında, vatandaşlarımıza sosyal yardım ulaştırdık." dedi.

“123 bin çocuğumuza sosyal ekonomik destek verdik”

Şu anda 513 bin yaşlı ve engelli vatandaşın evde bakım desteğinden yararlandığını dile getiren Bakan Selçuk, Türkiye çapında 123 bin çocuğa da sosyal ekonomik destek verdiklerini bildirdi.

"İstihdam seferberliğine Cumhurbaşkanımızla ivme kazandırıyoruz"

Geçen yıl sonunda asgari ücretin, işçi ve işverenin uzlaşısıyla, yüzde 26 gibi yüksek artışla 2 bin 20 lira olduğunu anlatan Bakan Selçuk, "Bu sene Türkiye'de istihdam seferberliğine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ivme kazandırıyoruz." ifadesini kullandı.

“En büyük hedefimiz 2023'te daha müreffeh bir ülkeye ulaşmak"

Bakan Selçuk, Kars'ta yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

"Teşvik programlarımız var, istihdamı artırmaya yönelik. Kars'ta 9 bin iş yerimizde yaklaşık 130 milyon lira ödeme gerçekleştirdik. Aktif sigortalı sayısı da son 17 yılda Kars'ta yüzde 47 arttı. Şehrimizde şu anda aktif sigortalı sayısı 50 bin civarında. Bu Toplum Yararına Çalışma Programı, istihdamı artırıcı diğer çalışmalarımızla olsun, Kars'taki istihdam sayısının 2019-2020'de daha da artacağına inanıyoruz."

Kars'ın potansiyelini el birliğiyle ortaya çıkaracaklarını belirten Bakan Selçuk, "Hepimizin en büyük hedefi 2023'te daha büyük, kalkınmış, müreffeh bir ülkeye ulaşmak. Kars da turizmi, kültürü, geçmişi, tarihiyle buna namzet illerden biri." dedi.

“Toplum Yararına Çalışma Programı'nda öngördüğümüz rakamı iki katına çıkarıyoruz”

Bakan Selçuk, "Huzurevimiz açılıyor, İŞKUR hizmet binamız açılıyor, yeni bir sosyal hizmet merkezimiz açılıyor, Toplum Yararına Çalışma Programı'nda öngördüğümüz rakamı iki katına çıkarıyoruz." diye konuştu.

“Şehit ve gazilerimiz bu toprakların mayasıdır, tapusudur"

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk sonrasında şehit yakınları ve gaziler ile bir araya geldi. Şehit Er Emin Polat’ın annesi Aysel Polat ve Şehit Piyade Çavuş Turgay Salğar’ın annesi Güler Salğar ile yakından ilglenen Bakan Selçuk, her zaman yanlarında olacaklarını belirtti.

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümünün arifesinde bulunduklarını anımsatan Bakan Selçuk, Türk milletinin 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'ni tebrik etti.

Bu toprakların hikayesini yazanların, bu topraklara kanlarıyla can verenlerin Türk milletine Anadolu'nun kapılarını açtığını vurgulayan Bakan Selçuk, "Gazi milletimiz, Malazgirt'te Alparslan oldu, Çanakkale'de Seyit Onbaşı, Sarıkamış'ta Nihat Binbaşı, 15 Temmuz'da Ömer Halisdemir oldu. Şehadete yürüyen aziz milletimiz vatan için çok bedeller ödedi, nice zorluklara, acılara göğüs gerdi. Bizler, vatan nedir, vatan uğruna şehit olmak nedir, bunu çok iyi biliyoruz." ifadelerini kullandı. 

Tarihin hiçbir döneminde baskıya boyun eğmemiş, esarete rıza göstermemiş bir millet olduklarını vurgulayan Bakan Selçuk, "Aziz milletimiz bu topraklarda bayrak inmesin, ezan susmasın diye nice şehitler verdi. Analar kınalı kuzularını, Mehmetlerini bu şuurla, 'Vatan sağ olsun' diyerek şehadete uğurladı. Bizlere yüreğimizde ve omuzlarımızda taşıyacağımız vatan bıraktılar." diye konuştu.

"En güzel cevabı şehitlerimiz, gazilerimiz verdi"

Bakan Selçuk, şehit ve gazilerin cesaret ve imanlarıyla milli idareye sahip çıktığına işaret ederek, şunları söyledi:

"Kendini tarihe adayan şehit ve gazilerimiz bu toprakların mayasıdır, tapusudur. Birlik ve beraberliğimizin, ittihadımızın yegane teminatıdır. Terör örgütleriyle, 15 Temmuz darbe girişimiyle bu ülkeyi zayıflatmaya, bölmeye çalışanlara en güzel cevabı aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz verdi. Bugün bizlere düşen, bu ülkeyi hep birlikte milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, çalışıp üreterek daha ileri seviyelere taşımaktır."

“35 bin şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın kamu kurumlarında istihdamını sağladık”

Şehit yakınları ve gaziler için her zaman pozitif ayrım yaparak çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Bakan Selçuk, "Yaptığımız düzenlemeyle daha önceden istihdam hakkı bulunmayan vazife ve harp malullerinin de istihdam hakkından faydalanmalarını sağladık. İstihdamda 45 yaş şartını kaldırdık, daha önceden yılda iki defa yapılan atamaları süresiz hale getirdik. Hak sahiplerini bekletmeden atamalarını gerçekleştiriyoruz. 2002 yılına kadar 6 bin 315 vatandaşımıza istihdam hakkı sağlanmışken, 35 bin şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın kamu kurumlarında istihdamını sağladık." diye konuştu.

"Güçlü Türkiye'nin temellerini atmaya devam edeceğiz"

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarına daha iyi hizmet sunmak, refah seviyelerini yükseltmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarına dikkati çeken Bakan Selçuk, "100 yıl değil bin yıl da geçse şehitlerimizin aziz hatıralarını her yerde yaşatmaya, şehit yakını ve gazilerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin emanetlerine ve gazilerimize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz. Türkiye bugünlere sizlerin sabrı, cesareti ve fedakarlığıyla geldi." dedi.

Bakan Selçuk, "Hiç kimsenin Türkiye'nin 2023 hedeflerine yürüyüşünü durdurmasına izin vermeyeceğiz. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güçlü ve müreffeh Türkiye'nin temellerini atmaya devam edeceğiz. Demokrasimizin, milli iradenin sahibi sizlersiniz. İnşallah demokrasimizi ve milli iradeyi güçlendirerek 31 Mart yerel seçimlerinden de büyük bir zaferle çıkacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Selçuk, Ebul Hasan Harakani Türbesi'ni ziyaret etti

Bakan Selçuk ve beraberindekiler, daha sonra Ebul Hasan Harakani Türbesi'ni ziyaret etti. 

Bakan Selçuk, Engelsiz Yaşam Merkezinde kalanlarla şarkı söyledi

Bakan Selçuk, türbe ziyareti sonrası Engelsiz Yaşam Merkezine ziyaret gerçekleştirdi.

Engelsiz Yaşam Merkezinde incelemelerde bulunan Bakan Selçuk, Kars Valisi Türker Öksüz'den bilgi aldı. Burada kalan engelli vatandaşlarla sohbet eden Bakan Selçuk, sorunlarını ve isteklerini dinledi. Bakan Selçuk, burada merkezde kalan vatandaşlarla şarkı söyledi.

Sonrasında çağrı merkezini de ziyaret eden Bakan Selçuk, çalışanlarla tek tek sohbet etti.

Bakan Selçuk, Ay - Yıldız tören alanını inceledi

Kars program kapsamında Sarıkamış ilçesine geçen Bakan Selçuk ve beraberindekiler, yapımı devam eden Ay-Yıldız tören alanını inceledi.

Bakan Selçuk, burada yapılan çalışmalar hakkında Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ve Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy'dan bilgi aldı. 

Bakan Selçuk kayak merkezinde inceleme yaptı

Bakan Selçuk daha sonra Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulundu. 

T.C Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Bakan Gül “Uygulandıkça karşımıza çıkan sorunların çözülmesi hukuk devletinin temel görevidir” Bakan Gül “Uygulandıkça karşımıza çıkan sorunların çözülmesi hukuk devletinin temel görevidir” Adalet Bakanlığı’nın İspanya ile birlikte yürüttüğü ve AB projesi olan Ceza Adal..
Bakan Selçuk, Bakan Selçuk, "Büyük Darülaceze Aile Buluşması"na Katıldı Bakan Selçuk: "Alışılmışın Dışında Bir Sosyal Hizmet Üretiyoruz"
İş dünyasında Sürdürülebilirliğin Oscar’ları 6 yaşında İş dünyasında Sürdürülebilirliğin Oscar’ları 6 yaşında Sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı sürdürüle..
DuPont, babaların 5 gün olan doğum izni hakkını 4 haftaya çıkardı DuPont, babaların 5 gün olan doğum izni hakkını 4 haftaya çıkardı DuPont, çalışanlarının aile hayatına verdiği önemi vurgulamak amacıyla insan kay..
  Ekonomi HABERLERİ
Başkan Kopuz Başkan Kopuz "toprak kalitemizi korumak elimizde” İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz: “Toprak kalitemizi korumak elimizde…..
Yumurta fiyatları bizde düştü Irak’ta yükseldi Yumurta fiyatları bizde düştü Irak’ta yükseldi Tavukçuluk sektörü “VIV Türkiye 2019 Tavukçuluk Teknolojileri Uluslararası İhtis..
‘’Mobilyada taksit süresi 18 aya çıktı, ek düzenlemelerle sektörü yüzde 40 büyütebiliriz’’ ‘’Mobilyada taksit süresi 18 aya çıktı, ek düzenlemelerle sektörü yüzde 40 büyütebiliriz’’ Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu mobilya alımlarında kredi kartı taksitl..
Nakit akışınızı doğru yönetebiliyor musunuz? Nakit akışınızı doğru yönetebiliyor musunuz? Günümüzde şirketlerinin en önem verdiği konuların başında yer alan nakit akışı y..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Gümüşhaneliler Eyüpsultan’da buluştu Gümüşhaneliler Eyüpsultan’da buluştu İstanbul Seçimlerine Destek için İstanbul’a giden Gümüşhane Heyetine İstanbul Gü..
 “Uçtan uca yerlileşme politikası hayati önem taşımaktadır’’ “Uçtan uca yerlileşme politikası hayati önem taşımaktadır’’ Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, ASKON t..
Türk Kızılayı’ndan MNG Kargo’ya ödül Türk Kızılayı’ndan MNG Kargo’ya ödül Türk Kızılayı’nın 150. yılı özelinde hayata geçirmiş olduğu Kolide Ne Var kampan..
GÜDEF’ten gövde gösterisi GÜDEF’ten gövde gösterisi İstanbul Gümüşhane Dernekler federasyonu (GÜDEF)’in organize ettiği ve İçişleri ..
  Söyleşi HABERLERİ
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ ‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Ömer Döngeloğlu, Kağıthane’de, ‘’Peygamber Efendimizi..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Bakan Selçuk, Engellilerde ve Yaşlılarda Dijital Dönüşüm Sempozyumu’na Katıldı Bakan Selçuk, Engellilerde ve Yaşlılarda Dijital Dönüşüm Sempozyumu’na Katıldı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı D..
 Turizm sektöründe yenileme hareketinin ilk adımı yapı Fuarı’nda atıldı Turizm sektöründe yenileme hareketinin ilk adımı yapı Fuarı’nda atıldı İnşaat malzemesi ve turizm sektörü temsilcilerinden ‘yenileme’ iş birliği..
İnşaat sektörünü ateşleyecek yeni fikirler ve inovatif teknolojiler Yapı Fuarı’nda İnşaat sektörünü ateşleyecek yeni fikirler ve inovatif teknolojiler Yapı Fuarı’nda Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki e..
Global Somali Diaspora Konferansı’nın 3'üncüsü İstanbul’da Düzenlendi Global Somali Diaspora Konferansı’nın 3'üncüsü İstanbul’da Düzenlendi Ülkemizin küresel insani kalkınma hedefleri kapsamında kamu diplomasisi desteği ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşacağı, riskli yapıları..
  Projeler HABERLERİ
Küresel iklim değişikliği fotoğraf yarışması finalistlerinin fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde sergilendi Küresel iklim değişikliği fotoğraf yarışması finalistlerinin fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde sergilendi Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün "ÇÖL MACERASI PROJESİ" kapsamında Sarayk..
Zeytinburnu’na 26 Bin Metrekarelik “Rezerv Konut” Müjdesi Zeytinburnu’na 26 Bin Metrekarelik “Rezerv Konut” Müjdesi Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’nde inşa edilecek Millet Bahçesi’nin tamamı Zeyt..
Zamanını aşan medeniyet: Özbekistan sergi ve sempozyumu açıldı Zamanını aşan medeniyet: Özbekistan sergi ve sempozyumu açıldı Türkiye’den Özbekistan’a ortak medeniyetimize bir yolculuk başlatan İnsan ve Med..
İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul UNESCO Tasarım Şehri projesi kapsamında hayata geçirilen İstanbul Craft..
  Spor HABERLERİ
Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yıl 28’ncisini d..
İBB yaz spor okulları başlıyor İBB yaz spor okulları başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından, 7-12 yaş arası..
Kağıthane yağlı güreşlerinde şampiyon belli oldu Kağıthane yağlı güreşlerinde şampiyon belli oldu Bu yıl 28.’si düzenlenen ve 400 güreşçinin katıldığı Kağıthane Yağlı Güreşleri’n..
 İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor Türk sporunun lokomotifi İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, uluslararası ..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı