HABER AKIŞI

Bakan Kasapoğlu: “Ülkemizdeki stadyumlar dünyanın birçok ülkesinden daha ileridedir”

 Tarih: 22-03-2019 13:21:49
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, yapımı tamamlanan Beykoz Stadyumu’nun açılış törenine katıldı. Kasapoğlu, “Ülkemizin sahip olduğu stadyumlar, kalitesiyle, modern özellikleriyle, gerçekten dünyanın pek çok ülkesinden çok daha ileridedir” dedi.

2015 yılında yıkılıp Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Beykoz Belediyesi arasında imzalanan protokolle 1. Lig standartlarında, bin 536 metrekare ve 18 dönüm üzerine inşa edilerek hızla yenilenen, ilçe spor tarihine ve Beykozlulara kazandırılan Beykoz Stadyumu için açılış töreni düzenlendi. Törene, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, Cumhur İttifakı’nın AK Parti’nin İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, TFF Başkanı Hüsnü Güreli, İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve taraftalar katıldı. 

“Ülkemizdeki stadyumlar dünyanın bir çok ülkesinde daha ileridedir” 
Açılışta konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, “Gerçekten spor, barışın, sevginin ve kardeşliğin kötülükleri yenmenin en önemli araçlarından biri, evrensel dildir. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğindeki AK Parti hükümetimizin spora ve sporcuya yaptığı yatırımlar ve verdiği değer bariz bir şekilde ortadadır. Ülkemizin sahip olduğu stadyumlar, kalitesiyle, modern özellikleriyle, gerçekten dünyanın pek çok ülkesinden çok daha ileridedir. Bu güzel stadyumun modern bir şekilde ilçemize kazandırılmasında emeği geçen belediyemize teşekkür ediyorum. Bundan sonra bu süreci Başkan adayımız Murat Aydın devam ettirecek ve bizde bakanlık olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Bunun da garantisini veriyorum” ifadelerini kullandı. 

“Mahalle liglerini İstanbul’da başlatıyoruz” 
İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım ise, “Sizler sadece taraftar değilsiniz, bir İstanbul geleneğini yaşatıyorsunuz. Nesilden nesle aktarılan bir görev yapıyorsunuz. Bir hemşehriniz olarak ayrıca sizlere teşekkür ediyorum. Beykozspor futbolda ve basketbolda şampiyonluklar yaşamış bir kulüptür. 111 yıllık bir çınardır ve Cumhuriyet’ten önce kurulmuştur. 1908 yılında Anadolu Yakasında kurulup en üst liglerde oynayan 2 kulüpten bir tanesidir. Biri Beykozspor diğeri de Fenerbahçe’dir. Bugün istediği noktada değil ama yakın bir gelecekte toparlanacak, 1. Lig’de ve Süper Lig’de de oynamayı hak edecektir. Bunun için size yapılan hizmetler, stadyumlar helali hoş olsun. Sizler için her imkanı seferber edeceğiz. Hangi sporu yapmak istiyorsanız her türlü tesis emrinizdedir. Beykoz mahalle kültürümüzün halen çok güzel yaşandığı bir ilçemizdir. Hem mahalle ruhu güçlenecek hem de spor teşvik edilecek. İstanbul’da 961 tane mahallemiz var. Mahalle liglerini İstanbul’da başlatıyoruz. 3 korner 1 penaltı kuralını da getiriyoruz. Böylece futbolu, sporu, 7’den 70’e herkesin hizmetine sunuyoruz. Beykoz’da Murat Aydın başkanımızı seçerken bizi de unutmayın” diye konuştu. 

“Beykoz Stadyumu eski ruhuna sadık kalınarak modern bir yapıya kavuşturuldu” 
TFF Başkanı Hüsnü Güreli, “Bu stadyum federasyonumuz ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle eski ruhundan uzaklaşmadan, yönetim binasından tribünlerine, turnikelerinden çevre duvarlarına kadar bütünüyle yenilendi. Yenilediğimiz stadyumun zemini ve yanında idman sahamız, FİFA lisanslı suni çimden imal edildi. Yenileme yaparken engelli taraftarlarımızı da unutmadık. Onlara da 15 kişilik özel bir tribün düzenlendi. Medya çalışanlarımızın rahat görev yapabilmesi için her şey düşünüldü. 50 kişilik basın tribünü ve toplantı odası, fuayesi, dinlenme alanı ve bunun yanı sıra 400 metrekare canlı yayın araç alanı yapıldı. Tesis içerisinde 80 kişilik boğaz manzarası ve restoran aynı zamanda buranın bir yaşam merkezi haline gelmesini de sağlayacak. Yeni stadımız Beykoz Stadyumu’nun eski ruhuna sadık kalınarak, modern bir yapıya kavuşturuldu. Bu stadyum Beykoz’da bulunan değerli kulüplerimizin çok daha iyi koşullarda spor yapması ve güzel işlere imza atmasına olanak sağlayacak. Bu stadyuma katkı sağlayarak, federasyonumuzun amatör futbolun gelişimine verdiği desteğin önemini bir kez daha göstermeye çalıştık” dedi. 
Konuşmaların ardından stadyumun protokolün katılımıyla kurdele kesilerek açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Beykozsporlu taraftarlar Yıldırım’a isminin yazdığı bir forma hediye etti. 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Bakan Gül “Uygulandıkça karşımıza çıkan sorunların çözülmesi hukuk devletinin temel görevidir” Bakan Gül “Uygulandıkça karşımıza çıkan sorunların çözülmesi hukuk devletinin temel görevidir” Adalet Bakanlığı’nın İspanya ile birlikte yürüttüğü ve AB projesi olan Ceza Adal..
Bakan Selçuk, Bakan Selçuk, "Büyük Darülaceze Aile Buluşması"na Katıldı Bakan Selçuk: "Alışılmışın Dışında Bir Sosyal Hizmet Üretiyoruz"
İş dünyasında Sürdürülebilirliğin Oscar’ları 6 yaşında İş dünyasında Sürdürülebilirliğin Oscar’ları 6 yaşında Sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı sürdürüle..
DuPont, babaların 5 gün olan doğum izni hakkını 4 haftaya çıkardı DuPont, babaların 5 gün olan doğum izni hakkını 4 haftaya çıkardı DuPont, çalışanlarının aile hayatına verdiği önemi vurgulamak amacıyla insan kay..
  Ekonomi HABERLERİ
Başkan Kopuz Başkan Kopuz "toprak kalitemizi korumak elimizde” İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz: “Toprak kalitemizi korumak elimizde…..
Yumurta fiyatları bizde düştü Irak’ta yükseldi Yumurta fiyatları bizde düştü Irak’ta yükseldi Tavukçuluk sektörü “VIV Türkiye 2019 Tavukçuluk Teknolojileri Uluslararası İhtis..
‘’Mobilyada taksit süresi 18 aya çıktı, ek düzenlemelerle sektörü yüzde 40 büyütebiliriz’’ ‘’Mobilyada taksit süresi 18 aya çıktı, ek düzenlemelerle sektörü yüzde 40 büyütebiliriz’’ Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu mobilya alımlarında kredi kartı taksitl..
Nakit akışınızı doğru yönetebiliyor musunuz? Nakit akışınızı doğru yönetebiliyor musunuz? Günümüzde şirketlerinin en önem verdiği konuların başında yer alan nakit akışı y..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Gümüşhaneliler Eyüpsultan’da buluştu Gümüşhaneliler Eyüpsultan’da buluştu İstanbul Seçimlerine Destek için İstanbul’a giden Gümüşhane Heyetine İstanbul Gü..
 “Uçtan uca yerlileşme politikası hayati önem taşımaktadır’’ “Uçtan uca yerlileşme politikası hayati önem taşımaktadır’’ Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, ASKON t..
Türk Kızılayı’ndan MNG Kargo’ya ödül Türk Kızılayı’ndan MNG Kargo’ya ödül Türk Kızılayı’nın 150. yılı özelinde hayata geçirmiş olduğu Kolide Ne Var kampan..
GÜDEF’ten gövde gösterisi GÜDEF’ten gövde gösterisi İstanbul Gümüşhane Dernekler federasyonu (GÜDEF)’in organize ettiği ve İçişleri ..
  Söyleşi HABERLERİ
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ ‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Ömer Döngeloğlu, Kağıthane’de, ‘’Peygamber Efendimizi..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Bakan Selçuk, Engellilerde ve Yaşlılarda Dijital Dönüşüm Sempozyumu’na Katıldı Bakan Selçuk, Engellilerde ve Yaşlılarda Dijital Dönüşüm Sempozyumu’na Katıldı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı D..
 Turizm sektöründe yenileme hareketinin ilk adımı yapı Fuarı’nda atıldı Turizm sektöründe yenileme hareketinin ilk adımı yapı Fuarı’nda atıldı İnşaat malzemesi ve turizm sektörü temsilcilerinden ‘yenileme’ iş birliği..
İnşaat sektörünü ateşleyecek yeni fikirler ve inovatif teknolojiler Yapı Fuarı’nda İnşaat sektörünü ateşleyecek yeni fikirler ve inovatif teknolojiler Yapı Fuarı’nda Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki e..
Global Somali Diaspora Konferansı’nın 3'üncüsü İstanbul’da Düzenlendi Global Somali Diaspora Konferansı’nın 3'üncüsü İstanbul’da Düzenlendi Ülkemizin küresel insani kalkınma hedefleri kapsamında kamu diplomasisi desteği ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşacağı, riskli yapıları..
  Projeler HABERLERİ
Küresel iklim değişikliği fotoğraf yarışması finalistlerinin fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde sergilendi Küresel iklim değişikliği fotoğraf yarışması finalistlerinin fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde sergilendi Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün "ÇÖL MACERASI PROJESİ" kapsamında Sarayk..
Zeytinburnu’na 26 Bin Metrekarelik “Rezerv Konut” Müjdesi Zeytinburnu’na 26 Bin Metrekarelik “Rezerv Konut” Müjdesi Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’nde inşa edilecek Millet Bahçesi’nin tamamı Zeyt..
Zamanını aşan medeniyet: Özbekistan sergi ve sempozyumu açıldı Zamanını aşan medeniyet: Özbekistan sergi ve sempozyumu açıldı Türkiye’den Özbekistan’a ortak medeniyetimize bir yolculuk başlatan İnsan ve Med..
İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul UNESCO Tasarım Şehri projesi kapsamında hayata geçirilen İstanbul Craft..
  Spor HABERLERİ
Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yıl 28’ncisini d..
İBB yaz spor okulları başlıyor İBB yaz spor okulları başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından, 7-12 yaş arası..
Kağıthane yağlı güreşlerinde şampiyon belli oldu Kağıthane yağlı güreşlerinde şampiyon belli oldu Bu yıl 28.’si düzenlenen ve 400 güreşçinin katıldığı Kağıthane Yağlı Güreşleri’n..
 İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor Türk sporunun lokomotifi İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, uluslararası ..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı