HABER AKIŞI

Av. Temel Başalan ONSEKİZİNCİ Milli ve Yerli Yasam Insası Bulusmalarına katıldı

 Tarih: 01-11-2017 02:24:00  -   Güncelleme: 02-12-2017 03:15:17
Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Esnaf Buluşmaları”nın 18.si İstanbul Büyük şehir Belediyesi Meclisi Ak parti Gurup Başkan Vekili Av. Temel Başalan’ın katılımı ve İstanbul Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdür Salih Bekaroğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşti.

Esnaf bülteni dergisi sahibi, Milli ve Yerli Yaşam İnşası Platformu (MİYYİP) ve Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Başkanı Eşref Küçükateş “Bu toplantıların ismi Cumhurbaşkanımızdan ilham alınmıştır” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürüdü: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 7 Haziran 2015 Genel seçimlerdeki bazı Milletvekili adaylarının isimlerinin terörle ve Türkiye’nin zararına olacak eylemlerle anılması üzerine bir konuşmasında 1 Kasım seçimlerine girecek tüm Milletvekili adaylarının “Milli ve Yerli” olması gerektiğini söylemişti.

Bizde, her T.C. Vatandaşının ve dinimi vatanımı seviyorum diyen herkesin her işini ve her davranışını Milli ve Yerli duygulara bağlı olarak yapması gerektiğini anlatmak ve bunu yaygınlaştırmak için Esnaf Bülteni Dergisi olarak yılda bir kere yıldönümü yapmak yerine Allah’ın izniyle her ay gerçekleştirmek kaydıyla bu sohbet toplantılarını başlattık.

Tabii bu toplantıların bir yönü de Ahilik eskiden ahiler her akşam toplanıp hem üretimle ilgili ticaretle ilgili konuşuyorlardı. Toplantı bittikten sonra ahret işlerini konuşuyorlar Allah'ı zikrediyorlar tespih çekiyorlar dualar ediyorlar.  Biz Tabii bu boyutunu henüz yapamıyoruz Allah bunu yapmayı da nasip eylesin” dedi.

İnşallah önemli bir boşluğu dolduruyoruz…

Eşref Küçükateş; Cumhurbaşkanımız bir söz söylüyor diyor ki diyanet işleri başkanımıza siz bu boşluğu bıraktığınız için FETÖ İslami alanda bu kadar güçlenebildi diye şimdi ise ticari alanda bir boşluk var ve bu boşluğu çok güzel değerlendirenler var. Bu kuruluşlar dış mihraklarca yönetiliyor ve ülkemizde örgütleniyor. Bu örgütler Türkiye’deki gücünü de bu boşluktan alıyor bu nedenle birbirimizi milli ve yerli duygularla kucaklamamız lazım ki bu boşluğu biz dolduralım onlara bırakmayalım. İnşallah bu boşluğu doldurmaya talibiz ve bundan sonra ismimizin yanına Yaşam İnşası kelimelerini ekleyerek “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Esnaf Buluşmaları” diyeceğiz.

İstanbul Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu misafirlere izlettiği, ekmeğin tarladan soframıza geliş serüvenini anlatan video ilgi ve beğeniyle izlendikten sonra İstanbul Halk Ekmek Fabrikaları ile ürünlerinin çeşitliliği ve kimyasallardan uzak üretimi hakkında çarpıcı bilgiler verdi.

Salih Bekaroğlu; “Ürünlerimiz ülke ekonomisine ve halkımıza ekonomik katkı sağlaması yanında, sağlıklı olmaları nedeniyle İstanbul Halk Ekmek kurumumuz %100 Milli ve Yerli’dir” dedi.

İstanbul Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu başında bulunduğu kurumu ve ürünlerini herkesin hayran kaldığı bir video izlettikten sonra yaptığı konuşma ile anlattı;

Değerli misafirlerim hoş geldiniz sefa geldiniz. Burası İstanbul Büyükşehir belediyemizin şirketlerinden bir tanesi, İstanbul Halk Ekmek, 1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı. Belediye ve Halk Ekmek devir alındığında Yaklaşık 240-250 bin ekmek üreten bir şirketti, Kartal ve Edirnekapı fabrikası ile birlikte. O dönemde halk ekmeğin 505 büfesi, yaklaşık 495 personeli vardı.  Halk ekmeği devir aldıktan sonra biz aynı personelle ve aynı araçlarla 600 bin ekmek üretmeye başladık. Ve devir aldığımızda aylık mesai 34600 saat civarındaydı.

Dikkat buyurun; üretimi 250 binlerden 600 bine çıkarttık, personel de bir artış yok ve mesaide 4500 saatlere düştü. O ruh haline 94 ruhu deniyor ya ben o ruhu ciğerlerime kadar yaşamış bir insanım.

Göreve geldiğimizde neler gördük neler; mesaiye kalan şoför gidiyor bir ağacın altına arabasını çekiyor kahveye gidiyor oyun oynuyor bunlar ilk zamanlardaki alışkanlıkları bu böyle bir süre devam ediyor fakat oradaki benim müfettişim beni arıyor müdürüm şu plakalı araba şu kadar zaman burada kaldı. Ertesi gün çağırıyoruz arkadaşım nasılsın iyi misin rahatsız mısın diye. Yok, hayır rahatsız değilim diyor. Şu kadar zaman burada kalmışsın dediğimizde baktılar ki bu işi kontrol ediliyor, ondan sonra mesailer 34 binlerden 5 Binlere saatlere kadar düştü.

Daha sonra 96'da sayın başkanımız şimdiki Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Kartal'a yeni bir fabrika kuruldu. Edirnekapı fabrikasının kapasitesi %50 arttırıldı. Bu fabrikada o zaman yeni kuruldu.

2009'dan bu yana sadece İstanbul'da değil bütün Türkiye’de beyaz ekmekte bir düşüş var. Fakat bunun yanında ekşi mayalı ve tam buğday ekmeklerinde de ciddi bir artış var. İnşallah Hadımköy'e yeni bir fabrika kuracağız. O fabrikadaki amacımız ekşi mayalı ve tam buğdaylı ekmek üretmek.

Maalesef dünyada en fazla ekmek tüketen ülkelerin başındayız. Fakat ekmeği nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. Bizler dünyada en fazla endüstriyel mayayı kullanan ülkelerin başındayız. Benim inancım odur ki bunu bilim adamları da söylüyor eğer biz ekmeği gerektiği şekilde üretebilirsek sağlık harcamalarının Türkiye'de çok ciddi oranda düşeceğini söylüyorlar. Bakın size ekşi mayalı ekmekler ikram ettik bir kısım arkadaşlarımız yedi bir kısmı yemedi fakat yemeyen arkadaşlarımız kaybetti. Bu ekmek şişkinlik yapmaz bu ekmek diyabet hastalarına dokunmaz.

Geçen yıl Fransa'ya bir ziyaretimiz oldu bir maya firmasına ve dedik ki biz ekşi mayalı ekmekler yapacağız Türkiye'de de bu değişim ve dönüşümü başlatacağız. İki üç gün boyunca yoğun toplantılar yaptık. Fransız şirketin ekibinden birisi, bunlar endüstriyel mayanın ekşi mayaya göre daha sağlıksız olduğunu düşünüyorlar siz ne düşünüyorsunuz dediler. Önce sessizlik oldu sonra bir bayan cesaretini topladı  ve dedi ki doğru söylüyorlar. Endüstriyel maya ile yapılan Fransız baget ekmekler Gliserin indeksi 70 72lerde iken ekşi maya ile yapılmış ekmekler de bu 35'e kadar düşüyor.

Dolayısıyla ekşi mayalı ekmekler örneğin bizim orijinal Trabzon ekmeğimiz. Ekşi mayalı ekmekler bulabiliyorsanız yiyin arkadaşlar.

Bizim son yıllarda başlattığımız bir diğer şey de ekmeklerin daha fazla kepekli undan yapılmasıydı. 2011 yılında Ünal Bey ben ve Ankara Halk Ekmek genel müdürümüz ve oradan bir Genel Müdür Yardımcısı arkadaş Bu zamanın Tarım Bakanı Mehdi Eker Bey'i ziyaret ettik. Biz hep kepeği bol undan ekmek yapmaya çalışıyorduk. Fırıncıların şöyle bir tezi vardı halk ekmek ucuz denildiğinde efendim onlar kalitesiz un alıyor o yüzden ucuza veriyorlar diye bir düşünceleri vardı. Biz de tam aksini iddia ediyorduk eğer amaç ekmekte insan sağlığıysa biz insan sağlığına en uygun ekmeği yapıyoruz. Buğdayın vitamin ve mineral bakımından en zengin kısmı kepek kısmıdır eğer siz kepeği alır nişastası zengin bir ekmek yaparsanız çok güzel kabarır. Albenisi de gayet güzel olur. Ama onu yediğinizde önce gaz yapar ve gliserin endeksinizi çok fazla yükseltir o döngü sağlanır de acıkmadan tekrar yeme hissi olur. Türkiye'de obezite özellikle alt gelir gruplarında fazla. Avrupa'da zenginlerde fazla. Neden Çünkü gliserin indeksi fazla ekmek tükettiğimiz İçin. Bizim şimdiki hedefimiz ekşi mayalı ekmek yapmak bunu da endüstriyel olarak yapmak.

Arkadaşlar bir diğer bilgi de İstanbul'da 3000 civarı fırın var bunlar 5er bin ekmek üretse 15 milyon ekmek yapar. Bizde kişi başı yaklaşık 2000 ekmek üretilmeye başlandı. Biz iki üç yıldır burada pide üretimine başladık makinada hiç el değmeden yapılıyor. 1 saatte bir fırınım altı bin civarı pide üretiyor. Yani bir fırının 7-8 kişi ile ürettiği ekmeği biz bir makine ile bir saatte 3 kişiyle üretiyoruz. Türkiye'de ekmek maliyetlerin düşmesi için ekmeğin daha sağlıklı hale gelmesi için ekmeğin daha bilinçli üretilmesi için mutlaka ekonomik büyüklükteki fırınlara kavuşmamız lazım bunun için fırınların bir kere birleşmesi lazım.

Ekmek fiyatlarının düşmesi için Türkiye'de sağlık harcamalarının düşmesi için mutlaka ekşi mayalı endüstriyel tip ekmeğe geçiş yapılmalı.

Ekşi mayalı ekmek üretmek için mayalama suresi çok çok uzun normal ekmeklerin mayalama süresi yaklaşık 1 saat civarında fakat ekşi mayalı ekmekler de bu 24 saate kadar hatta 48 saate kadar uzayabiliyor. Bizim yeni yapacağımız fabrikada hamur yoğrulduktan belli bir süre sonra soğukta bekletilecek. Yaklaşık 6 -7 saatte ekmeklerimiz mayalanacak.

Türkiye'de gıda denetimleri Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığımız tarafından yapılıyor. Fakat bunun sağlıklı olmadığını düşünüyoruz. Bizim tekrar fabrika ayarlarına özümüze dönmemiz gerektiğine inanıyoruz. Ahilik kültürünü burada başlatmanız lazım. Avrupa’da bu tarz şeyler olduğu için söylüyorum dünyayı yeniden keşfetmeyeceğiz. Bunlar bizden keşfetmiş Şimdi biz de onlardan keşfediyoruz tekrar. Şimdi şöyle bir önerimiz var diyoruz ki biz ekmek üreticisiyiz. Gelin biz gönüllü kendimizi otokontrol edeceğimiz bir sisteme kavuşalım. Bunun için üniversitenin olduğu belediyenin olduğu Tarım Bakanlığı'nın olduğu veya başkanlarının olduğu bir çatı kuruluş kuralım, buraya biz üye olalım. O kuruluş gelecek benim ekmeğimi denetleyecek belli kriterlere göre bana puan verecek. Ondan sonra diyecek ki sağlıklı ekmek yemek istiyorsanız A fırını veya B fırını veya Halk Ekmek ekmeklerini ben denetledim. Buradan sağlıklı ekmek yiyebilirsiniz diyecek. Bunlar internet sitelerinde veya gazetelerde ilan da verilebilir. Oraya bir bayrak verilir o bayrak bir ya da iki yıl süreyle taşınılır o kuruluş gelir zaman zaman tekrar denetler. Buraya para vereceğimiz için kendimizde denetleneceğimiz için bunun gerçek bir denetleme olacağına inanıyorum.

Milli ve Yerli Yaşam İnşası Esnaf Buluşmalarını onurlandıran İBB Meclisi Ak Parti Gurup Başkan Vekili Av. Temel BAŞALAN: “Değerli kardeşlerim esnaf dergisinin düzenlediği buluşma programınızı tebrik ediyorum Uzun zamandır Eşref ağabey ile bu konu ile ilgili İBB Meclisinde konuşuyoruz sizinle birlikte olmam bugüne nasipmiş. Bu toplantıya emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum gerçekten de milli ve yerli insanlarla birlikte olmamızı sağladılar” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti.   

İstanbul Halk Ekmek, İGDAŞ, İSPARK, İETT, İSKİ gibi kurumları ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Herhalde İstanbul'un en büyük esnaflarından birisi.

Devletimizin bugüne kadar  yaptığı yeniliklerden hepimizin haberi var genç yatırımcılara yaptığı destekleri hepiniz biliyorsunuz ki burada da genç arkadaşlarımız mevcut. Maalesef biliyorsunuz ki son dönemlerde çok büyük bir gündem yaşadık Özellikle Büyükşehir Belediye başkanımızın yani Kadir Topbaş'ın 14 yıla yakın süreyle bu Kadim şehre gerçekten büyük hizmetleri oldu. Ben bir kez daha sizlerin huzurunda Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum Bundan sonraki yaşamında sağlık afiyet ve sıhhat diliyoruz. Tabii istifa neticesinde bu koltukları mutlaka dolması gerekiyor ve hayatın devam etmesi gerekiyor Yerel yönetimlerde hizmetlerin aksamadan devam etmesi gerekiyor

Sayın Cumhurbaşkanımız dün bir açıklama yapmıştı dedikleri gerçekten çok önemliydi. Son 10 yılda Dünya üzerinde 11 büyük proje yapıldı ve bunun 6 tanesi Türkiye’de. Şimdi 6 proje yapmak kolay değil. Cumhuriyet tarihimizde yapılması gereken hizmetlerdi. Eğer eskiden beri bu hizmetler yapılmış olsaydı ülkemiz şuan ki kulvarının çok üzerinde olurdu. Son 10 yılda yapılan 11 projenin 6 tanesi ülkemizde olması apayrı bir konu.

Evet, projeler yapınca sıkıntı yaşanmıyor mu maalesef yaşanıyor. Bunu Yavuz Sultan Selim köprüsünde de şahit oldunuz ama doğum sancılı olur bu sorunlar bugün var ama geleceğe daha emin adımlarla gideceğiz. Havalimanları çok zorda ben Ordu’dan İstanbul’a geldiğimde uçak inebilmek için havada 45 dakika döndü çünkü havaalanında yer yoktu. Yapılan hesaplara göre bu havada beklemelerden dolayı Türkiye’nin senede 10 milyar dolar kaybı var. Üçüncü havaalanı ile bu sorunları atlatacağız ve tasarruf çok neticeli şekilde gerçekleşecek.

Halk ekmeğe destek vermek istiyoruz. İstanbul’da büfelere ihtiyaç var fakat bir yere büfe açınca tepki de esnaftan geliyor fırını, pastanesi sen buraya büfe açınca ben ekmek satamıyorum diyor.

İstanbul’da yönetimde iletişim sıkıntısı var. Sabah kalkıyorsunuz bakıyorsunuz ki TEDAŞ kapınızın önünüze kazmayı vurur. Yapılan bu sorunların iş planının yapılamamasından kaymaklanıyor. Asfalt dökülüyor iki gün sonra başka bir kurum gelip orayı kazıyor vatandaşta tabii yazık oldu diyor. İstanbul’da 14 tane kurum plan yapma yetkisine sahip bir bakıyorsun bir kurum yolu kazmış. Biz bu noktada gerekli koordinasyonu sağlamaya çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Güven olduğu yerde umut vardır.

Yükselen binalar yüzünden biz birbirimizi tanımıyoruz. Bizim adetlerimizde komşuluk vardır ama bu yüksek binalar yüzünden kimseyi tanımaz hâle geldik. Belki apartmanın %30’unu tanıyor ya da tanımıyoruz. Asansöre bindiğimde selamunaleyküm dediğim kişiler günaydın diye cevap verip sırtlarını dönüyorlar. Biz birbirimize yabancılaştık.

Tekrar bu toplantıyı düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum.

Av. Temel Başalan, daha sonra katılımcıların siyaset ve belediye hizmetleri konusundaki sorularını tüm samimiyetiyle cevaplandırdığı program saatin 23:00 olduğunun fark edilince sıcak sohbete son vermek zorunda kalındı.

Eşref Küçükateş 18. Milli ve Yerli Yaşam İnşası Buluşması anısına Av. Temel Başalan’a ve ev sahibi Salih Bekaroğlu’na üzerinde ESNAF şiirinin yazılı olan plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekilmesinin ardından toplantı sona erdi.

ONSEKİZİNCİ Milli ve Yerli Esnaf Buluşmalarına katılan konuklar;

Av. Temel BAŞALAN İBB Meclisi Ak Parti Gurup Başkan Vekili / Salih BEKAROĞLU İHE Genel Müdürü /Hadi DİLER İBB İmar ve Bayındırlık Kom. Bşk. / Ünal AKGÜL İHE Genel Müdür Yardımcısı / Eşref KÜÇÜKATEŞ Esnaf Bülteni Dergisi sahibi ve Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Gen. Bşk. / Nuri ŞAHİN Gaziosmanpaşa İlçe Tarım Müdürü / İsa TAHTA Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı / Murat SARI Çağın Mobilya / Ekrem ERDEM Çapa Tıp Fakültesi Genel Sekreter / Çetin DENİZ Yazar / Emin ORAN Kuveyt Türk / Bilhan DUMAN Ziraat Katılım Gop Şube Müdürü / Metin AYAR Ayaroğlu İnşaat - İSTİAD Başkanı / Emrullah ÇINAR Ziraat Bank. Habipler Şb. Mdr. / Eyüp TUNCER Stil İş Kıyafetleri / Erdal ERÇIKAN BirPromosyon, Matba / Mustafa AKZOR Ak Yapı İnş / Metin RUŞEN Mavi Karadeniz TV / Zuhal AYANOĞLU Mimar / Arif AKBAŞ Yeniden İnşa Derneği Başkan Yardımcısı / Ömer ÇÖRDÜKÇÜ Bereket Etiket / Ertuğrul ŞANLAN ERHA Bilişim / Tahsin AVİT BEKO-BELLONA Yetkili Bayisi / Nazife KALE ÜÇSAN Makine /Mimar Zuhal AYANOĞLU İBB / Erdal ERÇIKAN Bir Promosyon / Necat ÇOLAK Necat Asansör / Hüseyin AKARÇEŞME Madenci, İTO meclis Üyesi / / Şeref KÜÇÜKATEŞ Yeniden İnşa Derneği Yön. Kur. Üye. /Cengiz SATILMIŞ Hilal Perde /İsa BEKTAŞ  / Maşallah TAYLAN İSKİ / Yasin TAYLAN İSKİ /

  İLGİLİ GALERİ
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
BM'den Doğu Guta için 'açlık ve bulaşıcı hastalık' uyarısı BM'den Doğu Guta için 'açlık ve bulaşıcı hastalık' uyarısı BM Genel Sekreter sözcülerinden Haq, Doğu Guta'da çocukların aşırı derecede yete..
AB'den uluslararası topluma 'Suriye' çağrısı AB'den uluslararası topluma 'Suriye' çağrısı Avrupa Birliği, uluslararası topluma Suriye halkının çektiği acıya son vermek iç..
resim yok 'Coğrafyamızın selametini ve geleceğini inşa edeceğiz' Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ustaoğlu, "Kader birliği yaptığımız bu c..
Katar'dan Gazze'ye 9 milyon dolarlık yardım Katar'dan Gazze'ye 9 milyon dolarlık yardım Katar Emiri Al Sani'nin Gazze'ye gönderilmesi için talimat verdiği 9 milyon dola..
  Ekonomi HABERLERİ
Vakıf Katılım İkram Göktaş: “2018’de yüzde 10 pazar payına çıkarız” Vakıf Katılım İkram Göktaş: “2018’de yüzde 10 pazar payına çıkarız” Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Katılım bankacılığı sektöründe 2017 il..
WBAF'den Kalkınma Bakanlığına 'girişimcileri destekleme' ödülü WBAF'den Kalkınma Bakanlığına 'girişimcileri destekleme' ödülü Kalkınma Bakanlığı, Dünya Melek Yatırım Forumu'nun (WBAF) 2018 Dünya Kongresi'nd..
resim yok Borsa günü düşüşle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,54 düşüşle 115.881,96 puandan t..
Doğu Karadeniz'den Rusya'ya ihracat yüz güldürüyor Doğu Karadeniz'den Rusya'ya ihracat yüz güldürüyor Doğu Karadeniz'den Rusya Federasyonu'na ocak ayında 13 milyon 751 bin 149 dolarl..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
YENİDER VE MİYEP NİHAT TUNALI’YI ZİYARET ETTİ YENİDER VE MİYEP NİHAT TUNALI’YI ZİYARET ETTİ YENİDER ve MİYİP Başkanı Eşref Küçükateş ile Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan b..
ÖNDER Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini buldu ÖNDER Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini buldu ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin bu yıl ikincisini düzenlediği ÖNDER Kültür San..
MÜSİAD’dan Daha Güçlü Bir Ekonomi İçin Öneriler MÜSİAD’dan Daha Güçlü Bir Ekonomi İçin Öneriler Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından; TBMM Sanayi, Ticare..
Dev Türk Bayrağı Malezya semalarında Dev Türk Bayrağı Malezya semalarında İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz katıldığı çok sayıdaki ul..
  Söyleşi HABERLERİ
Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda  2 TON Baklava dağıtmıştım,  2019’da Başkan olunca  5 TON BAKLAVA dağıtacağım Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda 2 TON Baklava dağıtmıştım, 2019’da Başkan olunca 5 TON BAKLAVA dağıtacağım Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Genel Başkanı Yusuf Gecü Cumhurba..
Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor GOP PLEVNE Projesi 2012 senesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm yıkımları son..
Eğitimci-Şair Şahin KARATAŞ “İz Bırakacak Nesiller” yetiştiren mavigün kolejini anlattı Eğitimci-Şair Şahin KARATAŞ “İz Bırakacak Nesiller” yetiştiren mavigün kolejini anlattı MAVİGÜN Eğitim Kurumlarının bu gün geldiği noktada ilk günden itibaren kesintisi..
Emre Emlak & Otomotiv Bayrampaşa'da açıldı! Emre Emlak & Otomotiv Bayrampaşa'da açıldı! 10 yıldır Emlak Otomotiv ve Oto kiralama sektörü içinde olan Emre Emlak & Otomot..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
2017 yılında 475 fuar düzenlendi 2017 yılında 475 fuar düzenlendi Ticareti geliştirmek amacıyla açılan fuarlar iş dünyasının ilgi gösterdiği bir a..
Rekor katılımın olduğu KASTEXPO sona erdi! Rekor katılımın olduğu KASTEXPO sona erdi! Ekonomik hacim olarak 12 milyar dolarlık değere sahip, Kastamonulu sanayici ve i..
Büyükekşi: “Eski köye yeni adet getirin” Büyükekşi: “Eski köye yeni adet getirin” Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2012 yılından bu yana düzenlediği Türkiye..
Eminevim ödüllendirildi Eminevim ödüllendirildi ASSAM Uluslararası İslam Birliği Kongresi'nin ilki 23-24 Kasım tarihlerinde Emin..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Oktay Öz: “Kentsel Dönüşüm Rantsal Dönüşüm Değildir” Oktay Öz: “Kentsel Dönüşüm Rantsal Dönüşüm Değildir” Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün en seçkin buluşmalarından biri sayılan Bos..
Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Gaziosmanpaşa Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerini tanıtmaya devam ediyor. Bu..
Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan mahallesindeki dönüşüm projesiyle alakalı Güngören Belediye Başkanı Ş..
Fuzul Grup, projelerini Paris’te Tanıttı Fuzul Grup, projelerini Paris’te Tanıttı Yaşam alanlarına geniş yer ayıran ve “aile” konseptini ön planda tutan Fuzul Gru..
  Projeler HABERLERİ
ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden Albaraka Türk’ün kendi kaynakları ile oluşturduğu iAlbatros projesi, IDC Türkiye..
Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, “Ahes Misal İstanbul” adıyla Gazio..
7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu 7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden kimya sanayi, ihracatı sürdürülebilir kılma..
SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Sinpaş Yapı, bugüne kadar yatırımcıla..
  Spor HABERLERİ
resim yok Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş: İlk defa kendimizi favori olarak görmüyoruz Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş, Bayern Münih'le yapacakları maça ilişkin, "Bugü..
Medipol Başakşehir bir hafta aradan sonra yeniden lider Medipol Başakşehir bir hafta aradan sonra yeniden lider Spor Toto Süper Lig'de 22. hafta maçlarının ardından Medipol Başakşehir, bir haf..
resim yok Gençlerbirliği Göztepe'yi 3-0 mağlup etti Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasının kapanış maçında Gençlerbirliği, Göztepe'yi..
Eskişehir'deki yeni stadın adı 'ETİ' oluyor Eskişehir'deki yeni stadın adı 'ETİ' oluyor Eskişehirspor Kulübü Başkanı Ünal, "Cumhurbaşkanımız stadın ismi konusunda Eskiş..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
20. Milli ve Yerli Yasam Insası Bulusması  Oktay ÇAĞATAY ve Hamza CEBECİ’nin katılımıyla gerçekleşti 20. Milli ve Yerli Yasam Insası Bulusması Oktay ÇAĞATAY ve Hamza CEBECİ’nin katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Es..
Temel Hazıroğlu ONDOKUZUNCU  Milli ve Yerli yaşam inşası buluşmalarında  insanı ve finansı anlattı Temel Hazıroğlu ONDOKUZUNCU Milli ve Yerli yaşam inşası buluşmalarında insanı ve finansı anlattı Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı