HABER AKIŞI

Aşure tadında Türkiye özlemimizdir

 Tarih: 10-08-2022 19:32:57
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Muharrem ayı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Muharrem Ayı’nın İslam tarihinde dönüm noktası olabilecek olayların yaşandığı kutsal bir ay olduğunu belirterek Muharrem ayının tarihimizdeki ve kültürümüzdeki yerinin öneminin altını çizdi.

 

Genel Başkan Çelikus sözlerine şu şekilde devam etti: “Hicri yılın ilk ayı olan Muharrem ayı, Ramazan ayının ardından en faziletli ay olarak bilinmektedir. Bu kutsal ayın 10. günü Aşure Günü'dür. Muharrem ayı, aşure ayıdır. Muharrem ayı aynı zamanda Hz.Peygamber efendimizin torunu Hz.Hüseyin efendimizin ve çoğu Ehl-i Beyt mensuplarının hak ve adalet uğruna Kerbela’da şehit edilmesi nedeniyle Müslümanların ortak hafızasında büyük bir acının ayıdır.

‘Geçmişten ders çıkarıp geleceği birlikte inşa edelim.’

Yeni Kerbelalar yaşamamak için bizi biz yapan mukaddes değerlerimiz etrafında kenetlenip kalplerimizi birleştirelim. Aşure birlik ve beraberliğimizin, paylaşma ve dayanışmamızın simgesidir. Tıpkı aşure ayında bir araya gelen farklı nimetlerin aynı ortak tada katkı sağlaması gibi, biz de farklılıklarımızla birlikte ortak bir hedefte buluşmalıyız.

Bereketin arttığı, birlik ve beraberliğin daim olduğu, kardeşliğin pekiştiği ve paylaşmanın değerinin gün yüzüne çıktığı Muharrem Ayını ve Aşure Gününü kutlar Kerbela şehitlerimize Allahtan rahmet dilerim. ”

  Bu haber 317 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda-Birlik HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı