HABER AKIŞI

Anadolu Efes'ten gençlere yatırım

 Tarih: 13-11-2017 17:00:00
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes’le Okyanus Koleji arasında sporcu eğitimi konusunda iş birliği anlaşması imzalandı.

İSTANBUL (AA) - Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes'le Okyanus Koleji arasında sporcu eğitimi konusunda iş birliği anlaşması imzalandı.

Okyanus Kolejlerinin Kemerburgaz'daki kampüsüne gerçekleşen imza törenine Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Lokman Demiray, Anadolu Efes Kulübü Genel Direktörü Alper Yılmaz, lacivert-beyazlı basketbolcular Doğuş Balbay ile Birkan Batuk, Anadolu Efes Yardımcı Antrenörü Cenk Yıldırım ve Okyanus Kolejinin Anadolu Efes’in altyapısında oynayan öğrencisi Mustafa Kurtuldum katıldı.

Lokman Demiray, birçok ilke imza atmış bir basketbol kulübüyle yaptıkları protokolden memnun olduklarını aktararak, şöyle konuştu:

"Geçen yıl aynı protokolü Türkiye Voleybol Federasyonuyla da imzalamıştık. Türkiye'de voleybolun gelişmesi için de iş birliğimiz devam etmektedir. Anadolu Efes'le Türk basketboluna hizmet verme gayreti içindeyiz. Okyanus Koleji olarak Türkiye'de birçok insanın spora, sanata yetenekli olduğuna inanıyoruz. Yetenekli insanların keşfedilmesi, eğitim kurumları ile spor kulüplerinin görevidir."

Eğitimle sporun birbirinden ayırt edilemeyeceğini vurgulayan Demiray, "Eğitimin gerçekleşmesi sporun başarılı olmasına mani değildir. Sporun gerçekleşmesi, eğitimin ikinci plana atılmasına neden olmaz. Bu yetenekli çocuklarımızın eğitim hayatlarını düzenlemeliyiz. Biz her zaman destek vermeye hazırız. 280 öğrenciye tam destek veren programımız mevcut. Okyanus Kolejinde ilk kurulduğu yıllardan bu yana yetenek merkezli eğitim modeli üzerinde durulur. 90'a yakın sanatsal ve sportif kulübümüz var. Bir çocuğunun muhakkak bir yeteneğinin olduğuna inanıyoruz. Biz doğru yeteneğin ne olduğunu, gözlemleyerek, bilimsel çalışmalar yaparak ve denetleyerek bulmaya çalışıyoruz. Türkiye için kulüplerimizden çıkan çocuklarla sporcu, sanatçı, bilim insanı yetiştirmek gayretindeyiz." ifadelerini kullandı.

Demiray, anlaşmanın 3 yıl süreyle devam edeceğini anlatarak, "Anadolu Efes'in altyapısında oynayan sporcular tam burs imkanıyla burada öğrenim görecek. Bunun yanı sıra yetenekli çocuklarımızı Anadolu Efes'e göndereceğiz. Okyanus Koleji, Anadolu Efes'in altyapısında gelecek vadeden çocuklarımızı eğitime alacak." dedi.

Futbol kulüpleriyle de bu tip anlaşmalar olabileceğini dile getiren Demiray, "Bizim bireysel sporlarda da çalışmalarımız var. Spora ve sanata hep destek vermeye çalışıyoruz. Kalkınmanın eğitim, spor ve sanatla olacağına inanıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

"Bu iş birliği rol model olacak"

Anadolu Efes Kulübü Genel Direktörü Yılmaz da Okyanus Koleji gibi bir eğitim markasıyla iş birliği yaptıkları için mutlu olduklarını kaydederek, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimizin basketbolcu olması kadar iyi eğitimli birey olmasını isteriz. Basketbol hayatları devam ettiği sürece iyi bir insan olarak bu ülkeye hizmet vermelerini istiyoruz. Önemli bir iş birliği yapıyoruz. Oyuncularımız aynı okul çatısında, daha iyi bir eğitim alarak derslerinden geri kalmadan basket yaşamlarını da devam ettirmelidir. Bu bizim için çok önemli. Geçen sene devamsızlık yapan oyuncularımızı maç kadrosuna almadık. Bu sene de not başarısını ön plana alacağız. 80 öğrencimiz çeşitli kampüslerde Okyanus Kolejinde. Okyanus Kolejinde okuyan öğrencilerden bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Bu iş birliği Türk basketbolu için bir rol model olacaktır."

Anadolu Efes Yardımcı Antrenörü Cenk Yıldırım ise eğitimin spor için çok önemli olduğunu belirterek, projenin önemine dikkati çekti.

Oyuncuların görüşleri

Anadolu Efes'in kaptanı Doğuş Balbay, öğrencilerle bir araya gelmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, şu tavsiyelerde bulundu:

"Bizler için eğitim hayatının birinci derecede olması gerekir. ABD'de Texas Üniversitesinde öğretimimi tamamladım, şimdi de Anadolu Efes'in kaptanlığını yapıyorum. İnançlı bir şekilde eğitim hayatınıza önem verirseniz buralarda olabilirsiniz. Spor bir yere kadar devam ediyor. Eğitimle hayatınızı garanti altına alabilirsiniz."

Birkan Batuk da spor ve eğitimin bir arada gidebileceğini anlatarak, "Toplumda bunun aksine bir algı vardır. Altyapıdaki kardeşlerimizle sohbet ettiğimde eğitimin ne kadar önemli olduğunu söylüyorum onlara. Sporla eğitimi bir arada yapabilecek yetenekte insanlarız." diye konuştu.

Anadolu Efes'in altyapısında oynayan ve eğitim hayatını Okyanus Kolejinde sürdüren Mustafa Kurtuldum da böyle bir anlaşma için iki kuruma da teşekkür ederek, "Anadolu Efes bize eğitimle sporu bir arada yürütme misyonu yüklüyor. İyi birer basketbolcu olabilmek için derslerimizin de iyi olması lazım. Türkiye'nin en iyi okullarından biri olan Okyanus Koleji'ne de bize böyle bir destek verdiği için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Milli takım konusu

Anadolu Efesli basketbolcu Doğuş Balbay, A Milli Basketbol Takımı'nın Dünya Kupası elemelerindeki aday kadrosunda yer alıp almayacakları sorusuna, "Milli takım bizim için çok değerli. Milli takım forması giymek gurur kaynağı. Öyle bir davet geldiğinde hazır olmak istiyoruz. Burada şu anda sadece eğitim öğretimle ilgili konuşmak istiyoruz." cevabını verdi.

Alper Yılmaz ise bugün Türkiye Basketbol Federasyonu Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Onan'la bir görüşme yaptığını belirterek "Milli takıma, federasyona zarar vermeden nasıl bir ortak nokta buluruz, bunun üzerinde konuşuyoruz. Durum biraz karışık. Ne milli takımın ne de sporcularımızın zarar görmesini istiyoruz. Şu an bu problemi nasıl çözeriz diye kafa yoruyoruz. En kısa sürede bunu çözüme ulaştıracağız." değerlendirmesinde bulundu.

Basın toplantısının sonunda öğrencilerle konuşmacılar hatıra fotoğrafı çektirdi. Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Demiray, Alper Yılmaz'a bir teşekkür plaketi takdim etti. Yılmaz ise Demiray'a Doğuş Balbay imzalı Anadolu Efes forması verdi.

Muhabir: Erkan Tiryaki

  Kaynak: Anadolu Ajansı
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Spor HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mukteda Es-Sadr'ı telefonla arayarak tebrik etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mukteda Es-Sadr'ı telefonla arayarak tebrik etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'taki genel seçimlerde en yüksek oyu alan 'Sairun' İt..
resim yok Dışişleri Bakanlığı'ndan Münbiç açıklaması Dışişleri Bakanlığı'nca "(Türkiye-ABD Çalışma Grubu) Taraflar, Münbiç’te güvenl..
Trump-Kim zirvesi hala mümkün Trump-Kim zirvesi hala mümkün ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile bir araya geleceği b..
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Su fakiri bir ülkeyiz, o nedenle israf edemeyiz Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Su fakiri bir ülkeyiz, o nedenle israf edemeyiz Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, "İnsanlar Türkiye'nin altı üstü su sanıyorl..
  Ekonomi HABERLERİ
resim yok Samsun'a 100 milyon liralık jeotermal yatırımı Samsun Valisi Kaymak, "Havza'daki termal su 2 bin yıllık ama Atatürk'ün 'Havza k..
Japonya, net yatırımda 27 yıldır liderliğini koruyor Japonya, net yatırımda 27 yıldır liderliğini koruyor Japonya'nın yurt dışı varlıkları geçen yıl yüzde 2,7 artışla 9 trilyon 160 milya..
Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,04 yükselişle 103.200,08 puanda..
Merkez Bankası TL uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalesi açtı Merkez Bankası TL uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalesi açtı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Türk lirası uzlaşmalı vadeli döviz sat..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Dövizdeki aşırı oynaklık... Dövizdeki aşırı oynaklık... - “Reel sektörün kısa vadeli döviz açık pozisyonu yokken ve öncü göstergeler poz..
TÜMSİAD Başkanı Doğan, Ak Parti Beyannamesini değerlendirdi TÜMSİAD Başkanı Doğan, Ak Parti Beyannamesini değerlendirdi Ak Parti; Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve Genel Seçimler, Seçim Beyannamesini açık..
Osmanlı da ‘yerli’ ve ‘milli’ demiş Osmanlı da ‘yerli’ ve ‘milli’ demiş Ramazan ayında yerli malı fuarı Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nden çıkan bir belge..
resim yok Geleneksel MÜSİAD İftarı Yeni Genel Merkez’de Düzenlendi MÜSİAD tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “İftar Yemeği”, 21 Mayıs ..
  Söyleşi HABERLERİ
DERSANKOOP ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Başlayan değişimin adı TRİOS 2023 DERSANKOOP ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Başlayan değişimin adı TRİOS 2023 DERSANKOOPERATİFİ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Maşuk Gülaçar ile organize..
İkram Göktaş, Katılım Bankacılığında 2017’yi değerlendirdi ve 2018 hedeflerine ışık tuttu. İkram Göktaş, Katılım Bankacılığında 2017’yi değerlendirdi ve 2018 hedeflerine ışık tuttu. Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, temel misyonlarının mevcut past..
Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda  2 TON Baklava dağıtmıştım,  2019’da Başkan olunca  5 TON BAKLAVA dağıtacağım Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda 2 TON Baklava dağıtmıştım, 2019’da Başkan olunca 5 TON BAKLAVA dağıtacağım Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Genel Başkanı Yusuf Gecü Cumhurba..
Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor GOP PLEVNE Projesi 2012 senesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm yıkımları son..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
ALBARAKA TÜRK, DEİK işbirliği ile Pakistan ülke günü düzenledi ALBARAKA TÜRK, DEİK işbirliği ile Pakistan ülke günü düzenledi Albaraka Türk’ün genel merkezinde düzenlenen organizasyona Pakistan Ankara Büyük..
9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi sona erdi 9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi sona erdi Çalışma hayatının tüm paydaşlarını İstanbul’da bir araya getiren 9’uncu Uluslara..
Kuveyt Türk, Kuveytli Fotoğraf Sanatçılarını Ağırlıyor Kuveyt Türk, Kuveytli Fotoğraf Sanatçılarını Ağırlıyor Düzenlediği sergilerle özel ve eşsiz eserleri sanatseverlerle buluşturan Kuveyt ..
Zapatero: “Eğer dünyada bir başkent seçmek gerekirse bu kesinlikle İstanbul olurdu” Zapatero: “Eğer dünyada bir başkent seçmek gerekirse bu kesinlikle İstanbul olurdu” İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Yenikapı Avrasya Sanat ve Gös..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER VE KONUTD..
Gerçek tehdit, yönetmeliğe uygun olmayan giydirme cephe uygulamaları Gerçek tehdit, yönetmeliğe uygun olmayan giydirme cephe uygulamaları Yalıtım konusunda kamuoyu ve sektörü bilinçlendirmeyi amaç edinen İZODER, Gazios..
Çırçır Mahallesi'nde kentsel dönüşüm devam ediyor Çırçır Mahallesi'nde kentsel dönüşüm devam ediyor Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden g..
GOP PLEVNE GAZİOSMANPAŞA’YA GÜVEN VERİYOR GOP PLEVNE GAZİOSMANPAŞA’YA GÜVEN VERİYOR İstanbul’da kentsel dönüşümün hızla devam ettiği ilçe Gaziosmanpaşa, bölgenin so..
  Projeler HABERLERİ
Kuveytli turizmciler Wish More Hotel Istanbul’da buluştu Kuveytli turizmciler Wish More Hotel Istanbul’da buluştu OTSAD’ın daveti ile İstanbul’a gelen Kuveytli turizmciler, Türkiye’deki meslekta..
Atatürk Havalimanı’nda iki günlük yazılım maratonu Atatürk Havalimanı’nda iki günlük yazılım maratonu Havalimanı bilişim çözümlerinde dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan..
ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden Albaraka Türk’ün kendi kaynakları ile oluşturduğu iAlbatros projesi, IDC Türkiye..
Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, “Ahes Misal İstanbul” adıyla Gazio..
  Spor HABERLERİ
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım: 1 Milyon Üye Projesi Fenerbahçe'nin lokomotifidir Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım: 1 Milyon Üye Projesi Fenerbahçe'nin lokomotifidir Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Bayrak sallamakla olmaz. 25 milyon tar..
Emre Belözoğlu 1 yıl daha Medipol Başakşehir'de Emre Belözoğlu 1 yıl daha Medipol Başakşehir'de İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, 37 yaşındaki Emre Belözoğlu'nun sözleşmesini ..
resim yok Real Madrid ve Zidane rekor kovalıyor Şampiyonlar Ligi adıyla oynandığı dönemde kupayı üst üste kazanan ilk teknik ada..
Avrupa futbolunun en büyüğü belli oluyor Avrupa futbolunun en büyüğü belli oluyor Real Madrid ile Liverpool yarın oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde karşı ..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti 23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti 22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı