HABER AKIŞI

Anadolu Efes'ten gençlere yatırım

 Tarih: 13-11-2017 17:00:00
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes’le Okyanus Koleji arasında sporcu eğitimi konusunda iş birliği anlaşması imzalandı.

İSTANBUL (AA) - Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes'le Okyanus Koleji arasında sporcu eğitimi konusunda iş birliği anlaşması imzalandı.

Okyanus Kolejlerinin Kemerburgaz'daki kampüsüne gerçekleşen imza törenine Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Lokman Demiray, Anadolu Efes Kulübü Genel Direktörü Alper Yılmaz, lacivert-beyazlı basketbolcular Doğuş Balbay ile Birkan Batuk, Anadolu Efes Yardımcı Antrenörü Cenk Yıldırım ve Okyanus Kolejinin Anadolu Efes’in altyapısında oynayan öğrencisi Mustafa Kurtuldum katıldı.

Lokman Demiray, birçok ilke imza atmış bir basketbol kulübüyle yaptıkları protokolden memnun olduklarını aktararak, şöyle konuştu:

"Geçen yıl aynı protokolü Türkiye Voleybol Federasyonuyla da imzalamıştık. Türkiye'de voleybolun gelişmesi için de iş birliğimiz devam etmektedir. Anadolu Efes'le Türk basketboluna hizmet verme gayreti içindeyiz. Okyanus Koleji olarak Türkiye'de birçok insanın spora, sanata yetenekli olduğuna inanıyoruz. Yetenekli insanların keşfedilmesi, eğitim kurumları ile spor kulüplerinin görevidir."

Eğitimle sporun birbirinden ayırt edilemeyeceğini vurgulayan Demiray, "Eğitimin gerçekleşmesi sporun başarılı olmasına mani değildir. Sporun gerçekleşmesi, eğitimin ikinci plana atılmasına neden olmaz. Bu yetenekli çocuklarımızın eğitim hayatlarını düzenlemeliyiz. Biz her zaman destek vermeye hazırız. 280 öğrenciye tam destek veren programımız mevcut. Okyanus Kolejinde ilk kurulduğu yıllardan bu yana yetenek merkezli eğitim modeli üzerinde durulur. 90'a yakın sanatsal ve sportif kulübümüz var. Bir çocuğunun muhakkak bir yeteneğinin olduğuna inanıyoruz. Biz doğru yeteneğin ne olduğunu, gözlemleyerek, bilimsel çalışmalar yaparak ve denetleyerek bulmaya çalışıyoruz. Türkiye için kulüplerimizden çıkan çocuklarla sporcu, sanatçı, bilim insanı yetiştirmek gayretindeyiz." ifadelerini kullandı.

Demiray, anlaşmanın 3 yıl süreyle devam edeceğini anlatarak, "Anadolu Efes'in altyapısında oynayan sporcular tam burs imkanıyla burada öğrenim görecek. Bunun yanı sıra yetenekli çocuklarımızı Anadolu Efes'e göndereceğiz. Okyanus Koleji, Anadolu Efes'in altyapısında gelecek vadeden çocuklarımızı eğitime alacak." dedi.

Futbol kulüpleriyle de bu tip anlaşmalar olabileceğini dile getiren Demiray, "Bizim bireysel sporlarda da çalışmalarımız var. Spora ve sanata hep destek vermeye çalışıyoruz. Kalkınmanın eğitim, spor ve sanatla olacağına inanıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

"Bu iş birliği rol model olacak"

Anadolu Efes Kulübü Genel Direktörü Yılmaz da Okyanus Koleji gibi bir eğitim markasıyla iş birliği yaptıkları için mutlu olduklarını kaydederek, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimizin basketbolcu olması kadar iyi eğitimli birey olmasını isteriz. Basketbol hayatları devam ettiği sürece iyi bir insan olarak bu ülkeye hizmet vermelerini istiyoruz. Önemli bir iş birliği yapıyoruz. Oyuncularımız aynı okul çatısında, daha iyi bir eğitim alarak derslerinden geri kalmadan basket yaşamlarını da devam ettirmelidir. Bu bizim için çok önemli. Geçen sene devamsızlık yapan oyuncularımızı maç kadrosuna almadık. Bu sene de not başarısını ön plana alacağız. 80 öğrencimiz çeşitli kampüslerde Okyanus Kolejinde. Okyanus Kolejinde okuyan öğrencilerden bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Bu iş birliği Türk basketbolu için bir rol model olacaktır."

Anadolu Efes Yardımcı Antrenörü Cenk Yıldırım ise eğitimin spor için çok önemli olduğunu belirterek, projenin önemine dikkati çekti.

Oyuncuların görüşleri

Anadolu Efes'in kaptanı Doğuş Balbay, öğrencilerle bir araya gelmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, şu tavsiyelerde bulundu:

"Bizler için eğitim hayatının birinci derecede olması gerekir. ABD'de Texas Üniversitesinde öğretimimi tamamladım, şimdi de Anadolu Efes'in kaptanlığını yapıyorum. İnançlı bir şekilde eğitim hayatınıza önem verirseniz buralarda olabilirsiniz. Spor bir yere kadar devam ediyor. Eğitimle hayatınızı garanti altına alabilirsiniz."

Birkan Batuk da spor ve eğitimin bir arada gidebileceğini anlatarak, "Toplumda bunun aksine bir algı vardır. Altyapıdaki kardeşlerimizle sohbet ettiğimde eğitimin ne kadar önemli olduğunu söylüyorum onlara. Sporla eğitimi bir arada yapabilecek yetenekte insanlarız." diye konuştu.

Anadolu Efes'in altyapısında oynayan ve eğitim hayatını Okyanus Kolejinde sürdüren Mustafa Kurtuldum da böyle bir anlaşma için iki kuruma da teşekkür ederek, "Anadolu Efes bize eğitimle sporu bir arada yürütme misyonu yüklüyor. İyi birer basketbolcu olabilmek için derslerimizin de iyi olması lazım. Türkiye'nin en iyi okullarından biri olan Okyanus Koleji'ne de bize böyle bir destek verdiği için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Milli takım konusu

Anadolu Efesli basketbolcu Doğuş Balbay, A Milli Basketbol Takımı'nın Dünya Kupası elemelerindeki aday kadrosunda yer alıp almayacakları sorusuna, "Milli takım bizim için çok değerli. Milli takım forması giymek gurur kaynağı. Öyle bir davet geldiğinde hazır olmak istiyoruz. Burada şu anda sadece eğitim öğretimle ilgili konuşmak istiyoruz." cevabını verdi.

Alper Yılmaz ise bugün Türkiye Basketbol Federasyonu Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Onan'la bir görüşme yaptığını belirterek "Milli takıma, federasyona zarar vermeden nasıl bir ortak nokta buluruz, bunun üzerinde konuşuyoruz. Durum biraz karışık. Ne milli takımın ne de sporcularımızın zarar görmesini istiyoruz. Şu an bu problemi nasıl çözeriz diye kafa yoruyoruz. En kısa sürede bunu çözüme ulaştıracağız." değerlendirmesinde bulundu.

Basın toplantısının sonunda öğrencilerle konuşmacılar hatıra fotoğrafı çektirdi. Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Demiray, Alper Yılmaz'a bir teşekkür plaketi takdim etti. Yılmaz ise Demiray'a Doğuş Balbay imzalı Anadolu Efes forması verdi.

Muhabir: Erkan Tiryaki

  Kaynak: Anadolu Ajansı
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Spor HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
KPSS'nin 130 şüphelisine daha dava KPSS'nin 130 şüphelisine daha dava Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 10 Temmuz 2010'daki KPSS sorularının sızdırılmas..
Anavarza Antik Kenti'nde 'Hygieia ve Eros' heykeli bulundu Anavarza Antik Kenti'nde 'Hygieia ve Eros' heykeli bulundu Anavarza Antik Kenti'nde, Asklepios'un kızlarından birine ait olduğu düşünülen v..
resim yok Esenköy tünellerinde ikinci ışık da göründü Yolların dar ve virajlı olması nedeniyle sürücülerin zorlandığı Yalova-Çınarcık ..
Keçiören'de halk oylaması yapılıyor Keçiören'de halk oylaması yapılıyor Keçiören'de atıl durumda bulunan "Cumhuriyet Kulesi"nin yıkılıp yıkılmamasına ka..
  Ekonomi HABERLERİ
Kapasite kullanımı kasımda 10 yılın zirvesine çıktı Kapasite kullanımı kasımda 10 yılın zirvesine çıktı Kapasite kullanım oranı bu ay yüzde 79,9 ile son 10 yılın en iyi kasım ayı veris..
Mobilyada Çin ve ABD'ye ihracat hedefi 2 milyar dolar Mobilyada Çin ve ABD'ye ihracat hedefi 2 milyar dolar MOSFED Başkanı Güleç, "Dünya mobilya pazarından yüzde 2,5 pay almak ve 2023'te 1..
Kilis'in 'cennet çamuru' tescil yolunda Kilis'in 'cennet çamuru' tescil yolunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, ismiyle insanlara ilginç gelen "cennet ..
resim yok Kış lastiği uygulamasında geri sayım Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunl..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
İKMİB’den jet hızında yerlileştirme hareketi! İKMİB’den jet hızında yerlileştirme hareketi! Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Kasım ayı başında açıkladığı Türkiye’ni..
Kızılay Guinness’e Başvuruyor Kızılay Guinness’e Başvuruyor Kızılay’ın ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirilen ve Kızılay’ın AvrupaKıta ..
Mali Müşavirler Meslek İçi Eğitime Devam Ediyor Mali Müşavirler Meslek İçi Eğitime Devam Ediyor MBG Gaziosmanpaşa ve Sultangazi Temsilcilikleri tarafından düzenlenen kahvaltılı..
Türkiye İş Ahlakı Zirvesi gerçekleşti Türkiye İş Ahlakı Zirvesi gerçekleşti Türkiye İş Ahlakı Zirvesi, Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD)..
  Söyleşi HABERLERİ
resim yok Eğitimci-Şair Şahin KARATAŞ “İz Bırakacak Nesiller” yetiştiren mavigün kolejini anlattı MAVİGÜN Eğitim Kurumlarının bu gün geldiği noktada ilk günden itibaren kesintisi..
Emre Emlak & Otomotiv Bayrampaşa'da açıldı! Emre Emlak & Otomotiv Bayrampaşa'da açıldı! 10 yıldır Emlak Otomotiv ve Oto kiralama sektörü içinde olan Emre Emlak & Otomot..
KORALLAR İNŞAAT FİRMASININ GAZİOSMANPAŞA MERKEZ’DE  KORAL İSTANBUL PROJESİ SES GETİRİYOR. KORALLAR İNŞAAT FİRMASININ GAZİOSMANPAŞA MERKEZ’DE KORAL İSTANBUL PROJESİ SES GETİRİYOR. Gaziosmanpaşa İstanbul'un en iyi yerinde fakat en önemli sorunlarının başında ot..
Cömertoğlu: “2 bin 300 çalışanımız ile 20 Milyon insanımıza hizmet veriyoruz” Cömertoğlu: “2 bin 300 çalışanımız ile 20 Milyon insanımıza hizmet veriyoruz” Tapu ve Kadastro İstanbul Bölge Müdürü Sedat Cömertoğlu: 170 yıldır gayrimenkuld..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
TSPB Kongresi dünyanın en önemli uzmanlarını İstanbul’da buluşturdu! TSPB Kongresi dünyanın en önemli uzmanlarını İstanbul’da buluşturdu! Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) düzenlediği Türkiye Sermaye Piyasa..
Finansal Sistemlerin 4.0’ı “İnsani Finans” İstanbul’dan Dünyaya Yayılacak Finansal Sistemlerin 4.0’ı “İnsani Finans” İstanbul’dan Dünyaya Yayılacak Finans sisteminde insani değerleri ön plana çıkaran, yeni paylaşım ekonomisinin ..
Kurtulmuş: Kartepe Zirvesi dünyaya yeni bir yol açacak Kurtulmuş: Kartepe Zirvesi dünyaya yeni bir yol açacak Kartepe Zirvesi’ne katılan Bakan Kurtulmuş, Zirve’nin Davos’u da geçerek dünya ç..
Postanın tarih yolculuğu Metro İstanbul'da Postanın tarih yolculuğu Metro İstanbul'da “PTT’nin Kuruluş Yıldönümü” etkinlikleri kapsamında Metro İstanbul ile PTT işbir..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Gaziosmanpaşa Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerini tanıtmaya devam ediyor. Bu..
Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan mahallesindeki dönüşüm projesiyle alakalı Güngören Belediye Başkanı Ş..
Fuzul Grup, projelerini Paris’te Tanıttı Fuzul Grup, projelerini Paris’te Tanıttı Yaşam alanlarına geniş yer ayıran ve “aile” konseptini ön planda tutan Fuzul Gru..
 Bir otomobil kadar kullanım ömrü olan binalarda yaşıyoruz Bir otomobil kadar kullanım ömrü olan binalarda yaşıyoruz Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, ‘13 Ekim Dünya Konut Günü’ d..
  Projeler HABERLERİ
Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, “Ahes Misal İstanbul” adıyla Gazio..
7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu 7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden kimya sanayi, ihracatı sürdürülebilir kılma..
SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Sinpaş Yapı, bugüne kadar yatırımcıla..
Süleyman Soylu’dan Tam Destek Süleyman Soylu’dan Tam Destek Vizyona girdiğinde büyük ilgi gören ‘Azazil: Düğüm’ ve ‘Azazil 2: Büyü’ ile son ..
  Spor HABERLERİ
resim yok 'Trabzonspor maçıyla yeni bir seri yakalayacağız' Süper Lig takımlarından Demir Grup Sivasspor'un savunma oyuncusu Mattias Bjarsmy..
Cavaliers seriyi 7 maça çıkardı Cavaliers seriyi 7 maça çıkardı Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Cleveland Cavaliers, all-star oyuncusu LeBron ..
Fenerbahçe, Antalya deplasmanında Fenerbahçe, Antalya deplasmanında Fenerbahçe, Süper Lig'in 13. haftasında yarın deplasmanda Antalyaspor'la karşıla..
resim yok Potada milliler 2'de 2 peşinde A Milli Basketbol Takımı, 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu ikinci..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı