HABER AKIŞI

Altın Kalpliler Her Zaman Kazanır

 Tarih: 02-01-2019 00:16:29
Dünyanın değişik coğrafyalarında mazlumlara yardım eli uzatan Kızılay’a destek için KT Portföy ve Kızılay, birçok açıdan Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip “Kızılay’a Destek Altın Katılım Fonunu” hayata geçirdi.

Sektöre katıldığı 2016 yılından bugüne istikrarlı bir şekilde büyüyen ve sektörde ihtiyaç duyulan katılım esaslı yatırım araçlarının gelişiminde öncü bir konum üstlenen KT Portföy, toplumsal yatırım tercihlerimizde her konjonktürde yer bulan ve bu kapsamda geleneksel yatırım aracı niteliği kazanmış olan ALTIN’ı, “İyilik Yolunda” bir insani faaliyet odağı ile buluşturdu. “150 yıllık yardım çınarı” Kızılay’ın gün geçtikçe artan insani yardım faaliyetleri ve genişleyen etki alanı sebebiyle ihtiyaç duyduğu finansman kaynaklarına yönelik düzenli ve sürdürülebilir destek sağlamak amacıyla, “Kızılay’a Destek Altın Katılım Fonu”nu kurarak toplumun her kesimine ulaşabilmek için TEFAS aracılığıyla bütün yatırımcıların hizmetine sundu. Böylece yatırımcılar gelecekleri için yatırımlarını “güvenli liman-ALTIN” da değerlendirirken, bugünler için de yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine Kızılay vasıtasıyla ulaşma imkanı bulacaklar.

Milletimizin yardımlaşma duygusunu bütün dünya ile paylaşıyoruz

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, toplantıda yaptığı konuşmada, “Kızılay 150 yıldır milletimizin yardımlaşma duygusunu bütün dünyada mazlumlarla paylaşan, iyiliğin, yardımlaşmanın amiral gemisidir. İyilik çınarı, Hilal-i Ahmer 150 yıldır kesintisiz sürdürdüğü insani yardım çalışmalarının tamamını yardımseverlerin bağışlarıyla hayata geçirmektedir. Özellikle Kuveyt Türk gibi, tek amacı daha fazla kâr elde etmek olmayan firmalarımız yaptıkları bağışlarla Kızılayımızın gücüne güç katmaktadır. Kuveyt Türk’ün Pakistan depremi sonrası yaraların sarılması için verdiği destek ve Somali’de yürüttüğümüz yardım çalışmalarına katkılarını burada anmak isterim. Kızılayı daha sağlam finansman yapısına kavuşturarak daha fazla mazluma yardım etmek için bir dizi çalışmayı hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bugün burada başlattığımız çalışma da bu çabalarımızın ilk eseridir. Kuveyt Türk ve KFH Capital iştiraki olan KT Portföy ile başlattığımız çalışma sonucu bağışçılarımızın destekleri daha etkin değerlendirilecek ve daha fazla insana yardım eli uzatılabilecektir KT Portföy yetkililerine bu değerli sosyal sorumluluk projesi için teşekkür ediyorum” dedi.

Toplumsal fayda sağlamaktan mutluyuz

Katılım esaslı yatırım fonlarının, özünde, sosyal sorumlu yatırım (SRI-Socially Responsible Investing) yaklaşımına uygun olduğunun altını çizen KT Portföy Genel Müdürü Tayfun Özkan, “Kızılay ile işbirliği içerisinde kurduğumuz bu yatırım fonu ile hem Kızılay’a düzenli ve sürdürülebilir bir kaynak sağlamaktan, hem de ihtiyaç sahiplerine dokunarak toplumsal bir fayda sunmaktan çok mutluyuz.” dedi. Sözlerine “her TEFAS fonunda olduğu gibi “Kızılay’a Destek Altın Katılım Fonu”nda da bir yönetim ücreti bulunmaktadır. Buradaki yenilik, söz konusu yönetim ücretinden fon kurucusu ve yöneticisi olarak KT Portföy’e kalan kısmın %50’sine kadar Kızılay’a düzenli bağış yapılmasıdır. Böylece yatırımcılara her hangi bir ek maliyet oluşturmadan Kızılay’ın “iyilik yolunda” sürdürdüğü faaliyetlerine destek olunacaktır” ifadeleriyle devam eden ÖZKAN, “Diğer taraftan yatırımcılar açısından ise banka ve aracı kurumların TEFAS alt yapısı uyumu sonrasında, doğrudan altın karşılığı olarak da yatırım yapılabilecek “Kızılay’a Destek Altın Katılım Fonu” bir ilk olma özelliğine sahiptir. Böylece yatırımcılar bankalarda bulunan altın hesapları ile fona doğrudan altın cinsinden yatırım yapma imkanı bulacaklar ve fon performansını objektif bir biçimde değerlendirebileceklerdir” diyerek sözlerini tamamladı.

Kızılay’a Destek Altın Fonu’na nasıl sahip olabilirsiniz?

Kızılay'a Destek Altın Katılım Fonu'nu TEFAS sistemi üzerinden tüm banka veya aracı kurumlardaki TL veya Altın karşılığı (altın karşılığı işlemler yalnızca bankalardan yapılan fon alımlarında ve tüm bankalar nezdindeki ilgili altyapı tamamlanınca uygulamaya alınacaktır) hesaplarınızdan kolayca satın alabilirsiniz. Yatırım fonda kaldığı süre boyunca, elde edilen yönetim ücretinin yüzde 50'sine kadar Kızılay'a düzenli bağış yapılacaktır.

Fonun Avantajları

 

  • Altın toplum tarafından tercih edilen, geleneksel bir yatırım aracıdır. Bu geleneksel yatırım aracının bir insani faaliyetle buluşması.
  • TEFAS alt yapısı uyumu sonrasında, altın karşılığı yatırım yapılabilen ilk fondur.
  • Katılım esaslı (faizsiz) yatırım aracıdır.
  • Altına altın kazanma imkanı ile objektif performans takibi.

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Bakan Varank Macaristan’a gidiyor Bakan Varank Macaristan’a gidiyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye-Macaristan Karma Ekonomik Kom..
İşten ayrılma süreci nasıl yönetilmeli? İşten ayrılma süreci nasıl yönetilmeli? Digital insan kaynakları yazılımı üzerine uzman şirket Poldy A.Ş'nin kurucu orta..
Makina Almanın Tam Zamanı Makina Almanın Tam Zamanı ‘Makina sahibi olmayan firma kalmayacak’ mottosu ile hareket eden Emektar Makina..
İstanbul seçimlerinde Türk demokrasisi kazandı İstanbul seçimlerinde Türk demokrasisi kazandı Seçim bitti, Türkiye’nin gündemi ekonomiyi düzlüğe çıkarmak olmalı
  Ekonomi HABERLERİ
Ahmet Albayrak: “Tüm faizsiz hazine yatırım ürünlerini tek platformda topladık” Ahmet Albayrak: “Tüm faizsiz hazine yatırım ürünlerini tek platformda topladık” Kuveyt Türk Hazine ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ..
Melikşah Utku: “Tüm girişimci adaylarını Albaraka Garaj’a bekliyoruz” Melikşah Utku: “Tüm girişimci adaylarını Albaraka Garaj’a bekliyoruz” Albaraka Türk, verimliliği yüksek inovasyon modellerini deneyimleyebilmek ve hay..
Katılım bankalarının dağıttıkları kar paylarında yüze 18 fark Katılım bankalarının dağıttıkları kar paylarında yüze 18 fark Katılım bankalarının dağıttıkları kar payı oranları ortalaması, 24 Haziran 2019 ..
Emlak piyasasında 2019’un ilk yarısı nasıl geçti? Emlak piyasasında 2019’un ilk yarısı nasıl geçti? Hürriyet Emlak, Emlak Endeksi verileri Anadolu’nun emlak piyasasının yükselen yı..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
İTO, Perakende Ticaret Komitesi Yavuz ALTUN: “Bizim nihai kitlemiz İstanbul halkının tamamı” İTO, Perakende Ticaret Komitesi Yavuz ALTUN: “Bizim nihai kitlemiz İstanbul halkının tamamı” İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakendeciler Komitesi Başkan Yardımcısı Yavuz Alt..
‘Odağımız 100. yılımıza güçlü bir ekonomi ile girmek olmalı’ ‘Odağımız 100. yılımıza güçlü bir ekonomi ile girmek olmalı’ Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, “Bugünden itibar..
TÜGİAD Başkanı’ndan istanbul seçim değerlendirmesi TÜGİAD Başkanı’ndan istanbul seçim değerlendirmesi TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu: ‘Demokrasi Kazandı’
Modanın Başkenti Merter’de ihracat bereketi! Modanın Başkenti Merter’de ihracat bereketi! Her geçen gün tüm dünyada daha çok tanınan, Modanın Başkenti Merter'deki firmala..
  Söyleşi HABERLERİ
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ ‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Ömer Döngeloğlu, Kağıthane’de, ‘’Peygamber Efendimizi..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Millet Bahçesi’nde ilk konser coşkusu Millet Bahçesi’nde ilk konser coşkusu Üsküdar’daki Nakkaştepe Millet Bahçesi, birbirinden keyifli kültür-sanat etkinli..
Selim Şiper: “Geleneksel istasyonlar, artık bütüncül yakıt istasyonlarına dönüşmüştür” Selim Şiper: “Geleneksel istasyonlar, artık bütüncül yakıt istasyonlarına dönüşmüştür” Dünya LPG Birliği Bölgesel Zirvesi - WLPGA Regional Summit Turkey 2019, LPG endü..
Dünya gıda sektörü Türkiye’de buluşacak Dünya gıda sektörü Türkiye’de buluşacak Türkiye’nin gıda alanında en köklü fuarı olarak kabul gören Uluslararası Gıda Ür..
En Lezzetli Yarışma En Lezzetli Yarışma Zeytinburnu’nda bu yıl 20’ncisi düzenlenen Merkezefendi Tıp Festivali Yöresel Ye..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Bakan Kurum: “Gaziosmanpaşa’da Yıl Sonuna Kadar 4 Bin 400 Konutun Temelini Atacağız” Bakan Kurum: “Gaziosmanpaşa’da Yıl Sonuna Kadar 4 Bin 400 Konutun Temelini Atacağız” Gaziosmanpaşa’da 13 bölgede kentsel dönüşümün startını verdiklerini belirten Çev..
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
  Projeler HABERLERİ
 Poşet kullanımı yüze 80 azaldı Poşet kullanımı yüze 80 azaldı Türkiye’de “Sıfır Atık” uygulaması ile başlayan poşetlerin ücretlendirilmesinden..
Havalimanı İnşaatında Çıkan Atıklar Sanat Eseri Oldu Havalimanı İnşaatında Çıkan Atıklar Sanat Eseri Oldu İGA’nın, Çevre ve Sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında yürüttüğü “Atıktan Sa..
İBB’nin “Kentsel Tasarım Rehberi” çalışması Türkiye’ye kaynak olacak İBB’nin “Kentsel Tasarım Rehberi” çalışması Türkiye’ye kaynak olacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan “Kentsel Tasarım Rehb..
  Spor HABERLERİ
İstanbul Büyükşehir Sporcuları avrupa oyunları’nda 20 sporcu ile Milli Formayı terletecek İstanbul Büyükşehir Sporcuları avrupa oyunları’nda 20 sporcu ile Milli Formayı terletecek Belarus'ta bu yıl ikincisi düzenlenecek ve Tokyo 2020 Olimpiyatları’na direkt ko..
Küpü kim kırdı? Küpü kim kırdı? Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında 100’e yakın okçunun yarıştığı Hasbahçe'deki ..
Gaziosmanpaşa’da Yaz Spor Okulları Başladı Gaziosmanpaşa’da Yaz Spor Okulları Başladı Gaziosmanpaşa Belediyesi, öğrencilere spor sevgisi aşılamak, yetenekli gençleri ..
Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yıl 28’ncisini d..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı