HABER AKIŞI

ALBARAKA Türk değerlerimize değer katmaya devam ediyor

 Tarih: 27-12-2018 23:27:49
Albaraka Türk insana ve çevreye duyarlı sosyal sorumluluk projeleri ve ekonomik kalkınmaya fayda sağlayan yatırımları ile toplum için değer üretmeyi, bizi biz yapan değerlerimize değer katmayı sürdürüyor.

Dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Albaraka Türk, ana ortağı Albaraka Bankacılık Grubu öncülüğünde eğitim, sağlık, erişilebilirlik ve çevre alanlarında sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirerek değerlerimize değer katmaya devam ediyor.

Albaraka Türk, Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilir kalkınma için belirlediği Küresel Hedeflerine ulaşılması amacıyla toplumsal sorunların çözümüne, ekonomik büyümeye ve sosyal kalkınmaya katkı sağlayacak projeler yürütüyor. Özellikle eğitim ve sağlık alanlarında fırsat eşitliğinin sağlanmasına odaklanan Albaraka Türk, bu amaçla dünya çapında projeler gerçekleştiriyor. Çalışanlarıyla birlikte insana ve çevreye duyarlı sosyal sorumluluk faaliyetleri yürüterek çalışan duyarlılığını arttırmaya yönelik çalışmaları teşvik etmeye özen gösteriyor.

Albaraka Türk’ten Ulusal ve Uluslararası Projelere Büyük Destekler

 • Albaraka Türk’ün desteği ve Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü koordinasyonu ile; devlet koruması altına alınmış, barınma yeri olmayan çocukların rehabilite edilerek topluma kazandırılmaları amacıyla, eğitim gördükleri okulun yatakhaneleri Sevgi Evleri’ne dönüştürülüyor.
 • Eğitimde fırsat eşitliğini sağlama hedefiyle özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgeleri olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında ulaşılamayan okullara çalışanlarının gönüllü hizmetleriyle ulaşıyor; kısa süreli eğitimler düzenliyor, atölye kurulumu ve kapasite geliştirme projeleri gerçekleştiriyor.
 • Yeryüzü Doktorları Derneği iş birliğiyle, personelleri adına Pakistan ve Kamerun’daki hastaların katarakt ameliyatlarının yapılmasına destek olan Albaraka Türk, 600 kişinin yeryüzünün renklerine yeniden kavuşmasına vesile oluyor.
 • Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) bünyesinde Albaraka Türk’ün desteği ile kurulan YEDAM Atölye; Grafik Tasarımı, Gastronomi ve Pastacılık, Spor Faaliyetleri, Ahşap Oyuncak ve Sanat Atölyeleri ile İstanbul/Fatih’te hizmet veriyor.
 • Suriye’deki savaşta bombalanarak zarar görmüş olan, Fırat Kalkanı Bölgesi’ndeki bir okulu İnsan Vakfı iş birliğiyle restore eden Albaraka Türk, okulun fiziki koşullarına ve öğrencilerin kışlık kıyafet ihtiyaçlarına da destek veriyor.
 • Engelsiz Bankacılık Programı kapsamında Banka, tüm engelli ya da 70 yaş üstü müşterileri için şubelerini erişilebilir hale getiriyor; çağrı merkezlerinde engelli müşterilere öncelik tanıyor, online destek menüsünden hizmet veriyor. Ayrıca İşitme engelli müşterilerin hizmet alma kalitesini artırmak için personellerini işaret dili öğrenmeleri konusunda teşvik ediyor, doğru ve etkili iletişim için eğitim programları düzenliyor; görme engelli müşteriler için ise sesli ATM’lerle hizmet sağlıyor. Program kapsamında Genel Müdürlük, şube ve ATM’lerini engelli vatandaşların erişimine uygun hale getirmekte olan Albaraka Türk, bu kapsamda altyapı geliştirme çalışmalarına devam ediyor.
 • 2017 Haziran ayında dâhil olduğu Karbon Saydamlık Projesi’nde (CDP) C derecesini elde ederek başlangıç yapan Albaraka Türk; Türkiye’nin Leed Gold Sertifikalı İlk Banka Genel Müdürlük Binası olmasıyla sürdürülebilirlik konusundaki hassasiyetini sürdürüyor.
 • Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği işbirliği ile orman haftasında çalışanlarının katılımıyla fidan dikimi etkinliği düzenleyen Banka, 2018 yılı sonuna kadar toplamda on bin adet fidan dikilmesini hedefliyor.

 

Albaraka Türk Hat Koleksiyonu Dünyayı Dolaşıyor

 • 2005 yılından bu yana Albaraka Uluslararası Hat Yarışması’nı düzenleyen Albaraka Türk, Altunizade Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kampüsünde yer alan Albaraka Sanat Akademisi’nde kültür sanat faaliyetlerini sürdürüyor.
 • 20 yılı aşkın sürelik çalışmanın sonucunda ortaya çıkan ve seçilmiş 60 eseri ile 2017 yılı boyunca sanatseverle buluşan Albaraka Hat Koleksiyonu yaklaşık 500 eserden oluşuyor. Koleksiyondaki eserler, bugüne kadar Macaristan, Küba, ABD, Almanya, İngiltere, Avusturya ve Polonya gibi birçok ülkede sergileniyor. 2018’de ikinci kez Londra’da açılan Hat Koleksiyonu sergisi, önümüzdeki dönemde Fransa ve Malezya’ya da taşınacak.
 • Hat Koleksiyonu yurtdışının yanı sıra yurtiçinde de “Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi” adıyla Türkiye’nin çeşitli illerinde sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

 

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Yavuz Sondaj Gemisi Uğurlandı Yavuz Sondaj Gemisi Uğurlandı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Dilovası'ndaki Belde Limanı'nda ..
Foça Cezaevine 9 yeni iş kolu için tesis Foça Cezaevine 9 yeni iş kolu için tesis Foça Açık Ceza İnfaz Kurumunda 9 yeni iş kolunda eğitim ve üretim yapacak atölye..
Türkiye-Irak İş Forumu Türkiye-Irak İş Forumu Bakan Pekcan, Türkiye ve Irak olarak ekonominin her alanında ilişkileri en üst d..
Eğitim, Ar-Ge ve Teknoloji Üssü Kuruyor Eğitim, Ar-Ge ve Teknoloji Üssü Kuruyor Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Maslak’ta yer alan arazisi için harekete geçildi...
  Ekonomi HABERLERİ
Ahmet Albayrak: “Tüm faizsiz hazine yatırım ürünlerini tek platformda topladık” Ahmet Albayrak: “Tüm faizsiz hazine yatırım ürünlerini tek platformda topladık” Kuveyt Türk Hazine ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ..
Melikşah Utku: “Tüm girişimci adaylarını Albaraka Garaj’a bekliyoruz” Melikşah Utku: “Tüm girişimci adaylarını Albaraka Garaj’a bekliyoruz” Albaraka Türk, verimliliği yüksek inovasyon modellerini deneyimleyebilmek ve hay..
Katılım bankalarının dağıttıkları kar paylarında yüze 18 fark Katılım bankalarının dağıttıkları kar paylarında yüze 18 fark Katılım bankalarının dağıttıkları kar payı oranları ortalaması, 24 Haziran 2019 ..
Emlak piyasasında 2019’un ilk yarısı nasıl geçti? Emlak piyasasında 2019’un ilk yarısı nasıl geçti? Hürriyet Emlak, Emlak Endeksi verileri Anadolu’nun emlak piyasasının yükselen yı..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
İTO, Perakende Ticaret Komitesi Yavuz ALTUN: “Bizim nihai kitlemiz İstanbul halkının tamamı” İTO, Perakende Ticaret Komitesi Yavuz ALTUN: “Bizim nihai kitlemiz İstanbul halkının tamamı” İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakendeciler Komitesi Başkan Yardımcısı Yavuz Alt..
‘Odağımız 100. yılımıza güçlü bir ekonomi ile girmek olmalı’ ‘Odağımız 100. yılımıza güçlü bir ekonomi ile girmek olmalı’ Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, “Bugünden itibar..
TÜGİAD Başkanı’ndan istanbul seçim değerlendirmesi TÜGİAD Başkanı’ndan istanbul seçim değerlendirmesi TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu: ‘Demokrasi Kazandı’
Modanın Başkenti Merter’de ihracat bereketi! Modanın Başkenti Merter’de ihracat bereketi! Her geçen gün tüm dünyada daha çok tanınan, Modanın Başkenti Merter'deki firmala..
  Söyleşi HABERLERİ
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ ‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Ömer Döngeloğlu, Kağıthane’de, ‘’Peygamber Efendimizi..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Ankara’nın En Tatlı Festivali’ne Geri Sayım Başladı Ankara’nın En Tatlı Festivali’ne Geri Sayım Başladı Ece Türkiye tarafından yönetilen Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden A..
Türkiye drone şampiyonası 2. Etap mücadelesi Çanakkale’de Türkiye drone şampiyonası 2. Etap mücadelesi Çanakkale’de Türkiye’nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düze..
Makina sektörü İzmir’de 500 milyon dolarlık iş hacmi hedefliyor Makina sektörü İzmir’de 500 milyon dolarlık iş hacmi hedefliyor Türkiye sanayisinin gelişiminde kilit rol üstlenen takım tezgahları sektörünün t..
2. Ulusal çatıcılar yarışmasına kadın ustalar damga vurdu 2. Ulusal çatıcılar yarışmasına kadın ustalar damga vurdu Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) tarafından, TÜYAP 42. Yapı Fuarı ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Bakan Kurum: “Gaziosmanpaşa’da Yıl Sonuna Kadar 4 Bin 400 Konutun Temelini Atacağız” Bakan Kurum: “Gaziosmanpaşa’da Yıl Sonuna Kadar 4 Bin 400 Konutun Temelini Atacağız” Gaziosmanpaşa’da 13 bölgede kentsel dönüşümün startını verdiklerini belirten Çev..
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
  Projeler HABERLERİ
 Poşet kullanımı yüze 80 azaldı Poşet kullanımı yüze 80 azaldı Türkiye’de “Sıfır Atık” uygulaması ile başlayan poşetlerin ücretlendirilmesinden..
Havalimanı İnşaatında Çıkan Atıklar Sanat Eseri Oldu Havalimanı İnşaatında Çıkan Atıklar Sanat Eseri Oldu İGA’nın, Çevre ve Sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında yürüttüğü “Atıktan Sa..
İBB’nin “Kentsel Tasarım Rehberi” çalışması Türkiye’ye kaynak olacak İBB’nin “Kentsel Tasarım Rehberi” çalışması Türkiye’ye kaynak olacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan “Kentsel Tasarım Rehb..
  Spor HABERLERİ
İstanbul Büyükşehir Sporcuları avrupa oyunları’nda 20 sporcu ile Milli Formayı terletecek İstanbul Büyükşehir Sporcuları avrupa oyunları’nda 20 sporcu ile Milli Formayı terletecek Belarus'ta bu yıl ikincisi düzenlenecek ve Tokyo 2020 Olimpiyatları’na direkt ko..
Küpü kim kırdı? Küpü kim kırdı? Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında 100’e yakın okçunun yarıştığı Hasbahçe'deki ..
Gaziosmanpaşa’da Yaz Spor Okulları Başladı Gaziosmanpaşa’da Yaz Spor Okulları Başladı Gaziosmanpaşa Belediyesi, öğrencilere spor sevgisi aşılamak, yetenekli gençleri ..
Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yıl 28’ncisini d..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı