HABER AKIŞI

Akıllı İşletmeler için ‘Şimdi Tam Zamanı!’

 Tarih: 26-10-2018 20:52:54
Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, teknoloji ve iş dünyasını bu yıl 23’üncüsü düzenlenen SAP NOW İstanbul’da bir araya getirdi.

25 Ekim Perşembe günü İstanbul Kongre Merkezi’nde “Şimdi Tam Zamanı” teması ile gerçekleştirilen etkinlik kapsamında farklı sektörlerden 5000’e yakın profesyonel geleceğin akıllı teknolojilerini deneyimleme fırsatını elde etti.  

Etkinliğin açılış oturumunda konuşan SAP Türkiye Genel Müdür Uğur Candan; en yeni teknolojilerle kurumlara bütünü görme, detaylara odaklanma ve akıl yürütme yeteneklerini kazandıracak akıllı işletme kavramını tanıttı.

Açılış oturumunda bir konuşma yapan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ise kurumlara üretilen fayda sıralaması yapılsa SAP’nin bu listede ilk sıralarda yer alacağına dikkat çekerek, “Türkiye’nin geleceğini inovasyon ve teknoloji belirleyecek’’ dedi. Bilecik Türkiye’deki şirketlere de seslenerek, yapay zeka gibi yeni nesil teknolojileri iş süreçlerine daha çok entegre etmeleri için çağrıda bulundu.

Türkiye’nin en önemli teknoloji etkinliklerinden SAP NOW İstanbul’un 23’üncüsü 25 Ekim Perşembe günü İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. SAP Türkiye’nin bu yıl “Şimdi Tam Zamanı!” temasıyla Türkiye’nin öncü şirketlerini ve iş dünyasından 5000’e yakın profesyoneli buluşturdu. Etkinlikte 13 farklı salonda düzenlenen 80’in üzerinde oturumda günlük yaşamı ve iş dünyasını kökten değiştirecek teknolojiler masaya yatırıldı. SAP’nin kurumları bugünden geleceğe hazırlayan akıllı işletmeler konseptinin ve bu konseptin önemli bir parçası olan yeni nesil akıllı ERP çözümü SAP S/4HANA Cloud’un tanıtıldığı SAP NOW İstanbul; Deniz Bayramoğlu’nun moderatörlüğünde, SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, SAP EMEA, MEE (Middle & Eastern Europe) ve Greater China Bölgesi Başkanı, Chief Business Officer Eric Verniaut ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik’in ilham verici konuşmalarıyla başladı.

 Akıllı işletmeler Türkiye’nin geleceğini bugünden inşa ediyor 

SAP NOW İstanbul’un açılış konuşmasını gerçekleştiren SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, cep telefonundan saate günlük yaşamda kullandığımız aletlerden arabalara, her şeyin akıllandığını, şimdi de iş dünyasının ve kurumların yeni teknolojilerle akıllanma zamanı olduğunu söyledi. Candan, insanoğlunun problem çözmede uyguladığı yöntemin insanlık tarihi boyunca hep aynı olduğuna dikkat çekerek, yöntemin formülünü bir kez daha hatırlattı: Önce bütünü görme sonra detaya odaklanma sonrasında da bunlarla ilgili akıl yürütebilme kabiliyetimiz…

İnsanoğlunun bu bilenen en eski yöntemini “Akıllı işletmeler” vizyonuyla iş dünyasına uyarladıklarını söyleyen Candan şöyle devam etti, “Geliştirdiğimiz akıllı işletmeler konseptiyle; rekabetin ötesine geçmek, yarattığı değeri farklılaştırmak ve geleceği bugünden şekillendirmek isteyen kurumlara bütüne hakim olma, detaylara odaklanma ve bunlarla ilgili akıl yürütme kabiliyetlerini kazandırıyoruz. Bugün kurumlar rekabette öne geçebilmek için bu üç fonksiyonu entegre bir şekilde kullanabilmeli. Geleceğin iş gücünü oluşturmak, geleceğin teknolojisini geliştirmek bugünden başlar.”

İstanbul Teknopark’tan dünyaya: Data Hub

SAP’nin büyük veri üzerine geliştirme yapan 5 merkezinden biri olan ve 2014 yılında İstanbul Teknopark’ta kurulan SAP Geliştirme Merkezi’nde Türk mühendisler tarafından yazılan Data Hub ürünü bugün tüm dünyaya ihraç ediliyor. Bu merkezdeki istihdamı iki katına çıkardıklarını söyleyen Uğur Candan, 2018 başında Türkiye’de SAP’nin yaptığı en büyük eğitim yatırımlarından biri olan Genç Profesyoneller Programı’nın 25 mezun verdiğini ve yüzde 100 istihdam oranıyla, hepsinin SAP iş ortakları ve müşterileri tarafından istihdam edildiğini vurguladı. Candan ayrıca Genç Profesyoneller Programı’nın ikinci etabının 7 Aralık’ta Ankara’da başlayacağının müjdesini verdi. SAP’nin herkes için fırsat eşitiği vizyonuyla Re:Coded ile gerçekleştirdiği kodlama kamplarının Gaziantep ayağında bu yıl dezavantajlı gençler için ilk kez “SAP” odaklı kapsamlı bir eğitim de sunacağını belirten Candan, programın ardından gençlerin SAP ekosisteminde istihdam edilmesinin hedeflendiğini söyledi.

“İşin doğasını değiştiriyoruz!”

SAP EMEA, MEE (Middle & Eastern Europe) ve Greater China Bölgesi Başkanı, Chief Business Officer Eric Verniaut ise konuşmasında, dijital ekonomilerde artık insan, makine, nesne ve tüm iş ağının bir ahenk içinde birbirine bağlı olduğunu söyleyerek, asıl değerin artık potansiyel yaratmakta saklı olduğunu belirtti: “ Günümüz dünyasının basit bir kuralı var: ‘Akıllanmazsan küçülürsün’. Dijital ekonomilerde büyüme potansiyeli yakalamanın yolu işinizi ve iş yapış şeklinizi bir daha düşünmekten ve hayal etmekten geçiyor. Biz de SAP olarak, müşterilerimizle birlikte şekillendirdiğimiz akıllı teknolojilerle entegre, uçtan uça çözüm ve uygulamalarımızla işin doğasını değiştiriyoruz ve müşterilerimizin ‘Akıllı işletmeler’ konseptimizin sunduklarının keyfini çıkarmasını istiyoruz. Yeni nesil akıllı ERP çözümümüz SAP S/4HANA Cloud da bu vizyonumuzun bir parçası ve artık Türkiye’de, Türk şirketlerini ölçeklenebilir, daha hızlı, daha verimli ve en yeni inovasyonlarla entegre bir sistemle daha akıllı hale getirecek.” 

Türkiye’nin geleceğini teknoloji belirleyecek”

Günümüz dünyasında oyunun kurallarının değiştiğini, bugüne kadar böyle gelmiş olanların artık böyle gitmeyeceğini söyleyen TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ise Türkiye’nin coğrafi konumunun getirdiği avantajın rekabet için günümüzde artık yeterli olmadığına dikkat çekti. Türkiye’nin geleceğini teknoloji ve teknolojiye yapılan yatırımların belirleyeceğini belirten Bilecik, inovasyon ve teknoloji üreten ülkelerin rekabette önde olduğunu ve kişi başına düşen gelir seviyelerinin de teknoloji üretmeyen ülkelere göre çok daha fazla olduğunu söyledi. Erol Bilecek, TÜSİAD olarak Türkiye’de sanayinin dijital dönüşümü ile ilgili yaptıkları son çalışmalara göre Türkiye’de büyük veri analizi ve yapay zeka teknolojisinin şirketler tarafından bilindiğine ancak hala yeterli seviyede uygulanmadığına dikkat çekti.

Türkiye’nin Öncü Kurumları Artık “Daha Akıllı”

SAP NOW İstanbul’da Türk Telekom, Turkcell, Borusan, İpragaz, Anadolu Holding, Tofaş, INDEX, Penti, Asaş Alüminyum, Ak Gıda, TADIM gibi sektörünün öncü kurumlarının hayata geçirdiği dijital dönüşüm projeleri de davetlilerle paylaşıldı. Hızlı dönüşüm için tüm iş süreçlerine uyarlanabilen ve ölçeklendirilebilen SAP Leonardo teknolojisini keşfetme imkânı sunan etkinlik, dijital deneyim alanlarında geleceğin teknolojilerini yansıtan en iyi inovasyon örneklerini bir araya getirdi.

İş ve Teknoloji dünyasının en prestijli ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl, SAP NOW İstanbul’un ana sponsorluğunu Innova, platin sponsorluğunu Detaysoft, itelligence, Renova ve MBIS; teknoloji sponsorluğunu Koç Sistem, altın sponsorluğunu Çözümevi, BTC, Acron, Vektora, Hewlett Packard Enterprise, Google Cloud ve Microsoft, gümüş sponsorluğu ise Foriba ve E-B Group üstleniyor. SAP NOW’da iş ve teknoloji dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Yılın SAP Proje Ödülleri sahiplerini buldu. Yılın SAP Dijital Dönüşüm Ödülleri ise şu şekilde; Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Metro İstanbul A.Ş, Türkiye İhratçılar Meclisi, Socar Türkiye Enerji A.Ş ve Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. 

 

 

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Bakan Koca, Dünya Sağlık Asamblesi Genel Kuruluna Hitap Etti Bakan Koca, Dünya Sağlık Asamblesi Genel Kuruluna Hitap Etti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve beraberindeki heyet, Dünya Sağlık Asamblesi’..
PTT AŞ ve MYK’dan mesleki yeterlilik protokolü PTT AŞ ve MYK’dan mesleki yeterlilik protokolü PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik: “Bu protokol ile v..
Bandırma Vapurunun Hikâyesi Bandırma Vapurunun Hikâyesi Önceki gün önce 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramının 97. Yıldönümü..
Apsiyon “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi” arasında Apsiyon “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi” arasında Site Yöneticisinin Dijital Asistanı Apsiyon, TOBB’un hazırladığı Türkiye 100 Lis..
  Ekonomi HABERLERİ
Albaraka hisselerine devre kesici uygulaması Albaraka hisselerine devre kesici uygulaması Albaraka hisselerinde geçtiğimiz Aralık ayında aşırı oynaklıktan ötürü sürekli i..
Paylaşım ekonomisi 2025’te 400 milyar dolara ulaşacak Paylaşım ekonomisi 2025’te 400 milyar dolara ulaşacak KPMG'nin hazırladığı 'Mobiliteyi Hızlandırmak' raporuna göre paylaşım ekonomisi ..
BDDK Başkanı Akben: “Katılım bankaları nezdindeki danışma kurullarının yasal altyapı çalışmalarına başlandı” BDDK Başkanı Akben: “Katılım bankaları nezdindeki danışma kurullarının yasal altyapı çalışmalarına başlandı” BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben Türkiye Katılım Bankaları Birliği olağan genel kur..
Katılım bankaları ne kadar kar payı dağıttı? Katılım bankaları ne kadar kar payı dağıttı? Katılım bankalarının dağıttıkları kar payı oranları ortalaması, 20 Mayıs 2019 it..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Türkiye’nin Milli e-Posta’sı AFAD ile Yola Çıktı Türkiye’nin Milli e-Posta’sı AFAD ile Yola Çıktı AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu yaptığı açıklamada: “Yerli ve açık kaynaklı bu..
Kuveyt Türk’ten kanserli çocukların umudunu artıracak bağış Kuveyt Türk’ten kanserli çocukların umudunu artıracak bağış Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, son yedi yıldır 23 Nisan haftasınd..
Dünya yetimleri için dünyanın dört bir yanında sofralar kuruldu Dünya yetimleri için dünyanın dört bir yanında sofralar kuruldu Her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Yetimler Günü’ne özel bir organizasyonla yur..
Kullanmadığınız eşyalarınız çocuklara umut olsun Kullanmadığınız eşyalarınız çocuklara umut olsun İkinci el mobilya odaklı pazar yeri Dekopasaj, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’yla..
  Söyleşi HABERLERİ
Macaristan’dan Türk yatırımcılara cazip fırsatlar Macaristan’dan Türk yatırımcılara cazip fırsatlar Avantajlı teşvik sistemi ve Türkiye’ye ile kurduğu yakın ilişkilerle yatırımcıla..
Ramazan Söyleşilerine Yoğun İlgi Ramazan Söyleşilerine Yoğun İlgi Eyüpsultan Belediyesi, Ramazan-ı Şerif’i en iyi şekilde ağırlamak, vatandaşların..
Aile bağı bağımlılıklardan korur Aile bağı bağımlılıklardan korur Esenler'de 'Bağımlılık ve Ebeveyn Tutumları' konusunda seminer veren Psikolog Bu..
İnşaat Sektörünün Canlanması için Strateji Belgesi Hazırlanmasını Talep Ediyoruz İnşaat Sektörünün Canlanması için Strateji Belgesi Hazırlanmasını Talep Ediyoruz Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından Edirne’de “Beton Teknolojileri ve ..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Ukrayna’da Türk uçurtmalarına büyük ilgi Ukrayna’da Türk uçurtmalarına büyük ilgi Avrupa ve dünyanın önde gelen uçurtma etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 3. sü..
Smart Energy son teknoloji panellerini Intersolar’da tanıttı Smart Energy son teknoloji panellerini Intersolar’da tanıttı Güneş enerjisi sektörünün önde gelen yatırımcılarından biri olan Smart Energy, 1..
Gastroplatform, turizm ve gastronomi sektöründe istihdama çözüm olacak Gastroplatform, turizm ve gastronomi sektöründe istihdama çözüm olacak Türkiye’nin gastronomi alanında hizmet veren ilk ve tek insan kaynakları platfor..
Zamanın Eskitemediği Yüzlerce Klasik Araç Festivalde Buluşacak Zamanın Eskitemediği Yüzlerce Klasik Araç Festivalde Buluşacak Üretildiği yıllarda herkesin hayranlıkla baktığı, geçen zaman içinde de kendine..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşacağı, riskli yapıları..
Bakan Kurum: “Kentsel dönüşümün hızlandırılmasına katkı sağlayacağız Bakan Kurum: “Kentsel dönüşümün hızlandırılmasına katkı sağlayacağız Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 5 yılda 1.5 milyon konutun dönüşümünü ya..
  Projeler HABERLERİ
Akademi ve iş dünyası “Mesleğimi Tanıyorum” Projesinde buluştu Akademi ve iş dünyası “Mesleğimi Tanıyorum” Projesinde buluştu Gençlerin iş hayatına atılmadan önce kariyerleri ile ilgili tüm koşulları kavram..
Yarış Arabalarıyla Çocukların Yüzü Güldü Yarış Arabalarıyla Çocukların Yüzü Güldü Teamart Motor Sporları Grubu’nun çocuklara trafik kurallarını öğretmek amacıyla ..
 TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu’nun Kazanan Projeleri Belli Oldu TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu’nun Kazanan Projeleri Belli Oldu TSKB’nin, kurum içi girişimciliği geliştirmek için Türkiye Girişimcilik Vakfı (G..
TMB ve Intes kamu, yabancı misyon ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturdu TMB ve Intes kamu, yabancı misyon ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturdu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan: “Yüksek maliyetli projeleri PPP modeli ve dı..
  Spor HABERLERİ
İBB’nin şampiyon tekvandocusu İrem Yaman tarih yazıyor İBB’nin şampiyon tekvandocusu İrem Yaman tarih yazıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularından İrem Yaman İngiltere’d..
İBB’den çocuklara ücretsiz yaz spor okulu İBB’den çocuklara ücretsiz yaz spor okulu İstanbul Büyükşehir Belediye’nin okullara inşa ettiği spor salonlarında düzenlen..
İBB’li Nafia Kuş tekvandoda dünya üçüncüsü oldu İBB’li Nafia Kuş tekvandoda dünya üçüncüsü oldu İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Nafia Kuş, İngiltere’de düzenl..
19 Mayıs 100. yılı şerefine İstanbul’dan Samsun’a 830 km pedal çevirecek 19 Mayıs 100. yılı şerefine İstanbul’dan Samsun’a 830 km pedal çevirecek Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı kurtuluş m..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı