yabancı dizi izle warez script porno izle hacklink shell indir astropay astropay astropay ankara travesti paykasa paykasa
HABER AKIŞI

Akıllı İşletmeler için ‘Şimdi Tam Zamanı!’

 Tarih: 26-10-2018 20:52:54
Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, teknoloji ve iş dünyasını bu yıl 23’üncüsü düzenlenen SAP NOW İstanbul’da bir araya getirdi.

25 Ekim Perşembe günü İstanbul Kongre Merkezi’nde “Şimdi Tam Zamanı” teması ile gerçekleştirilen etkinlik kapsamında farklı sektörlerden 5000’e yakın profesyonel geleceğin akıllı teknolojilerini deneyimleme fırsatını elde etti.  

Etkinliğin açılış oturumunda konuşan SAP Türkiye Genel Müdür Uğur Candan; en yeni teknolojilerle kurumlara bütünü görme, detaylara odaklanma ve akıl yürütme yeteneklerini kazandıracak akıllı işletme kavramını tanıttı.

Açılış oturumunda bir konuşma yapan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ise kurumlara üretilen fayda sıralaması yapılsa SAP’nin bu listede ilk sıralarda yer alacağına dikkat çekerek, “Türkiye’nin geleceğini inovasyon ve teknoloji belirleyecek’’ dedi. Bilecik Türkiye’deki şirketlere de seslenerek, yapay zeka gibi yeni nesil teknolojileri iş süreçlerine daha çok entegre etmeleri için çağrıda bulundu.

Türkiye’nin en önemli teknoloji etkinliklerinden SAP NOW İstanbul’un 23’üncüsü 25 Ekim Perşembe günü İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. SAP Türkiye’nin bu yıl “Şimdi Tam Zamanı!” temasıyla Türkiye’nin öncü şirketlerini ve iş dünyasından 5000’e yakın profesyoneli buluşturdu. Etkinlikte 13 farklı salonda düzenlenen 80’in üzerinde oturumda günlük yaşamı ve iş dünyasını kökten değiştirecek teknolojiler masaya yatırıldı. SAP’nin kurumları bugünden geleceğe hazırlayan akıllı işletmeler konseptinin ve bu konseptin önemli bir parçası olan yeni nesil akıllı ERP çözümü SAP S/4HANA Cloud’un tanıtıldığı SAP NOW İstanbul; Deniz Bayramoğlu’nun moderatörlüğünde, SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, SAP EMEA, MEE (Middle & Eastern Europe) ve Greater China Bölgesi Başkanı, Chief Business Officer Eric Verniaut ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik’in ilham verici konuşmalarıyla başladı.

 Akıllı işletmeler Türkiye’nin geleceğini bugünden inşa ediyor 

SAP NOW İstanbul’un açılış konuşmasını gerçekleştiren SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, cep telefonundan saate günlük yaşamda kullandığımız aletlerden arabalara, her şeyin akıllandığını, şimdi de iş dünyasının ve kurumların yeni teknolojilerle akıllanma zamanı olduğunu söyledi. Candan, insanoğlunun problem çözmede uyguladığı yöntemin insanlık tarihi boyunca hep aynı olduğuna dikkat çekerek, yöntemin formülünü bir kez daha hatırlattı: Önce bütünü görme sonra detaya odaklanma sonrasında da bunlarla ilgili akıl yürütebilme kabiliyetimiz…

İnsanoğlunun bu bilenen en eski yöntemini “Akıllı işletmeler” vizyonuyla iş dünyasına uyarladıklarını söyleyen Candan şöyle devam etti, “Geliştirdiğimiz akıllı işletmeler konseptiyle; rekabetin ötesine geçmek, yarattığı değeri farklılaştırmak ve geleceği bugünden şekillendirmek isteyen kurumlara bütüne hakim olma, detaylara odaklanma ve bunlarla ilgili akıl yürütme kabiliyetlerini kazandırıyoruz. Bugün kurumlar rekabette öne geçebilmek için bu üç fonksiyonu entegre bir şekilde kullanabilmeli. Geleceğin iş gücünü oluşturmak, geleceğin teknolojisini geliştirmek bugünden başlar.”

İstanbul Teknopark’tan dünyaya: Data Hub

SAP’nin büyük veri üzerine geliştirme yapan 5 merkezinden biri olan ve 2014 yılında İstanbul Teknopark’ta kurulan SAP Geliştirme Merkezi’nde Türk mühendisler tarafından yazılan Data Hub ürünü bugün tüm dünyaya ihraç ediliyor. Bu merkezdeki istihdamı iki katına çıkardıklarını söyleyen Uğur Candan, 2018 başında Türkiye’de SAP’nin yaptığı en büyük eğitim yatırımlarından biri olan Genç Profesyoneller Programı’nın 25 mezun verdiğini ve yüzde 100 istihdam oranıyla, hepsinin SAP iş ortakları ve müşterileri tarafından istihdam edildiğini vurguladı. Candan ayrıca Genç Profesyoneller Programı’nın ikinci etabının 7 Aralık’ta Ankara’da başlayacağının müjdesini verdi. SAP’nin herkes için fırsat eşitiği vizyonuyla Re:Coded ile gerçekleştirdiği kodlama kamplarının Gaziantep ayağında bu yıl dezavantajlı gençler için ilk kez “SAP” odaklı kapsamlı bir eğitim de sunacağını belirten Candan, programın ardından gençlerin SAP ekosisteminde istihdam edilmesinin hedeflendiğini söyledi.

“İşin doğasını değiştiriyoruz!”

SAP EMEA, MEE (Middle & Eastern Europe) ve Greater China Bölgesi Başkanı, Chief Business Officer Eric Verniaut ise konuşmasında, dijital ekonomilerde artık insan, makine, nesne ve tüm iş ağının bir ahenk içinde birbirine bağlı olduğunu söyleyerek, asıl değerin artık potansiyel yaratmakta saklı olduğunu belirtti: “ Günümüz dünyasının basit bir kuralı var: ‘Akıllanmazsan küçülürsün’. Dijital ekonomilerde büyüme potansiyeli yakalamanın yolu işinizi ve iş yapış şeklinizi bir daha düşünmekten ve hayal etmekten geçiyor. Biz de SAP olarak, müşterilerimizle birlikte şekillendirdiğimiz akıllı teknolojilerle entegre, uçtan uça çözüm ve uygulamalarımızla işin doğasını değiştiriyoruz ve müşterilerimizin ‘Akıllı işletmeler’ konseptimizin sunduklarının keyfini çıkarmasını istiyoruz. Yeni nesil akıllı ERP çözümümüz SAP S/4HANA Cloud da bu vizyonumuzun bir parçası ve artık Türkiye’de, Türk şirketlerini ölçeklenebilir, daha hızlı, daha verimli ve en yeni inovasyonlarla entegre bir sistemle daha akıllı hale getirecek.” 

Türkiye’nin geleceğini teknoloji belirleyecek”

Günümüz dünyasında oyunun kurallarının değiştiğini, bugüne kadar böyle gelmiş olanların artık böyle gitmeyeceğini söyleyen TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ise Türkiye’nin coğrafi konumunun getirdiği avantajın rekabet için günümüzde artık yeterli olmadığına dikkat çekti. Türkiye’nin geleceğini teknoloji ve teknolojiye yapılan yatırımların belirleyeceğini belirten Bilecik, inovasyon ve teknoloji üreten ülkelerin rekabette önde olduğunu ve kişi başına düşen gelir seviyelerinin de teknoloji üretmeyen ülkelere göre çok daha fazla olduğunu söyledi. Erol Bilecek, TÜSİAD olarak Türkiye’de sanayinin dijital dönüşümü ile ilgili yaptıkları son çalışmalara göre Türkiye’de büyük veri analizi ve yapay zeka teknolojisinin şirketler tarafından bilindiğine ancak hala yeterli seviyede uygulanmadığına dikkat çekti.

Türkiye’nin Öncü Kurumları Artık “Daha Akıllı”

SAP NOW İstanbul’da Türk Telekom, Turkcell, Borusan, İpragaz, Anadolu Holding, Tofaş, INDEX, Penti, Asaş Alüminyum, Ak Gıda, TADIM gibi sektörünün öncü kurumlarının hayata geçirdiği dijital dönüşüm projeleri de davetlilerle paylaşıldı. Hızlı dönüşüm için tüm iş süreçlerine uyarlanabilen ve ölçeklendirilebilen SAP Leonardo teknolojisini keşfetme imkânı sunan etkinlik, dijital deneyim alanlarında geleceğin teknolojilerini yansıtan en iyi inovasyon örneklerini bir araya getirdi.

İş ve Teknoloji dünyasının en prestijli ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl, SAP NOW İstanbul’un ana sponsorluğunu Innova, platin sponsorluğunu Detaysoft, itelligence, Renova ve MBIS; teknoloji sponsorluğunu Koç Sistem, altın sponsorluğunu Çözümevi, BTC, Acron, Vektora, Hewlett Packard Enterprise, Google Cloud ve Microsoft, gümüş sponsorluğu ise Foriba ve E-B Group üstleniyor. SAP NOW’da iş ve teknoloji dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Yılın SAP Proje Ödülleri sahiplerini buldu. Yılın SAP Dijital Dönüşüm Ödülleri ise şu şekilde; Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Metro İstanbul A.Ş, Türkiye İhratçılar Meclisi, Socar Türkiye Enerji A.Ş ve Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. 

 

 

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Türkiye küresel silah endüstrisinde atağa geçti Türkiye küresel silah endüstrisinde atağa geçti Türkiye, 2017'de küresel silah endüstrisinde atağa geçen ülkeler arasında yer al..
resim yok Türkiye 2013'ten bu yana yaklaşık 26,5 milyon e-vize verdi Sınır kapıları ve havaalanlarındaki kuyrukları engellemek için hayata geçirilen ..
Güney Afrikalı Müslümanların kentsel dönüşümle mücadelesi Güney Afrikalı Müslümanların kentsel dönüşümle mücadelesi Güney Afrika'ya 1650'li yıllarda Hindistan, Endonezya ve Malezya'dan köle olarak..
'Mahrem imam' darbe girişimi gecesi FETÖ'cü subaylarla görüşmüş 'Mahrem imam' darbe girişimi gecesi FETÖ'cü subaylarla görüşmüş Malatya'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan örgütün sözde "mahrem ima..
  Ekonomi HABERLERİ
Antalya'da bu yıl 30 ülkeden 120 bin kişi golf oynadı Antalya'da bu yıl 30 ülkeden 120 bin kişi golf oynadı IAGTO Türkiye ve Antalya Golf İhtisas Spor Kulübü Başkanı Cahit Şahin, "Bu yıl A..
Büyüme rakamları açıklandı Büyüme rakamları açıklandı Türkiye ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 1,6 büyüdü.
Savunma sanayisi zirvede buluşacak Savunma sanayisi zirvede buluşacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasını yapacağı Türk Savunma S..
Borsa haftaya düşüşle başladı Borsa haftaya düşüşle başladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,48 değer kaybıyla 93.245,87 pua..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Amerikan Şirketler Derneği kamu ve iş dünyası liderlerini bir araya getirdi Amerikan Şirketler Derneği kamu ve iş dünyası liderlerini bir araya getirdi Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye/ABFT) 14. Kuruluş Yıl Dönümü Galası, ..
25 yıl önce ithal ediyorduk, şimdi Avrupa’nın üretim üssüyüz 25 yıl önce ithal ediyorduk, şimdi Avrupa’nın üretim üssüyüz Kurulduğu 1993 yılından bu yana, ülkemizde doğal gaz sektörünün gelişmesi için h..
Çimento sektöründe ihracat devam ediyor Çimento sektöründe ihracat devam ediyor Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından sektörün ilk 9 aylık ver..
Genel Başkan Kaan: Genel Başkan Kaan: "Türkiye'nin 2019 Yılında da Pozitif Büyüme Performansını Sürdüreceğine İnanıyoruz" MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye'nin 2018 yılındaki ekonomi perfor..
  Söyleşi HABERLERİ
Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Katılım Bankası, olarak yeniden doğan ve bu doğumda büyük emek ve ..
İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı Türkiye’nin önemli başarılara imza atan gençlik oluşumlarından olan İstanbul Gen..
Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı tüm uyarı, aldığı tüm önlemlere rağmen kontrolsüz k..
Sektöre kadın eli değdi Sektöre kadın eli değdi Türkiye Takım Tezgahları Sektörünün kadınların iş hayatına katılımının bir terci..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Asya’nın en büyük iş makinaları Fuarı Bauma Chına’da Türkiye rüzgarı esti Asya’nın en büyük iş makinaları Fuarı Bauma Chına’da Türkiye rüzgarı esti Türkiye iş makinaları sektörünün gücü Uzakdoğu’da yankı buldu. Türkiye İş Makina..
Dünyanın trend konuları İTÜ trendler zirvesinde konuşulacak Dünyanın trend konuları İTÜ trendler zirvesinde konuşulacak İstanbul Teknik Üniversite Yatırım Kulübü tarafından düzenlenen Trendler Zirvesi..
Sanat, Kültür, Turizm ve Alışveriş Türkiye Festivalinde Sanat, Kültür, Turizm ve Alışveriş Türkiye Festivalinde Ürdün’ün zengin tarihi geçmişini ve kültürünü “Osmanlı – Türk Kültürü“ ve “Made ..
Uluslararası İnsan Hakları Sempozyumu Uluslararası İnsan Hakları Sempozyumu Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: "Bütün dünya sessiz kalsa da, dikenli teller çevir..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Karayolları Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Daireler Sahiplerini Buluyor Karayolları Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Daireler Sahiplerini Buluyor Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm konutları hak sahipleriyle buluşmaya devam ediy..
Tokatköy Şehr-i Sitare Projesi İBB Meclisi’nden Geçti Tokatköy Şehr-i Sitare Projesi İBB Meclisi’nden Geçti Beykoz’un ilk kentsel yenileme projesi Tokatköy Şehr-i Sitare’nin uygulanmasına ..
Sarıgöl’de Kentsel Dönüşüm Konutları 2019 Yılında Teslim Edilmeye Başlıyor Sarıgöl’de Kentsel Dönüşüm Konutları 2019 Yılında Teslim Edilmeye Başlıyor Mahalle Buluşmaları kapsamında Sarıgöl Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Ba..
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
  Projeler HABERLERİ
“Kardeşim üşümesin” yürekleri ısıtıyor “Kardeşim üşümesin” yürekleri ısıtıyor UEDAŞ’ın yardıma muhtaç çocuklara el uzattığı projesi “Kardeşim Üşümesin” bu yıl..
Avrupa’nın en iyi karma projesi ödülü Türkiye’ye Avrupa’nın en iyi karma projesi ödülü Türkiye’ye Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptığı projeler ve aldığı ödüllerle ..
İSGAP Projesi tamamlandı İSGAP Projesi tamamlandı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı’nın (İSGÜM)..
Tohum Otizm Vakfı, “Eğitime Uzanan Yol” Projesi Tohum Otizm Vakfı, “Eğitime Uzanan Yol” Projesi TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen Tohum Oti..
  Spor HABERLERİ
resim yok 'Üç büyükler'in son 25 sezondaki en kötü performansı Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe, aralıksız 34 hafta sisteminin uygulandığı 1..
resim yok Derbi cezalarında son durum Süper Lig'in 11. haftasında Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbinin..
Galatasaray, Avrupa'da 277. maçına çıkıyor Galatasaray, Avrupa'da 277. maçına çıkıyor Sarı-kırmızılı takım, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu 6. ve son hafta maçında yarı..
resim yok Şampiyonlar Ligi gruplarında son hafta heyecanı UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında son hafta maçları yarın başlayacak. Turnuvadak..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Mustafa İçöz: “Trafikten men edilen aracın kimliği de yok edilmeli!” Mustafa İçöz: “Trafikten men edilen aracın kimliği de yok edilmeli!” İstanbul Ticaret Odası (İTO) Motorlu araçların tamir, bakım, üretim ve montaj ko..
Nuri Özelmacıklı: “İmar Barışı süresi uzatılarak harçlar taksitlendirilmeli” Nuri Özelmacıklı: “İmar Barışı süresi uzatılarak harçlar taksitlendirilmeli” Türkiye’nin en büyük ve en çok şubesi olan Gayri Menkul Danışmanlık Firmalarında..
27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti 27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf bülteni Dergisinin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf buluşmaları Kızılay Gen..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı