HABER AKIŞI

Akdeniz’in en iyi kurvaziyer destinasyonu, Türkiye

 Tarih: 06-12-2020 20:38:12
Uluslararası kurvaziyer turizmindeki gelişmeleri takip eden, dünyanın önde gelen ABD merkezli yayın kuruluşu Porthole Cruise Magazine okuyucuları, Türkiye’yi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Akdeniz’in en iyi kurvaziyer destinasyonu seçti.

Singapur da Asya-Pasifik bölgesinin en iyi kurvaziyer destinasyonu seçildi. Yayın, 1998 yılından bu yana okuyucu oyları ile çeşitli kategorilerde sektörün en iyilerini belirliyor.

Küresel ağında Türkiye’ye gelen kurvaziyer turistlerin yüzde 62’sinin geçiş yaptığı Kuşadası, Bodrum ve Antalya kurvaziyer limanları bulunan dünyanın en büyük kurvaziyer liman işletmecisi Global Yatırım Holding (GYH) iştiraki Global Ports Holding (GPH) CEO’su Emre Sayın, “Dünyanın en büyük kurvaziyer liman işletmecisi olarak, pandemi ile birlikte tüm limanlarımızda yerel yönetimler ve kurvaziyer şirketleri ile iş birliği içinde gerekli önlemleri aldık. Porthole Cruise Magazine gibi prestijli bir yayının bu yıl da Türkiye’yi Akdeniz’in en kurvaziyer destinasyonu seçmesi, kurvaziyer lerin seferlerine başlamasından sonraki dönem için beklentilerimizi artırdı. Kuşadası, Bodrum ve Antalya kurvaziyer limanlarımızda pandeminin ardından daha fazla kurvaziyer göreceğiz” dedi.

Son bir haftada Türkiye ve Singapur’un en iyi destinasyon seçilmesinin yanında Global Ports Holding’in kurvaziyer limanlarını işlettiği Lizbon ve Ha Long da World Travel Awards’ta toplam 3 ödül aldı.

ABD merkezli ve uluslararası kurvaziyer turizmindeki gelişmeleri takip eden önde gelen yayın kuruluşu Porthole Cruise Magazine, Akdeniz’deki en iyi kurvaziyer destinasyonu olarak bu yıl da Türkiye’yi seçti. Türkiye, 2 yıl üst üstü en iyi destinasyon seçilirken, Asya- Pasifik bölgesinin en iyi destinasyonu da Singapur oldu. Okuyucularının oyları ile 1998’den bu yana gemi, liman, kurvaziyer şirketi, destinasyon gibi kategorilerde sektörün en iyilerini belirleyen yayın, sonuçları Kasım/Aralık 2020 sayısında ve porthole.com web sitesinde yayınlandı.

Küresel ağında Türkiye’ye gelen kurvaziyer turistlerin yüzde 62’sinin geçiş yaptığı Kuşadası, Bodrum ve Antalya kurvaziyer limanları bulunan dünyanın en büyük kurvaziyer liman işletmecisi Global Yatırım Holding (GYH) iştiraki Global Ports Holding (GPH) CEO’su Emre Sayın, “kurvaziyer turizmi açısından iyi başlayan 2020 yılı, pandeminin etkisinin tüm dünyaya yayılmasıyla tüm sektörler açısından birtakım sıkıntılarla bitiyor. Sektörün, gelecek yıl ile birlikte hızlı bir toparlanma sürecine gireceğine inancımız tam. Dünyanın en büyük kurvaziyer liman işletmecisi olarak, tüm limanlarımızda yerel yönetimler ve kurvaziyer şirketleri ile iş birliği içinde gerekli önlemleri aldık. Porthole Cruise Magazine gibi prestijli bir yayının bu yıl da Türkiye’yi Akdeniz’in en kurvaziyer destinasyonu seçmesi, kurvaziyerlerin seferlerine başlamasından sonraki dönem için beklentilerimizi artırdı. Kuşadası, Bodrum ve Antalya kurvaziyer limanlarımızda pandeminin ardından daha fazla kurvaziyer göreceğiz” dedi.

Derginin Asya- Pasifik bölgesinin en iyi destinasyonu olarak da Singapur seçtiğini hatırlatan Sayın, “Yıllık 1.7 milyon yolcu ağırlayan, Asya’nın en büyük ikinci kurvaziyer limanı olan Marina Bay Cruise Centre Singapore da portföyümüzde. Pandeminin ardından burada ağırladığımız yolcu sayımız da artacaktır” diye konuştu.

Lizbon ve Ha Long’a toplam 3 ödül

Global Ports Holding’in kurvaziyer limanlarını işlettiği Lizbon ve Ha Long da son 1 haftada toplam 3 ödül sahibi oldu. Lizbon, World Travel Awards’ta 5’i üst üste olmak üzere 6’ncı kez ‘Avrupa’nın Lider Kurvaziyer Limanı’ seçilirken, aynı zamanda ‘Avrupa’nın Lider Kurvaziyer Destinasyonu’ ödülünü de aldı. Global Ports Holding’in 2019 yılında portföyüne kattığı Ha Long ise World Travel Awards’ta ilk kez ‘Asya’nın Lider Kurvaziyer Limanı’ ödülünün sahibi oldu.

Ödüler ile ilgili konuşan GPH CEO’su Emre Sayın, “Portföyümüzdeki tüm limanlarımızı en iyi şekilde yönetmeyi hedefliyoruz. Lizbon Kurvaziyer Limanı’mızın 5’i üst üste olmak üzere 6’ncı kez ‘Avrupa’nın Lider Kurvaziyer Limanı’ seçilmesi de bunun göstergelerinden. Ayrıca portföyümüze katılmasının ardından ilk yılında Ha Long’un Asya’nın Lider Kurvaziyer Limanı’ ödülünü alması da bizim için sevinç ve gurur kaynağı” ifadelerini kullandı.

  Bu haber 10896 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Fuar-Etkinlik-Turizm HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı