HABER AKIŞI

Ahmet Hamdi Çamlı, Dünyanın en büyük spor kulübüyüz

 Tarih: 21-07-2014 12:29:00  -   Güncelleme: 09-11-2014 19:09:00
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün çiçeği burnunda başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, İBB Cebeci spor tesislerinde Esnaf Gazetesi Gen. Yay. Koord. Eşref Küçükateş ve Tek Rumeli Televizyonu Spor Haberleri Müdürü Erol Eftekin’in sorularını yanıtladı.

Başkan Çamlı İBB Spor Kulübünü kısaca şöyle tanıttı; “1990 Yılında resmen kurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübüne; yine belediye bünyesinden olan 1941 yılında kurulan geçmişi köklü kulüplerden İETT, İSKİ VE İTFAİYE’ de kendi bünyelerinde aldıkları kararlar uyarınca ve 28.11.1990 Tarihli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olağan kongresinde alınan karar ile İBB Spor Kulübüne katılmışlardır. İBB Spor Kulübü bu gün geldiği noktada 3.000 ’den fazla sporcusu ile dünyanın en büyük spor kulübü unvanını elinde bulundurmakta ve mevcut spor tesisleri ile Avrupa ve dünyada hiçbir spor kulübünün sahip olmadığı tesislere sahip bir spor kulübüyüz”.

11 Branşta Sporcu yetiştiren Dünyanın en büyük sporcu üretim merkeziyiz

Ahmet Hamdi çamlı sözlerine şöyle devam etti, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nında sporcularımız arasında bulunduğu bir spor kulübüyüz. Güreş, Basketbol, Valeybol, Karate, Taekwondo, Judo, Masa Tenisi, Atletizm, İzcilik, Buzpateni, Büyük Engelli Yüzme dallarında 11 Branşta sporcularımız hergün Türkiye ve Dünyadaki müsabakalarda mücadele etmekte ve her gün Kulübümüze sayısız madalyalar kazandırmaktadır. Her branşın spor salonları ve müsabaka sahaları tesisimizde mevcut. Şu anda Güreşçilerimiz, Judocularımız müsabakalarda bir kısmı döndü ama şu anda 50-60 sporcumuz yurt içi ve yurt dışında müsabakalarda madalya mücadelesi veriyor.

Başbakanımız bu kulübün hem Sporculuğunu hem Başkanlığını yapmıştır…

1994 yılında bu kulübe geldiğini söyleyen Başkan Çamlı sözlerine Şöyle devam etti; “ Biz bu kulübe sayın başbakanımla birlikte geldik, Cumhurbaşkanı Adayımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılı öncesi Kulübümüzde Futbol oynamış ve bir dönem başkanlığını yapmıştır. Bu nedenle de önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tarafız, Başbakanımızı destekliyoruz” dedi.

Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a şükran borçluyuz…

Bu tesisleri spor camiasına kazandıran İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı burada anmamak büyük haksızlık olur. Geçmişte iyi bir sporcu ve İzci lideri olan Sayın Topbaş spora kazandırdığı bu tesislerle spor tarihine de adını yazdırmayı hak ediyor. Yaptığı her parkın yanında halkın spor yapabileceği alanları da kazandıran Topbaş her vatandaşın spor yapabileceği mekânlar oluşturuyor. Şu anda İstanbul’da yapılan ciddi spor tesislerinin sayısı hızla artmakta. Bu hızı yine 1994’te İBB Başkanı olan Sayın Erdoğan’dan almaktayız. Yüzmede Engelli Branşında Türkiye’yi biz temsil etmekteyiz. Tesisimiz sporcuların ve tüm branşların ihtiyaçlarına cevap verecek alt yapıya ve özelliklere sahiptir.

Milletin imkânlarını kullanan ve teşekkür etmeyen nankörler var

Birçok Federasyon ve Spor Kulübü nankör, Milletten aldığını millete vermiyor diyen Çamlı sözlerine şöyle açıklık getirdi; “Geçen gün Rivada Türkiye Milli takımları kampının açılış yapıldı tesis 60 MİLYONA mal olmuş. Bu gün bir tesise 60 MİLYON HARCANIP Kulüplerin, federasyonların, sporcuların hizmetine veriliyor. 2002 den önce tüm Türkiye’de bir yılda spora harcanan para sadece 60 MİLYON iken bu gün sadece bir tesise bu para harcanıyor. Şimdi soruyorum başarı gösteremeyen Federasyon ve spor kulüpleri Milletin imkânlarını Spor camiasına sunan bu devlete dolayısı millete karşı görevini yapmamış olmuyor mu? Bu imkânları kullanıp madalyaları getirse devlete ve millete teşekkür etmiş olacak. Görevini yerine getirmiş ve ona sunulan imkânları hak etmiş olacak. Ama tam aksine yiyip içip yatıyorlar dolayısı ile bu devlete ve millete nankörlük, karşılığını vermiyorlar.”

Spor yapmak isteyen nereye müracaat edecek..

Biz Kulüp olarak sporcuları olimpiyatlara şampiyonalara hazırlıyoruz. İBB SPOR A.Ş. ve çeşitli kulüplerde yetişmiş ya da alt yapıyı almış çocuklar bize geliyor biz onları çeşitli testlerden geçiriyoruz. Hangi branşa yatkın olduğunu tespit edip başarılı olacağına madalya getireceğine inandıklarımızı bünyemize katıp müsabakalara hazırlıyor yetiştiriyoruz.

Spor Meslek Okulları açacağız…

İBB Spor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı söyleşinin bu bölümde çok heyecanla Madalya garantisi olan sporcular yetiştireceğiz deyince bu nasıl olacak diye sorduk.

Çamlı şunları söyledi; “ ortaokula başlayan her öğrencinin kemik ve kas yapısı çıkartılarak spora yatkın olanlar tespit edilecek. Bu çocuklarımızın hangi branşa yatkın olduğu da yapılacak testler ve çalışmalarla tespit edildikten sonra. Anne Babasına çocuğunu Falanca ilçedeki Spor Meslek Okulunda şu branşa kaydettir diye önereceğiz. Ortaokul, lise ve üniversite tahsili süresince zorunlu alması gereken dersleri almasını sağlayıp, resim, müzik vb. derslerin yerine spor eğitimine ağırlık verilecek. İlkokul dan itibaren de olabilir ve ya 3. Sınıftan itibaren ama en azından 12 yaşından itibaren yarım gün okula yarım gün spor salonuna giden bir çocuğun madalya getirmeme gibi bir şansı var mı? Bu proje beni çok heyecanlandırıyor. Hayata geçirmek için elimden gelen her şeyi sonuna kadar gerçekleştireceğim. Bu çocuk yetiştiği zaman dünyanın en seçkin kulüplerinde oynayacak, spor kulüplerinde antrenör olacak, Amerika da, Almanya da antrenörlük yapacak başka bir şey olmaz o çocuktan zaten.

İlk hedefimiz 2016 RİO Olimpiyatları   

2016 RİO Olimpiyatlarına harıl harıl çalışıyoruz. Tüm Branşlarda hocalarımız ve sporcularımız bu olimpiyatlara kilitlenmiş vaziyette. Çok sayıda madalya getirecek güce ve sporcuya sahibiz.

Uçakta sigara içen spor adamından ne beklenir. “Önce Ahlak ve Maneviyat”

Spor yapmak isteyen gençler bizim en önemli meselemiz. Gençlik bizim en önemli meselemiz, ancak biz her gencin başına polis, her parka polis karakolu yapamayız, anne ve baba arkadaş, komşu, akraba çevre çok önemli etken. Bu nedenle internet sitemize ve salonların her köşesine “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” yazdırıyoruz. Bunu sade duvarlara değil tüm gençliğimizin yaşam biçimine uyarlamamız gerekiyor. Amacı sadece madalya olan bir sporcu her türlü yanlışlığa düşüp tüm spor hayatını karartabilir. Bu nedenle tüm gençlerimizi “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” madalyası sahibi yapmayı hedefliyoruz. Çok şampiyonalar gördük madalya alamadığı halde milletin gönlünde taht kuran sporcular gördük. Müsabakada yenildiği halde davranışlarıyla sporseverlerden “önce ahlak ve maneviyat” madalyası alan sporculara tanık olduk.

Size ahlak ve maneviyat’a neden çok önem veriyoruz için bir olay anlatayım. Futbol Federasyonu ile birlikte Dünya Kupası Hazırlık maçı için Portekiz’e gittik. Bir uçak dolusu sporcu, süper lig kulüp başkanları, antrenörler, federasyon başkanı, basın mensubu, 150 kişiden fazla spor insanı. Türkiye’nin en üst düzey spor insanları. Uçakta yemekler yendi bir tane sözde spor adamı sigara yaktı. Arkadaşları yakma dedi dinlemedi, hostesler uyardı kurallara aykırı efendim diye dinlemedi, kaptan anons yaptı olmadı ayağına kadar geldi rica etti ikaz etti yinede dinletemedi. Sarhoş ayyaş herif, otele gittik daha bavullar odalara yerleşmeden bir kısmı hangi kumarhaneye gidelim diye araştırmaya başladı, bir kısmı hangi restorana, bir kısmı hangi sokağa caddeye gidelim diye araştırmaya başladı. Siz nesiniz kimsiniz ya Türkiye’yi temsil etmeye geldiniz bu rezillik neyin nesi.

İşte bu yüzden az öncede bahsettim Türk Sporu’nu bu nankörlerden milletine teşekkür etmezlerden kurtaracak “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” madalyasına sahip gençler ve spor adamları yetiştirmeliyiz.    

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Söyleşi HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Çocuğu ölen anne babaya her şartta tazminat verilecek Çocuğu ölen anne babaya her şartta tazminat verilecek Yargıtay İçtihatları Birleştirme Büyük Genel Kurulu, çocuğun ölümü üzerine anne ..
Torunlarının geçimini sağlamak için altı tepe aşıyor Torunlarının geçimini sağlamak için altı tepe aşıyor Suriye'nin Hama ilinde babaları yaklaşık 6 yıl önce Beşşar Esed rejimince tutukl..
Kesintisiz enerjiyi 400 bin volta 'dokunarak' veriyorlar Kesintisiz enerjiyi 400 bin volta 'dokunarak' veriyorlar TEİAŞ ekipleri, yüksek gerilim hatlarında, 154 bin ila 400 bin voltluk enerji il..
Eski CIA çalışanı Baer: Beyaz Saray Kaşıkçı cinayetinin örtbas edilmesine yardım ediyor Eski CIA çalışanı Baer: Beyaz Saray Kaşıkçı cinayetinin örtbas edilmesine yardım ediyor Eski CIA çalışanı Baer, ABD'nin Kaşıkçı cinayetine kasten sessiz kaldığını, Suud..
  Ekonomi HABERLERİ
Bilim insanlarını yurda döndürecek politika hayata geçiyor Bilim insanlarını yurda döndürecek politika hayata geçiyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Bilim insanlarımızın yurda dönüşüne katkı sa..
Borsa güne düşüşle başladı Borsa güne düşüşle başladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,19 değer kaybıyla 92.530,56 pua..
İSO Başkanı Bahçıvan: Alınan tedbirler piyasalarda canlanma oluşturdu İSO Başkanı Bahçıvan: Alınan tedbirler piyasalarda canlanma oluşturdu İSO Başkanı Bahçıvan, "Dövizin mutlaka dengeye oturması çok önemliydi, şu anda b..
Türkiye'de yaklaşık 2,7 milyon kişi göç etti Türkiye'de yaklaşık 2,7 milyon kişi göç etti Türkiye'de geçen yıl 2 milyon 684 bin 820 kişi kentler arasında göç etti.
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
MÜSİAD Ortadoğu’da temsilcilikler açıyor MÜSİAD Ortadoğu’da temsilcilikler açıyor Dünyanın her noktasına ulaşma hedefiyle faaliyetlerine devam eden MÜSİAD son ola..
İTO Başkanı Avdagiç: ‘Kısa Çalışma, firmaları dövize karşı koruma çemberine aldı’ İTO Başkanı Avdagiç: ‘Kısa Çalışma, firmaları dövize karşı koruma çemberine aldı’ “Kısa Çalışma Ödeneği, döviz dalgalanması gibi dönemsel şoklarda işten çıkarmal..
AKUT Kar Sporları Branşı Altyapı Sporcuları Sezonu Açtı AKUT Kar Sporları Branşı Altyapı Sporcuları Sezonu Açtı AKUT Spor Kulübü Kar Sporları branşımızdaki alt yapı sporcuları, sezonu açtılar...
Dr. Kerem Kınık, Çin’de uluslararası insani işbirliğinin önemini anlattı Dr. Kerem Kınık, Çin’de uluslararası insani işbirliğinin önemini anlattı Uluslararası İnsani İşbirliği Semineri’ne katılan Uluslararası Kızılhaç Kızılay ..
  Söyleşi HABERLERİ
Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Katılım Bankası, olarak yeniden doğan ve bu doğumda büyük emek ve ..
İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı Türkiye’nin önemli başarılara imza atan gençlik oluşumlarından olan İstanbul Gen..
Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı tüm uyarı, aldığı tüm önlemlere rağmen kontrolsüz k..
Sektöre kadın eli değdi Sektöre kadın eli değdi Türkiye Takım Tezgahları Sektörünün kadınların iş hayatına katılımının bir terci..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Esenler Belediyesi Yayınları TÜYAP'ta Esenler Belediyesi Yayınları TÜYAP'ta Esenler Belediyesi Şehir ve Kültür Yayınları, 37. Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarı..
23. EMITT Fuarı 31 Ocak’ta Kapılarını Açıyor 23. EMITT Fuarı 31 Ocak’ta Kapılarını Açıyor Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan ve 31 Ocak – 3 Şubat tarihle..
TÜYAP Adana 12. uluslararası tarım ve sera-bahçe fuarına yoğun ilgi TÜYAP Adana 12. uluslararası tarım ve sera-bahçe fuarına yoğun ilgi Çukurova’nın tek uluslararası fuarı olma özelliği taşıyan TÜYAP Adana 12. Ulusla..
28. İstanbul Sanat Fuarı açıldı 28. İstanbul Sanat Fuarı açıldı TÜYAP 37. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ve ARTİST 2018 açıldı
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Sarıgöl’de Kentsel Dönüşüm Konutları 2019 Yılında Teslim Edilmeye Başlıyor Sarıgöl’de Kentsel Dönüşüm Konutları 2019 Yılında Teslim Edilmeye Başlıyor Mahalle Buluşmaları kapsamında Sarıgöl Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Ba..
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
  Projeler HABERLERİ
MISTI Projesinin 2. yılı tamamlandı MISTI Projesinin 2. yılı tamamlandı Limak Vakfı tarafından fon desteği sağlanan Boğaziçi Üniversitesi ve Massachuset..
Ant Yapı İngiltere’de beşinci projesinin startını verdi Ant Yapı İngiltere’de beşinci projesinin startını verdi Ant Yapı’nın İngiltere’deki merkez ofisi Ant Yapı UK; 20-22 Eaton Place Konut Pr..
Aksa Doğalgaz, 18 İlçeye Doğal Gaz Arzı Sağlayacak Aksa Doğalgaz, 18 İlçeye Doğal Gaz Arzı Sağlayacak Aksa Doğalgaz, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 100 günlük eylem planı kapsamında y..
‘Cari açığa yerli yazılım ve mühendislikle çözüm’ ‘Cari açığa yerli yazılım ve mühendislikle çözüm’ Pompa sektörünün en büyük firmalarından Türk UNOPOMP, elektrik faturalarının hız..
  Spor HABERLERİ
Beşiktaş'ta Adem Ljajic beklentileri karşılayamadı Beşiktaş'ta Adem Ljajic beklentileri karşılayamadı Adem Ljajic, siyah-beyazlı formayla çıktığı 9 resmi karşılaşmada etkili olamadı...
Kenan Karaman A Milli Futbol Takımı'na çağrıldı Kenan Karaman A Milli Futbol Takımı'na çağrıldı Almanya'nın Fortuna Düsseldorf ekibinde forma giyen Kenan Karaman, A Milli Futbo..
Down Sendrom Futsal A Takımı, galibiyetle başladı Down Sendrom Futsal A Takımı, galibiyetle başladı Milli takım, İtalya'da gerçekleştirilen Down Sendromlu Özel Sporcular Futsal Avr..
resim yok Real Madrid'de Solari dönemi İspanyol kulübü, geçici teknik direktörlüğe getirildiğinden beri çıktığı 4 maçı ..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
Mustafa İçöz: “Trafikten men edilen aracın kimliği de yok edilmeli!” Mustafa İçöz: “Trafikten men edilen aracın kimliği de yok edilmeli!” İstanbul Ticaret Odası (İTO) Motorlu araçların tamir, bakım, üretim ve montaj ko..
Nuri Özelmacıklı: “İmar Barışı süresi uzatılarak harçlar taksitlendirilmeli” Nuri Özelmacıklı: “İmar Barışı süresi uzatılarak harçlar taksitlendirilmeli” Türkiye’nin en büyük ve en çok şubesi olan Gayri Menkul Danışmanlık Firmalarında..
27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti 27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf bülteni Dergisinin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf buluşmaları Kızılay Gen..
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı