HABER AKIŞI

Ahmet Hamdi Çamlı, Dünyanın en büyük spor kulübüyüz

 Tarih: 21-07-2014 12:29:00  -   Güncelleme: 09-11-2014 19:09:00
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün çiçeği burnunda başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, İBB Cebeci spor tesislerinde Esnaf Gazetesi Gen. Yay. Koord. Eşref Küçükateş ve Tek Rumeli Televizyonu Spor Haberleri Müdürü Erol Eftekin’in sorularını yanıtladı.

Başkan Çamlı İBB Spor Kulübünü kısaca şöyle tanıttı; “1990 Yılında resmen kurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübüne; yine belediye bünyesinden olan 1941 yılında kurulan geçmişi köklü kulüplerden İETT, İSKİ VE İTFAİYE’ de kendi bünyelerinde aldıkları kararlar uyarınca ve 28.11.1990 Tarihli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olağan kongresinde alınan karar ile İBB Spor Kulübüne katılmışlardır. İBB Spor Kulübü bu gün geldiği noktada 3.000 ’den fazla sporcusu ile dünyanın en büyük spor kulübü unvanını elinde bulundurmakta ve mevcut spor tesisleri ile Avrupa ve dünyada hiçbir spor kulübünün sahip olmadığı tesislere sahip bir spor kulübüyüz”.

11 Branşta Sporcu yetiştiren Dünyanın en büyük sporcu üretim merkeziyiz

Ahmet Hamdi çamlı sözlerine şöyle devam etti, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nında sporcularımız arasında bulunduğu bir spor kulübüyüz. Güreş, Basketbol, Valeybol, Karate, Taekwondo, Judo, Masa Tenisi, Atletizm, İzcilik, Buzpateni, Büyük Engelli Yüzme dallarında 11 Branşta sporcularımız hergün Türkiye ve Dünyadaki müsabakalarda mücadele etmekte ve her gün Kulübümüze sayısız madalyalar kazandırmaktadır. Her branşın spor salonları ve müsabaka sahaları tesisimizde mevcut. Şu anda Güreşçilerimiz, Judocularımız müsabakalarda bir kısmı döndü ama şu anda 50-60 sporcumuz yurt içi ve yurt dışında müsabakalarda madalya mücadelesi veriyor.

Başbakanımız bu kulübün hem Sporculuğunu hem Başkanlığını yapmıştır…

1994 yılında bu kulübe geldiğini söyleyen Başkan Çamlı sözlerine Şöyle devam etti; “ Biz bu kulübe sayın başbakanımla birlikte geldik, Cumhurbaşkanı Adayımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılı öncesi Kulübümüzde Futbol oynamış ve bir dönem başkanlığını yapmıştır. Bu nedenle de önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tarafız, Başbakanımızı destekliyoruz” dedi.

Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a şükran borçluyuz…

Bu tesisleri spor camiasına kazandıran İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı burada anmamak büyük haksızlık olur. Geçmişte iyi bir sporcu ve İzci lideri olan Sayın Topbaş spora kazandırdığı bu tesislerle spor tarihine de adını yazdırmayı hak ediyor. Yaptığı her parkın yanında halkın spor yapabileceği alanları da kazandıran Topbaş her vatandaşın spor yapabileceği mekânlar oluşturuyor. Şu anda İstanbul’da yapılan ciddi spor tesislerinin sayısı hızla artmakta. Bu hızı yine 1994’te İBB Başkanı olan Sayın Erdoğan’dan almaktayız. Yüzmede Engelli Branşında Türkiye’yi biz temsil etmekteyiz. Tesisimiz sporcuların ve tüm branşların ihtiyaçlarına cevap verecek alt yapıya ve özelliklere sahiptir.

Milletin imkânlarını kullanan ve teşekkür etmeyen nankörler var

Birçok Federasyon ve Spor Kulübü nankör, Milletten aldığını millete vermiyor diyen Çamlı sözlerine şöyle açıklık getirdi; “Geçen gün Rivada Türkiye Milli takımları kampının açılış yapıldı tesis 60 MİLYONA mal olmuş. Bu gün bir tesise 60 MİLYON HARCANIP Kulüplerin, federasyonların, sporcuların hizmetine veriliyor. 2002 den önce tüm Türkiye’de bir yılda spora harcanan para sadece 60 MİLYON iken bu gün sadece bir tesise bu para harcanıyor. Şimdi soruyorum başarı gösteremeyen Federasyon ve spor kulüpleri Milletin imkânlarını Spor camiasına sunan bu devlete dolayısı millete karşı görevini yapmamış olmuyor mu? Bu imkânları kullanıp madalyaları getirse devlete ve millete teşekkür etmiş olacak. Görevini yerine getirmiş ve ona sunulan imkânları hak etmiş olacak. Ama tam aksine yiyip içip yatıyorlar dolayısı ile bu devlete ve millete nankörlük, karşılığını vermiyorlar.”

Spor yapmak isteyen nereye müracaat edecek..

Biz Kulüp olarak sporcuları olimpiyatlara şampiyonalara hazırlıyoruz. İBB SPOR A.Ş. ve çeşitli kulüplerde yetişmiş ya da alt yapıyı almış çocuklar bize geliyor biz onları çeşitli testlerden geçiriyoruz. Hangi branşa yatkın olduğunu tespit edip başarılı olacağına madalya getireceğine inandıklarımızı bünyemize katıp müsabakalara hazırlıyor yetiştiriyoruz.

Spor Meslek Okulları açacağız…

İBB Spor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı söyleşinin bu bölümde çok heyecanla Madalya garantisi olan sporcular yetiştireceğiz deyince bu nasıl olacak diye sorduk.

Çamlı şunları söyledi; “ ortaokula başlayan her öğrencinin kemik ve kas yapısı çıkartılarak spora yatkın olanlar tespit edilecek. Bu çocuklarımızın hangi branşa yatkın olduğu da yapılacak testler ve çalışmalarla tespit edildikten sonra. Anne Babasına çocuğunu Falanca ilçedeki Spor Meslek Okulunda şu branşa kaydettir diye önereceğiz. Ortaokul, lise ve üniversite tahsili süresince zorunlu alması gereken dersleri almasını sağlayıp, resim, müzik vb. derslerin yerine spor eğitimine ağırlık verilecek. İlkokul dan itibaren de olabilir ve ya 3. Sınıftan itibaren ama en azından 12 yaşından itibaren yarım gün okula yarım gün spor salonuna giden bir çocuğun madalya getirmeme gibi bir şansı var mı? Bu proje beni çok heyecanlandırıyor. Hayata geçirmek için elimden gelen her şeyi sonuna kadar gerçekleştireceğim. Bu çocuk yetiştiği zaman dünyanın en seçkin kulüplerinde oynayacak, spor kulüplerinde antrenör olacak, Amerika da, Almanya da antrenörlük yapacak başka bir şey olmaz o çocuktan zaten.

İlk hedefimiz 2016 RİO Olimpiyatları   

2016 RİO Olimpiyatlarına harıl harıl çalışıyoruz. Tüm Branşlarda hocalarımız ve sporcularımız bu olimpiyatlara kilitlenmiş vaziyette. Çok sayıda madalya getirecek güce ve sporcuya sahibiz.

Uçakta sigara içen spor adamından ne beklenir. “Önce Ahlak ve Maneviyat”

Spor yapmak isteyen gençler bizim en önemli meselemiz. Gençlik bizim en önemli meselemiz, ancak biz her gencin başına polis, her parka polis karakolu yapamayız, anne ve baba arkadaş, komşu, akraba çevre çok önemli etken. Bu nedenle internet sitemize ve salonların her köşesine “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” yazdırıyoruz. Bunu sade duvarlara değil tüm gençliğimizin yaşam biçimine uyarlamamız gerekiyor. Amacı sadece madalya olan bir sporcu her türlü yanlışlığa düşüp tüm spor hayatını karartabilir. Bu nedenle tüm gençlerimizi “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” madalyası sahibi yapmayı hedefliyoruz. Çok şampiyonalar gördük madalya alamadığı halde milletin gönlünde taht kuran sporcular gördük. Müsabakada yenildiği halde davranışlarıyla sporseverlerden “önce ahlak ve maneviyat” madalyası alan sporculara tanık olduk.

Size ahlak ve maneviyat’a neden çok önem veriyoruz için bir olay anlatayım. Futbol Federasyonu ile birlikte Dünya Kupası Hazırlık maçı için Portekiz’e gittik. Bir uçak dolusu sporcu, süper lig kulüp başkanları, antrenörler, federasyon başkanı, basın mensubu, 150 kişiden fazla spor insanı. Türkiye’nin en üst düzey spor insanları. Uçakta yemekler yendi bir tane sözde spor adamı sigara yaktı. Arkadaşları yakma dedi dinlemedi, hostesler uyardı kurallara aykırı efendim diye dinlemedi, kaptan anons yaptı olmadı ayağına kadar geldi rica etti ikaz etti yinede dinletemedi. Sarhoş ayyaş herif, otele gittik daha bavullar odalara yerleşmeden bir kısmı hangi kumarhaneye gidelim diye araştırmaya başladı, bir kısmı hangi restorana, bir kısmı hangi sokağa caddeye gidelim diye araştırmaya başladı. Siz nesiniz kimsiniz ya Türkiye’yi temsil etmeye geldiniz bu rezillik neyin nesi.

İşte bu yüzden az öncede bahsettim Türk Sporu’nu bu nankörlerden milletine teşekkür etmezlerden kurtaracak “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” madalyasına sahip gençler ve spor adamları yetiştirmeliyiz.    

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Söyleşi HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
7 kubbeli cami Almanya'da yükseliyor 7 kubbeli cami Almanya'da yükseliyor Almanya'nın Köln kentinde Ağustos 2016'da temeli atılan İslam Toplumu Milli Görü..
'Fatih'in Ahidnamesi' 555 yıldır manastırda korunuyor 'Fatih'in Ahidnamesi' 555 yıldır manastırda korunuyor Fatih Sultan Mehmed'in Bosna Hersek'i fethinden sonra ülkedeki Fransisken rahipl..
'Hayatı pahasına da olsa imam hatiplerin yüksek kısımlarını açacağını söylemişti' 'Hayatı pahasına da olsa imam hatiplerin yüksek kısımlarını açacağını söylemişti' İslam Hukukçusu Prof. Dr. Akşit, merhum Başbakan Menderes'in 1960 darbesinden ön..
Oyuncu Arda Öziri trafik kazasında hayatını kaybetti Oyuncu Arda Öziri trafik kazasında hayatını kaybetti Oyuncu Arda Öziri, motosikletiyle geçirdiği trafik kazasında 40 yaşında hayatını..
  Ekonomi HABERLERİ
Organize sanayi bölgeleri desteklerle büyüdü Organize sanayi bölgeleri desteklerle büyüdü Organize sanayi bölgelerinin sayılarının artması ve istihdama katkı sağlamaların..
Ekonomi Bakanı Zeybekci: Seçimlerden önce büyük bir rahatlama olduğunu göreceğiz Ekonomi Bakanı Zeybekci: Seçimlerden önce büyük bir rahatlama olduğunu göreceğiz Ekonomi Bakanı Zeybekci, "Son günlerde kurla ilgili sıkıntılar var, reel sektör ..
Yeniden yapılandırmada 31 Temmuz son gün Yeniden yapılandırmada 31 Temmuz son gün Maliye Bakanlığı ile belediyeler gibi diğer kamu idarelerine olan borçların yeni..
Güvensiz 13,5 milyon ithal ürüne geçit verilmedi Güvensiz 13,5 milyon ithal ürüne geçit verilmedi Ekonomi Bakanlığınca, güvenirliğinden şüphe duyulan ithal 470 milyon ürün test e..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Dövizdeki aşırı oynaklık... Dövizdeki aşırı oynaklık... - “Reel sektörün kısa vadeli döviz açık pozisyonu yokken ve öncü göstergeler poz..
TÜMSİAD Başkanı Doğan, Ak Parti Beyannamesini değerlendirdi TÜMSİAD Başkanı Doğan, Ak Parti Beyannamesini değerlendirdi Ak Parti; Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve Genel Seçimler, Seçim Beyannamesini açık..
Osmanlı da ‘yerli’ ve ‘milli’ demiş Osmanlı da ‘yerli’ ve ‘milli’ demiş Ramazan ayında yerli malı fuarı Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nden çıkan bir belge..
resim yok Geleneksel MÜSİAD İftarı Yeni Genel Merkez’de Düzenlendi MÜSİAD tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “İftar Yemeği”, 21 Mayıs ..
  Söyleşi HABERLERİ
DERSANKOOP ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Başlayan değişimin adı TRİOS 2023 DERSANKOOP ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Başlayan değişimin adı TRİOS 2023 DERSANKOOPERATİFİ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Maşuk Gülaçar ile organize..
İkram Göktaş, Katılım Bankacılığında 2017’yi değerlendirdi ve 2018 hedeflerine ışık tuttu. İkram Göktaş, Katılım Bankacılığında 2017’yi değerlendirdi ve 2018 hedeflerine ışık tuttu. Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, temel misyonlarının mevcut past..
Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda  2 TON Baklava dağıtmıştım,  2019’da Başkan olunca  5 TON BAKLAVA dağıtacağım Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda 2 TON Baklava dağıtmıştım, 2019’da Başkan olunca 5 TON BAKLAVA dağıtacağım Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Genel Başkanı Yusuf Gecü Cumhurba..
Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor GOP PLEVNE Projesi 2012 senesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm yıkımları son..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
ALBARAKA TÜRK, DEİK işbirliği ile Pakistan ülke günü düzenledi ALBARAKA TÜRK, DEİK işbirliği ile Pakistan ülke günü düzenledi Albaraka Türk’ün genel merkezinde düzenlenen organizasyona Pakistan Ankara Büyük..
9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi sona erdi 9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi sona erdi Çalışma hayatının tüm paydaşlarını İstanbul’da bir araya getiren 9’uncu Uluslara..
Kuveyt Türk, Kuveytli Fotoğraf Sanatçılarını Ağırlıyor Kuveyt Türk, Kuveytli Fotoğraf Sanatçılarını Ağırlıyor Düzenlediği sergilerle özel ve eşsiz eserleri sanatseverlerle buluşturan Kuveyt ..
Zapatero: “Eğer dünyada bir başkent seçmek gerekirse bu kesinlikle İstanbul olurdu” Zapatero: “Eğer dünyada bir başkent seçmek gerekirse bu kesinlikle İstanbul olurdu” İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Yenikapı Avrasya Sanat ve Gös..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER VE KONUTD..
Gerçek tehdit, yönetmeliğe uygun olmayan giydirme cephe uygulamaları Gerçek tehdit, yönetmeliğe uygun olmayan giydirme cephe uygulamaları Yalıtım konusunda kamuoyu ve sektörü bilinçlendirmeyi amaç edinen İZODER, Gazios..
Çırçır Mahallesi'nde kentsel dönüşüm devam ediyor Çırçır Mahallesi'nde kentsel dönüşüm devam ediyor Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden g..
GOP PLEVNE GAZİOSMANPAŞA’YA GÜVEN VERİYOR GOP PLEVNE GAZİOSMANPAŞA’YA GÜVEN VERİYOR İstanbul’da kentsel dönüşümün hızla devam ettiği ilçe Gaziosmanpaşa, bölgenin so..
  Projeler HABERLERİ
Kuveytli turizmciler Wish More Hotel Istanbul’da buluştu Kuveytli turizmciler Wish More Hotel Istanbul’da buluştu OTSAD’ın daveti ile İstanbul’a gelen Kuveytli turizmciler, Türkiye’deki meslekta..
Atatürk Havalimanı’nda iki günlük yazılım maratonu Atatürk Havalimanı’nda iki günlük yazılım maratonu Havalimanı bilişim çözümlerinde dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan..
ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden Albaraka Türk’ün kendi kaynakları ile oluşturduğu iAlbatros projesi, IDC Türkiye..
Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, “Ahes Misal İstanbul” adıyla Gazio..
  Spor HABERLERİ
Türkiye, 558. maçına çıkıyor Türkiye, 558. maçına çıkıyor A Milli Futbol Takımı, İran ile yarın oynayacağı hazırlık maçında 558. kez sahay..
Türkiye Tenis Ligi kuruluyor Türkiye Tenis Ligi kuruluyor Türkiye Tenis Ligi'nin gelecek yıldan itibaren kurulması planlanıyor.
Ali Koç'tan Aykut Kocaman açıklaması Ali Koç'tan Aykut Kocaman açıklaması Fenerbahçe Kulübünün başkan adayı Koç, Aykut Kocaman hakkında "Devam etmek çok i..
Warriors seriyi son maça taşıdı Warriors seriyi son maça taşıdı NBA Batı Konferansı finali 6. maçında Golden State Warriors, sahasında Houston R..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti 23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti 22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı