HABER AKIŞI

Ahmet Hamdi Çamlı, Dünyanın en büyük spor kulübüyüz

 Tarih: 21-07-2014 12:29:00  -   Güncelleme: 09-11-2014 19:09:00
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün çiçeği burnunda başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, İBB Cebeci spor tesislerinde Esnaf Gazetesi Gen. Yay. Koord. Eşref Küçükateş ve Tek Rumeli Televizyonu Spor Haberleri Müdürü Erol Eftekin’in sorularını yanıtladı.

Başkan Çamlı İBB Spor Kulübünü kısaca şöyle tanıttı; “1990 Yılında resmen kurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübüne; yine belediye bünyesinden olan 1941 yılında kurulan geçmişi köklü kulüplerden İETT, İSKİ VE İTFAİYE’ de kendi bünyelerinde aldıkları kararlar uyarınca ve 28.11.1990 Tarihli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olağan kongresinde alınan karar ile İBB Spor Kulübüne katılmışlardır. İBB Spor Kulübü bu gün geldiği noktada 3.000 ’den fazla sporcusu ile dünyanın en büyük spor kulübü unvanını elinde bulundurmakta ve mevcut spor tesisleri ile Avrupa ve dünyada hiçbir spor kulübünün sahip olmadığı tesislere sahip bir spor kulübüyüz”.

11 Branşta Sporcu yetiştiren Dünyanın en büyük sporcu üretim merkeziyiz

Ahmet Hamdi çamlı sözlerine şöyle devam etti, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nında sporcularımız arasında bulunduğu bir spor kulübüyüz. Güreş, Basketbol, Valeybol, Karate, Taekwondo, Judo, Masa Tenisi, Atletizm, İzcilik, Buzpateni, Büyük Engelli Yüzme dallarında 11 Branşta sporcularımız hergün Türkiye ve Dünyadaki müsabakalarda mücadele etmekte ve her gün Kulübümüze sayısız madalyalar kazandırmaktadır. Her branşın spor salonları ve müsabaka sahaları tesisimizde mevcut. Şu anda Güreşçilerimiz, Judocularımız müsabakalarda bir kısmı döndü ama şu anda 50-60 sporcumuz yurt içi ve yurt dışında müsabakalarda madalya mücadelesi veriyor.

Başbakanımız bu kulübün hem Sporculuğunu hem Başkanlığını yapmıştır…

1994 yılında bu kulübe geldiğini söyleyen Başkan Çamlı sözlerine Şöyle devam etti; “ Biz bu kulübe sayın başbakanımla birlikte geldik, Cumhurbaşkanı Adayımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılı öncesi Kulübümüzde Futbol oynamış ve bir dönem başkanlığını yapmıştır. Bu nedenle de önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tarafız, Başbakanımızı destekliyoruz” dedi.

Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a şükran borçluyuz…

Bu tesisleri spor camiasına kazandıran İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı burada anmamak büyük haksızlık olur. Geçmişte iyi bir sporcu ve İzci lideri olan Sayın Topbaş spora kazandırdığı bu tesislerle spor tarihine de adını yazdırmayı hak ediyor. Yaptığı her parkın yanında halkın spor yapabileceği alanları da kazandıran Topbaş her vatandaşın spor yapabileceği mekânlar oluşturuyor. Şu anda İstanbul’da yapılan ciddi spor tesislerinin sayısı hızla artmakta. Bu hızı yine 1994’te İBB Başkanı olan Sayın Erdoğan’dan almaktayız. Yüzmede Engelli Branşında Türkiye’yi biz temsil etmekteyiz. Tesisimiz sporcuların ve tüm branşların ihtiyaçlarına cevap verecek alt yapıya ve özelliklere sahiptir.

Milletin imkânlarını kullanan ve teşekkür etmeyen nankörler var

Birçok Federasyon ve Spor Kulübü nankör, Milletten aldığını millete vermiyor diyen Çamlı sözlerine şöyle açıklık getirdi; “Geçen gün Rivada Türkiye Milli takımları kampının açılış yapıldı tesis 60 MİLYONA mal olmuş. Bu gün bir tesise 60 MİLYON HARCANIP Kulüplerin, federasyonların, sporcuların hizmetine veriliyor. 2002 den önce tüm Türkiye’de bir yılda spora harcanan para sadece 60 MİLYON iken bu gün sadece bir tesise bu para harcanıyor. Şimdi soruyorum başarı gösteremeyen Federasyon ve spor kulüpleri Milletin imkânlarını Spor camiasına sunan bu devlete dolayısı millete karşı görevini yapmamış olmuyor mu? Bu imkânları kullanıp madalyaları getirse devlete ve millete teşekkür etmiş olacak. Görevini yerine getirmiş ve ona sunulan imkânları hak etmiş olacak. Ama tam aksine yiyip içip yatıyorlar dolayısı ile bu devlete ve millete nankörlük, karşılığını vermiyorlar.”

Spor yapmak isteyen nereye müracaat edecek..

Biz Kulüp olarak sporcuları olimpiyatlara şampiyonalara hazırlıyoruz. İBB SPOR A.Ş. ve çeşitli kulüplerde yetişmiş ya da alt yapıyı almış çocuklar bize geliyor biz onları çeşitli testlerden geçiriyoruz. Hangi branşa yatkın olduğunu tespit edip başarılı olacağına madalya getireceğine inandıklarımızı bünyemize katıp müsabakalara hazırlıyor yetiştiriyoruz.

Spor Meslek Okulları açacağız…

İBB Spor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı söyleşinin bu bölümde çok heyecanla Madalya garantisi olan sporcular yetiştireceğiz deyince bu nasıl olacak diye sorduk.

Çamlı şunları söyledi; “ ortaokula başlayan her öğrencinin kemik ve kas yapısı çıkartılarak spora yatkın olanlar tespit edilecek. Bu çocuklarımızın hangi branşa yatkın olduğu da yapılacak testler ve çalışmalarla tespit edildikten sonra. Anne Babasına çocuğunu Falanca ilçedeki Spor Meslek Okulunda şu branşa kaydettir diye önereceğiz. Ortaokul, lise ve üniversite tahsili süresince zorunlu alması gereken dersleri almasını sağlayıp, resim, müzik vb. derslerin yerine spor eğitimine ağırlık verilecek. İlkokul dan itibaren de olabilir ve ya 3. Sınıftan itibaren ama en azından 12 yaşından itibaren yarım gün okula yarım gün spor salonuna giden bir çocuğun madalya getirmeme gibi bir şansı var mı? Bu proje beni çok heyecanlandırıyor. Hayata geçirmek için elimden gelen her şeyi sonuna kadar gerçekleştireceğim. Bu çocuk yetiştiği zaman dünyanın en seçkin kulüplerinde oynayacak, spor kulüplerinde antrenör olacak, Amerika da, Almanya da antrenörlük yapacak başka bir şey olmaz o çocuktan zaten.

İlk hedefimiz 2016 RİO Olimpiyatları   

2016 RİO Olimpiyatlarına harıl harıl çalışıyoruz. Tüm Branşlarda hocalarımız ve sporcularımız bu olimpiyatlara kilitlenmiş vaziyette. Çok sayıda madalya getirecek güce ve sporcuya sahibiz.

Uçakta sigara içen spor adamından ne beklenir. “Önce Ahlak ve Maneviyat”

Spor yapmak isteyen gençler bizim en önemli meselemiz. Gençlik bizim en önemli meselemiz, ancak biz her gencin başına polis, her parka polis karakolu yapamayız, anne ve baba arkadaş, komşu, akraba çevre çok önemli etken. Bu nedenle internet sitemize ve salonların her köşesine “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” yazdırıyoruz. Bunu sade duvarlara değil tüm gençliğimizin yaşam biçimine uyarlamamız gerekiyor. Amacı sadece madalya olan bir sporcu her türlü yanlışlığa düşüp tüm spor hayatını karartabilir. Bu nedenle tüm gençlerimizi “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” madalyası sahibi yapmayı hedefliyoruz. Çok şampiyonalar gördük madalya alamadığı halde milletin gönlünde taht kuran sporcular gördük. Müsabakada yenildiği halde davranışlarıyla sporseverlerden “önce ahlak ve maneviyat” madalyası alan sporculara tanık olduk.

Size ahlak ve maneviyat’a neden çok önem veriyoruz için bir olay anlatayım. Futbol Federasyonu ile birlikte Dünya Kupası Hazırlık maçı için Portekiz’e gittik. Bir uçak dolusu sporcu, süper lig kulüp başkanları, antrenörler, federasyon başkanı, basın mensubu, 150 kişiden fazla spor insanı. Türkiye’nin en üst düzey spor insanları. Uçakta yemekler yendi bir tane sözde spor adamı sigara yaktı. Arkadaşları yakma dedi dinlemedi, hostesler uyardı kurallara aykırı efendim diye dinlemedi, kaptan anons yaptı olmadı ayağına kadar geldi rica etti ikaz etti yinede dinletemedi. Sarhoş ayyaş herif, otele gittik daha bavullar odalara yerleşmeden bir kısmı hangi kumarhaneye gidelim diye araştırmaya başladı, bir kısmı hangi restorana, bir kısmı hangi sokağa caddeye gidelim diye araştırmaya başladı. Siz nesiniz kimsiniz ya Türkiye’yi temsil etmeye geldiniz bu rezillik neyin nesi.

İşte bu yüzden az öncede bahsettim Türk Sporu’nu bu nankörlerden milletine teşekkür etmezlerden kurtaracak “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” madalyasına sahip gençler ve spor adamları yetiştirmeliyiz.    

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Söyleşi HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Ağrı Dağı'nın 'huş' ormanı Ağrı Dağı'nın 'huş' ormanı Türkiye'nin doğu sınırında bulunan ve ülkenin kurak alanlarından olan Ağrı Dağı ..
Afganistan'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarına roketli saldırı Afganistan'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarına roketli saldırı Afganistan'ın başkenti Kabil'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarına 12 roket mer..
Hava yolcularının yüzde 5'i Türkiye'den taşındı Hava yolcularının yüzde 5'i Türkiye'den taşındı Geçen yıl, dünyada uçakla taşınan yolcuların yaklaşık yüzde 4,7'si, Avrupa'dakil..
'Lüks odalı' kedi oteli bayramda dolu 'Lüks odalı' kedi oteli bayramda dolu Tatillerde ya da iş gezilerinde evcil kedilerini bırakacak yer bulamayanlar için..
  Ekonomi HABERLERİ
Ayakkabı ihracatçıları Moskova’da Çifte Bayram Yapacak Ayakkabı ihracatçıları Moskova’da Çifte Bayram Yapacak Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin Türkiye Milli Katılım Organ..
'GYODER Gösterge' Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2018-2. Çeyrek Raporu Yayınlandı 'GYODER Gösterge' Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2018-2. Çeyrek Raporu Yayınlandı GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği), dünya ve Türkiye ..
PepsiCo'dan dev satın alma PepsiCo'dan dev satın alma PepsiCo'nun, SodaStream'i 3,2 milyar dolara satın alması için anlaşmaya varıldığ..
Perakendeciler Gelecek İçin Ümitli Perakendeciler Gelecek İçin Ümitli Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF), Ticaret Baka..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
YENİDER ve MİYHİP, İTO Başkan Yardımcısı İsrafil KURALAY’ı ziyaret etti. YENİDER ve MİYHİP, İTO Başkan Yardımcısı İsrafil KURALAY’ı ziyaret etti. Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Hayat İnşası Platformu (MİYHİP..
İOSB’nin Değişim Rotasını DERSANKOOP Belirliyor… İOSB’nin Değişim Rotasını DERSANKOOP Belirliyor… Türkiye’de ilk defa DERSAN KOOPERATİFİ işyeri teslimleri kura çekilişinde tüm or..
 Yaşadığımız Süreç, Tarihi Bir  Fırsat Yaşadığımız Süreç, Tarihi Bir Fırsat MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu bir basın açıklamasında bulundu.
''Yerli ve Milli Söylem''i hayata geçirmenin tam zamanıdır'' ''Yerli ve Milli Söylem''i hayata geçirmenin tam zamanıdır'' ABD,yönetiminin son zamanlarda Türkiye ekonomisine düzenlediği saldırılar sonucu..
  Söyleşi HABERLERİ
İstanbul’un en eski ve en köklü Mobilyacılar Çarşısı, “EYÜP MODESA”… İstanbul’un en eski ve en köklü Mobilyacılar Çarşısı, “EYÜP MODESA”… İstanbul’un en gözde tarihi semtlerinden Eyüp’te kurulmuş, en eski ve en köklü m..
Başarıda 22. Yıl : MAVİGÜN KOLEJİ Başarıda 22. Yıl : MAVİGÜN KOLEJİ Eğitimci – Şair Şahin KARATAŞ “İz Bırakacak Nesiller” yetiştiren Mavigün Kolejin..
TRİSAD’dan Hükümlülere iş imkânı TRİSAD’dan Hükümlülere iş imkânı Hükümlüleri hayata kazandırma amacıyla Vatan Caddesi’nde bulunan Denetim Serbest..
YAŞASIN KÖMÜR YAŞASIN KÖMÜR İstanbul Ticaret Odası Doğal ve İşlenmiş Katı Yakıt Meslek Komitesi Başkan Vekil..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
 TÜRK BULGURUNU ÇOK SEVDİLER TÜRK BULGURUNU ÇOK SEVDİLER Türkiye’nin önde gelen bulgur ihracatçılarından Duru Bulgur, 01 – 04 Ağustos 201..
 Türkiye Festivali Başlıyor Türkiye Festivali Başlıyor Moskova’da düzenlenecek olan “Türkiye Festivali”nin programı yayımlandı. Kültür ..
Tarihi Beykoz Çayır Festivali Başladı Tarihi Beykoz Çayır Festivali Başladı Anadolu’nun zengin kültürünün sergileneceği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarih..
"ŞEHİRLERİN GELECEĞİ DE ÜLKENİN GELECEĞİ DE GENÇLER VE ÇOCUKLAR” Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul İl Mil..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER VE KONUTD..
  Projeler HABERLERİ
Medianova'dan Türkiye'de Bir İlk Medianova'dan Türkiye'de Bir İlk Türk teknoloji şirketi Medianova, geliştirdiği veri depolama çözümü ile bu aland..
“Az Gören Çocukların Gözüyle Türkiye” “Az Gören Çocukların Gözüyle Türkiye” Türk Telekom’un, Engelsiz Yaşama Derneği ile yürüttüğü Günışığı Projesi kapsamın..
Yerli Üretim Atağı Yerli Üretim Atağı Türkiye merkezli teknoloji firması Reeder, 8 milyon TL yatırımla kurduğu Samsun’..
Yerli Üretimi Güçlendiriyor! Yerli Üretimi Güçlendiriyor! Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, son üç yılda gerçekleştirdiği 50 milyon TL ..
  Spor HABERLERİ
resim yok Partizanlı futbolcu Smiljanic: Beşiktaş'ın büyüklüğünün bilincindeyiz Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi play-off turundaki rakibi Partizan'da forma giyen M..
Kasımpaşa galibiyeti uzatmalarda aldı Kasımpaşa galibiyeti uzatmalarda aldı Spor Toto Süper Lig'in 2. haftasında Kasımpaşa, Medipol Başakşehir'i 2-1 mağlup ..
Spor Toto Süper Lig'de 2. hafta tamamlandı Spor Toto Süper Lig'de 2. hafta tamamlandı Spor Toto Süper Lig'de ikinci hafta yapılan tek maçla sona erdi.
Kasımpaşa'ya Portekizli stoper Kasımpaşa'ya Portekizli stoper Lacivert-beyazlı kulüp, Belçika'nın Anderlecht takımının defans oyuncusu Josue S..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti 23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti 22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı