HABER AKIŞI

Ahmet Hamdi Çamlı, Dünyanın en büyük spor kulübüyüz

 Tarih: 21-07-2014 12:29:00  -   Güncelleme: 09-11-2014 19:09:00
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün çiçeği burnunda başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, İBB Cebeci spor tesislerinde Esnaf Gazetesi Gen. Yay. Koord. Eşref Küçükateş ve Tek Rumeli Televizyonu Spor Haberleri Müdürü Erol Eftekin’in sorularını yanıtladı.

Başkan Çamlı İBB Spor Kulübünü kısaca şöyle tanıttı; “1990 Yılında resmen kurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübüne; yine belediye bünyesinden olan 1941 yılında kurulan geçmişi köklü kulüplerden İETT, İSKİ VE İTFAİYE’ de kendi bünyelerinde aldıkları kararlar uyarınca ve 28.11.1990 Tarihli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olağan kongresinde alınan karar ile İBB Spor Kulübüne katılmışlardır. İBB Spor Kulübü bu gün geldiği noktada 3.000 ’den fazla sporcusu ile dünyanın en büyük spor kulübü unvanını elinde bulundurmakta ve mevcut spor tesisleri ile Avrupa ve dünyada hiçbir spor kulübünün sahip olmadığı tesislere sahip bir spor kulübüyüz”.

11 Branşta Sporcu yetiştiren Dünyanın en büyük sporcu üretim merkeziyiz

Ahmet Hamdi çamlı sözlerine şöyle devam etti, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nında sporcularımız arasında bulunduğu bir spor kulübüyüz. Güreş, Basketbol, Valeybol, Karate, Taekwondo, Judo, Masa Tenisi, Atletizm, İzcilik, Buzpateni, Büyük Engelli Yüzme dallarında 11 Branşta sporcularımız hergün Türkiye ve Dünyadaki müsabakalarda mücadele etmekte ve her gün Kulübümüze sayısız madalyalar kazandırmaktadır. Her branşın spor salonları ve müsabaka sahaları tesisimizde mevcut. Şu anda Güreşçilerimiz, Judocularımız müsabakalarda bir kısmı döndü ama şu anda 50-60 sporcumuz yurt içi ve yurt dışında müsabakalarda madalya mücadelesi veriyor.

Başbakanımız bu kulübün hem Sporculuğunu hem Başkanlığını yapmıştır…

1994 yılında bu kulübe geldiğini söyleyen Başkan Çamlı sözlerine Şöyle devam etti; “ Biz bu kulübe sayın başbakanımla birlikte geldik, Cumhurbaşkanı Adayımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılı öncesi Kulübümüzde Futbol oynamış ve bir dönem başkanlığını yapmıştır. Bu nedenle de önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tarafız, Başbakanımızı destekliyoruz” dedi.

Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a şükran borçluyuz…

Bu tesisleri spor camiasına kazandıran İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı burada anmamak büyük haksızlık olur. Geçmişte iyi bir sporcu ve İzci lideri olan Sayın Topbaş spora kazandırdığı bu tesislerle spor tarihine de adını yazdırmayı hak ediyor. Yaptığı her parkın yanında halkın spor yapabileceği alanları da kazandıran Topbaş her vatandaşın spor yapabileceği mekânlar oluşturuyor. Şu anda İstanbul’da yapılan ciddi spor tesislerinin sayısı hızla artmakta. Bu hızı yine 1994’te İBB Başkanı olan Sayın Erdoğan’dan almaktayız. Yüzmede Engelli Branşında Türkiye’yi biz temsil etmekteyiz. Tesisimiz sporcuların ve tüm branşların ihtiyaçlarına cevap verecek alt yapıya ve özelliklere sahiptir.

Milletin imkânlarını kullanan ve teşekkür etmeyen nankörler var

Birçok Federasyon ve Spor Kulübü nankör, Milletten aldığını millete vermiyor diyen Çamlı sözlerine şöyle açıklık getirdi; “Geçen gün Rivada Türkiye Milli takımları kampının açılış yapıldı tesis 60 MİLYONA mal olmuş. Bu gün bir tesise 60 MİLYON HARCANIP Kulüplerin, federasyonların, sporcuların hizmetine veriliyor. 2002 den önce tüm Türkiye’de bir yılda spora harcanan para sadece 60 MİLYON iken bu gün sadece bir tesise bu para harcanıyor. Şimdi soruyorum başarı gösteremeyen Federasyon ve spor kulüpleri Milletin imkânlarını Spor camiasına sunan bu devlete dolayısı millete karşı görevini yapmamış olmuyor mu? Bu imkânları kullanıp madalyaları getirse devlete ve millete teşekkür etmiş olacak. Görevini yerine getirmiş ve ona sunulan imkânları hak etmiş olacak. Ama tam aksine yiyip içip yatıyorlar dolayısı ile bu devlete ve millete nankörlük, karşılığını vermiyorlar.”

Spor yapmak isteyen nereye müracaat edecek..

Biz Kulüp olarak sporcuları olimpiyatlara şampiyonalara hazırlıyoruz. İBB SPOR A.Ş. ve çeşitli kulüplerde yetişmiş ya da alt yapıyı almış çocuklar bize geliyor biz onları çeşitli testlerden geçiriyoruz. Hangi branşa yatkın olduğunu tespit edip başarılı olacağına madalya getireceğine inandıklarımızı bünyemize katıp müsabakalara hazırlıyor yetiştiriyoruz.

Spor Meslek Okulları açacağız…

İBB Spor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı söyleşinin bu bölümde çok heyecanla Madalya garantisi olan sporcular yetiştireceğiz deyince bu nasıl olacak diye sorduk.

Çamlı şunları söyledi; “ ortaokula başlayan her öğrencinin kemik ve kas yapısı çıkartılarak spora yatkın olanlar tespit edilecek. Bu çocuklarımızın hangi branşa yatkın olduğu da yapılacak testler ve çalışmalarla tespit edildikten sonra. Anne Babasına çocuğunu Falanca ilçedeki Spor Meslek Okulunda şu branşa kaydettir diye önereceğiz. Ortaokul, lise ve üniversite tahsili süresince zorunlu alması gereken dersleri almasını sağlayıp, resim, müzik vb. derslerin yerine spor eğitimine ağırlık verilecek. İlkokul dan itibaren de olabilir ve ya 3. Sınıftan itibaren ama en azından 12 yaşından itibaren yarım gün okula yarım gün spor salonuna giden bir çocuğun madalya getirmeme gibi bir şansı var mı? Bu proje beni çok heyecanlandırıyor. Hayata geçirmek için elimden gelen her şeyi sonuna kadar gerçekleştireceğim. Bu çocuk yetiştiği zaman dünyanın en seçkin kulüplerinde oynayacak, spor kulüplerinde antrenör olacak, Amerika da, Almanya da antrenörlük yapacak başka bir şey olmaz o çocuktan zaten.

İlk hedefimiz 2016 RİO Olimpiyatları   

2016 RİO Olimpiyatlarına harıl harıl çalışıyoruz. Tüm Branşlarda hocalarımız ve sporcularımız bu olimpiyatlara kilitlenmiş vaziyette. Çok sayıda madalya getirecek güce ve sporcuya sahibiz.

Uçakta sigara içen spor adamından ne beklenir. “Önce Ahlak ve Maneviyat”

Spor yapmak isteyen gençler bizim en önemli meselemiz. Gençlik bizim en önemli meselemiz, ancak biz her gencin başına polis, her parka polis karakolu yapamayız, anne ve baba arkadaş, komşu, akraba çevre çok önemli etken. Bu nedenle internet sitemize ve salonların her köşesine “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” yazdırıyoruz. Bunu sade duvarlara değil tüm gençliğimizin yaşam biçimine uyarlamamız gerekiyor. Amacı sadece madalya olan bir sporcu her türlü yanlışlığa düşüp tüm spor hayatını karartabilir. Bu nedenle tüm gençlerimizi “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” madalyası sahibi yapmayı hedefliyoruz. Çok şampiyonalar gördük madalya alamadığı halde milletin gönlünde taht kuran sporcular gördük. Müsabakada yenildiği halde davranışlarıyla sporseverlerden “önce ahlak ve maneviyat” madalyası alan sporculara tanık olduk.

Size ahlak ve maneviyat’a neden çok önem veriyoruz için bir olay anlatayım. Futbol Federasyonu ile birlikte Dünya Kupası Hazırlık maçı için Portekiz’e gittik. Bir uçak dolusu sporcu, süper lig kulüp başkanları, antrenörler, federasyon başkanı, basın mensubu, 150 kişiden fazla spor insanı. Türkiye’nin en üst düzey spor insanları. Uçakta yemekler yendi bir tane sözde spor adamı sigara yaktı. Arkadaşları yakma dedi dinlemedi, hostesler uyardı kurallara aykırı efendim diye dinlemedi, kaptan anons yaptı olmadı ayağına kadar geldi rica etti ikaz etti yinede dinletemedi. Sarhoş ayyaş herif, otele gittik daha bavullar odalara yerleşmeden bir kısmı hangi kumarhaneye gidelim diye araştırmaya başladı, bir kısmı hangi restorana, bir kısmı hangi sokağa caddeye gidelim diye araştırmaya başladı. Siz nesiniz kimsiniz ya Türkiye’yi temsil etmeye geldiniz bu rezillik neyin nesi.

İşte bu yüzden az öncede bahsettim Türk Sporu’nu bu nankörlerden milletine teşekkür etmezlerden kurtaracak “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” madalyasına sahip gençler ve spor adamları yetiştirmeliyiz.    

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Söyleşi HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Afrin kırsalına gıda yardımı Afrin kırsalına gıda yardımı Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu ile kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliğiyle..
Filistinli 100 çift İstanbul'da dünyaevine girdi Filistinli 100 çift İstanbul'da dünyaevine girdi Sultanbeyli Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen toplu nikah töreninde 100 Fili..
Irak'ın kuzeyinde saldırı hazırlığındaki teröristlere hava harekatı Irak'ın kuzeyinde saldırı hazırlığındaki teröristlere hava harekatı TSK tarafından, Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde karakol ve üs bölgelerine saldı..
resim yok 'Bize saldıranlara Osmanlı tokadını atarız' Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhur..
  Ekonomi HABERLERİ
İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Genel Kurul ile yönetilecek İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Genel Kurul ile yönetilecek Müteşebbis heyet ile yönetilen Türkiye’nin en büyük OSB’si, İstanbul İkitelli Or..
Kuveyt Türk 2017 net kârını açıkladı Kuveyt Türk 2017 net kârını açıkladı Kuveyt Türk, 2017’de net kârını bir önceki yıla göre yüzde 24,4 artırarak 674 mi..
Doğalgazda 2017'de çifte rekor Doğalgazda 2017'de çifte rekor Türkiye'nin doğalgaz tüketimi geçen yıl 53 milyar 484 milyon metreküple tarihin ..
Temel Hazıroğlu: “Faizin Reçetesi Katılım Ekonomisi” Temel Hazıroğlu: “Faizin Reçetesi Katılım Ekonomisi” Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) tarafınd..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
YENİDER VE MİYEP NİHAT TUNALI’YI ZİYARET ETTİ YENİDER VE MİYEP NİHAT TUNALI’YI ZİYARET ETTİ YENİDER ve MİYİP Başkanı Eşref Küçükateş ile Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan b..
ÖNDER Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini buldu ÖNDER Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini buldu ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin bu yıl ikincisini düzenlediği ÖNDER Kültür San..
MÜSİAD’dan Daha Güçlü Bir Ekonomi İçin Öneriler MÜSİAD’dan Daha Güçlü Bir Ekonomi İçin Öneriler Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından; TBMM Sanayi, Ticare..
Dev Türk Bayrağı Malezya semalarında Dev Türk Bayrağı Malezya semalarında İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz katıldığı çok sayıdaki ul..
  Söyleşi HABERLERİ
Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda  2 TON Baklava dağıtmıştım,  2019’da Başkan olunca  5 TON BAKLAVA dağıtacağım Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda 2 TON Baklava dağıtmıştım, 2019’da Başkan olunca 5 TON BAKLAVA dağıtacağım Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Genel Başkanı Yusuf Gecü Cumhurba..
Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor GOP PLEVNE Projesi 2012 senesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm yıkımları son..
Eğitimci-Şair Şahin KARATAŞ “İz Bırakacak Nesiller” yetiştiren mavigün kolejini anlattı Eğitimci-Şair Şahin KARATAŞ “İz Bırakacak Nesiller” yetiştiren mavigün kolejini anlattı MAVİGÜN Eğitim Kurumlarının bu gün geldiği noktada ilk günden itibaren kesintisi..
Emre Emlak & Otomotiv Bayrampaşa'da açıldı! Emre Emlak & Otomotiv Bayrampaşa'da açıldı! 10 yıldır Emlak Otomotiv ve Oto kiralama sektörü içinde olan Emre Emlak & Otomot..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
2017 yılında 475 fuar düzenlendi 2017 yılında 475 fuar düzenlendi Ticareti geliştirmek amacıyla açılan fuarlar iş dünyasının ilgi gösterdiği bir a..
Rekor katılımın olduğu KASTEXPO sona erdi! Rekor katılımın olduğu KASTEXPO sona erdi! Ekonomik hacim olarak 12 milyar dolarlık değere sahip, Kastamonulu sanayici ve i..
Büyükekşi: “Eski köye yeni adet getirin” Büyükekşi: “Eski köye yeni adet getirin” Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2012 yılından bu yana düzenlediği Türkiye..
Eminevim ödüllendirildi Eminevim ödüllendirildi ASSAM Uluslararası İslam Birliği Kongresi'nin ilki 23-24 Kasım tarihlerinde Emin..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Oktay Öz: “Kentsel Dönüşüm Rantsal Dönüşüm Değildir” Oktay Öz: “Kentsel Dönüşüm Rantsal Dönüşüm Değildir” Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün en seçkin buluşmalarından biri sayılan Bos..
Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Gaziosmanpaşa Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerini tanıtmaya devam ediyor. Bu..
Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan mahallesindeki dönüşüm projesiyle alakalı Güngören Belediye Başkanı Ş..
Fuzul Grup, projelerini Paris’te Tanıttı Fuzul Grup, projelerini Paris’te Tanıttı Yaşam alanlarına geniş yer ayıran ve “aile” konseptini ön planda tutan Fuzul Gru..
  Projeler HABERLERİ
ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden Albaraka Türk’ün kendi kaynakları ile oluşturduğu iAlbatros projesi, IDC Türkiye..
Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, “Ahes Misal İstanbul” adıyla Gazio..
7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu 7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden kimya sanayi, ihracatı sürdürülebilir kılma..
SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Sinpaş Yapı, bugüne kadar yatırımcıla..
  Spor HABERLERİ
NBA'de Şöhretler Müzesi listesi belli oldu NBA'de Şöhretler Müzesi listesi belli oldu Basketbol Şöhretler Müzesi'ne bu sene adını yazdıracaklar arasında eski yıldız o..
Fenerbahçe seriyi bozmadı Fenerbahçe seriyi bozmadı Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında Fenerbahçe, sahasında Aytemiz Alanyaspor'u..
Kasımpaşa, Galatasaray'ı ağırlayacak Kasımpaşa, Galatasaray'ı ağırlayacak Lacivert-beyazlılar, Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında yarın Galatasaray'ı k..
Kadınlar kayaklı koşu 4x5 kilometrede altın madalya Norveç'in Kadınlar kayaklı koşu 4x5 kilometrede altın madalya Norveç'in 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda, kadınlar kayaklı koşu 4x5 kilometre bayr..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
20. Milli ve Yerli Yasam Insası Bulusması  Oktay ÇAĞATAY ve Hamza CEBECİ’nin katılımıyla gerçekleşti 20. Milli ve Yerli Yasam Insası Bulusması Oktay ÇAĞATAY ve Hamza CEBECİ’nin katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Es..
Temel Hazıroğlu ONDOKUZUNCU  Milli ve Yerli yaşam inşası buluşmalarında  insanı ve finansı anlattı Temel Hazıroğlu ONDOKUZUNCU Milli ve Yerli yaşam inşası buluşmalarında insanı ve finansı anlattı Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı