HABER AKIŞI

Ahmet Hamdi Çamlı, Dünyanın en büyük spor kulübüyüz

 Tarih: 21-07-2014 12:29:00  -   Güncelleme: 09-11-2014 19:09:00
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün çiçeği burnunda başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, İBB Cebeci spor tesislerinde Esnaf Gazetesi Gen. Yay. Koord. Eşref Küçükateş ve Tek Rumeli Televizyonu Spor Haberleri Müdürü Erol Eftekin’in sorularını yanıtladı.

Başkan Çamlı İBB Spor Kulübünü kısaca şöyle tanıttı; “1990 Yılında resmen kurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübüne; yine belediye bünyesinden olan 1941 yılında kurulan geçmişi köklü kulüplerden İETT, İSKİ VE İTFAİYE’ de kendi bünyelerinde aldıkları kararlar uyarınca ve 28.11.1990 Tarihli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olağan kongresinde alınan karar ile İBB Spor Kulübüne katılmışlardır. İBB Spor Kulübü bu gün geldiği noktada 3.000 ’den fazla sporcusu ile dünyanın en büyük spor kulübü unvanını elinde bulundurmakta ve mevcut spor tesisleri ile Avrupa ve dünyada hiçbir spor kulübünün sahip olmadığı tesislere sahip bir spor kulübüyüz”.

11 Branşta Sporcu yetiştiren Dünyanın en büyük sporcu üretim merkeziyiz

Ahmet Hamdi çamlı sözlerine şöyle devam etti, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nında sporcularımız arasında bulunduğu bir spor kulübüyüz. Güreş, Basketbol, Valeybol, Karate, Taekwondo, Judo, Masa Tenisi, Atletizm, İzcilik, Buzpateni, Büyük Engelli Yüzme dallarında 11 Branşta sporcularımız hergün Türkiye ve Dünyadaki müsabakalarda mücadele etmekte ve her gün Kulübümüze sayısız madalyalar kazandırmaktadır. Her branşın spor salonları ve müsabaka sahaları tesisimizde mevcut. Şu anda Güreşçilerimiz, Judocularımız müsabakalarda bir kısmı döndü ama şu anda 50-60 sporcumuz yurt içi ve yurt dışında müsabakalarda madalya mücadelesi veriyor.

Başbakanımız bu kulübün hem Sporculuğunu hem Başkanlığını yapmıştır…

1994 yılında bu kulübe geldiğini söyleyen Başkan Çamlı sözlerine Şöyle devam etti; “ Biz bu kulübe sayın başbakanımla birlikte geldik, Cumhurbaşkanı Adayımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılı öncesi Kulübümüzde Futbol oynamış ve bir dönem başkanlığını yapmıştır. Bu nedenle de önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tarafız, Başbakanımızı destekliyoruz” dedi.

Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a şükran borçluyuz…

Bu tesisleri spor camiasına kazandıran İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı burada anmamak büyük haksızlık olur. Geçmişte iyi bir sporcu ve İzci lideri olan Sayın Topbaş spora kazandırdığı bu tesislerle spor tarihine de adını yazdırmayı hak ediyor. Yaptığı her parkın yanında halkın spor yapabileceği alanları da kazandıran Topbaş her vatandaşın spor yapabileceği mekânlar oluşturuyor. Şu anda İstanbul’da yapılan ciddi spor tesislerinin sayısı hızla artmakta. Bu hızı yine 1994’te İBB Başkanı olan Sayın Erdoğan’dan almaktayız. Yüzmede Engelli Branşında Türkiye’yi biz temsil etmekteyiz. Tesisimiz sporcuların ve tüm branşların ihtiyaçlarına cevap verecek alt yapıya ve özelliklere sahiptir.

Milletin imkânlarını kullanan ve teşekkür etmeyen nankörler var

Birçok Federasyon ve Spor Kulübü nankör, Milletten aldığını millete vermiyor diyen Çamlı sözlerine şöyle açıklık getirdi; “Geçen gün Rivada Türkiye Milli takımları kampının açılış yapıldı tesis 60 MİLYONA mal olmuş. Bu gün bir tesise 60 MİLYON HARCANIP Kulüplerin, federasyonların, sporcuların hizmetine veriliyor. 2002 den önce tüm Türkiye’de bir yılda spora harcanan para sadece 60 MİLYON iken bu gün sadece bir tesise bu para harcanıyor. Şimdi soruyorum başarı gösteremeyen Federasyon ve spor kulüpleri Milletin imkânlarını Spor camiasına sunan bu devlete dolayısı millete karşı görevini yapmamış olmuyor mu? Bu imkânları kullanıp madalyaları getirse devlete ve millete teşekkür etmiş olacak. Görevini yerine getirmiş ve ona sunulan imkânları hak etmiş olacak. Ama tam aksine yiyip içip yatıyorlar dolayısı ile bu devlete ve millete nankörlük, karşılığını vermiyorlar.”

Spor yapmak isteyen nereye müracaat edecek..

Biz Kulüp olarak sporcuları olimpiyatlara şampiyonalara hazırlıyoruz. İBB SPOR A.Ş. ve çeşitli kulüplerde yetişmiş ya da alt yapıyı almış çocuklar bize geliyor biz onları çeşitli testlerden geçiriyoruz. Hangi branşa yatkın olduğunu tespit edip başarılı olacağına madalya getireceğine inandıklarımızı bünyemize katıp müsabakalara hazırlıyor yetiştiriyoruz.

Spor Meslek Okulları açacağız…

İBB Spor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı söyleşinin bu bölümde çok heyecanla Madalya garantisi olan sporcular yetiştireceğiz deyince bu nasıl olacak diye sorduk.

Çamlı şunları söyledi; “ ortaokula başlayan her öğrencinin kemik ve kas yapısı çıkartılarak spora yatkın olanlar tespit edilecek. Bu çocuklarımızın hangi branşa yatkın olduğu da yapılacak testler ve çalışmalarla tespit edildikten sonra. Anne Babasına çocuğunu Falanca ilçedeki Spor Meslek Okulunda şu branşa kaydettir diye önereceğiz. Ortaokul, lise ve üniversite tahsili süresince zorunlu alması gereken dersleri almasını sağlayıp, resim, müzik vb. derslerin yerine spor eğitimine ağırlık verilecek. İlkokul dan itibaren de olabilir ve ya 3. Sınıftan itibaren ama en azından 12 yaşından itibaren yarım gün okula yarım gün spor salonuna giden bir çocuğun madalya getirmeme gibi bir şansı var mı? Bu proje beni çok heyecanlandırıyor. Hayata geçirmek için elimden gelen her şeyi sonuna kadar gerçekleştireceğim. Bu çocuk yetiştiği zaman dünyanın en seçkin kulüplerinde oynayacak, spor kulüplerinde antrenör olacak, Amerika da, Almanya da antrenörlük yapacak başka bir şey olmaz o çocuktan zaten.

İlk hedefimiz 2016 RİO Olimpiyatları   

2016 RİO Olimpiyatlarına harıl harıl çalışıyoruz. Tüm Branşlarda hocalarımız ve sporcularımız bu olimpiyatlara kilitlenmiş vaziyette. Çok sayıda madalya getirecek güce ve sporcuya sahibiz.

Uçakta sigara içen spor adamından ne beklenir. “Önce Ahlak ve Maneviyat”

Spor yapmak isteyen gençler bizim en önemli meselemiz. Gençlik bizim en önemli meselemiz, ancak biz her gencin başına polis, her parka polis karakolu yapamayız, anne ve baba arkadaş, komşu, akraba çevre çok önemli etken. Bu nedenle internet sitemize ve salonların her köşesine “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” yazdırıyoruz. Bunu sade duvarlara değil tüm gençliğimizin yaşam biçimine uyarlamamız gerekiyor. Amacı sadece madalya olan bir sporcu her türlü yanlışlığa düşüp tüm spor hayatını karartabilir. Bu nedenle tüm gençlerimizi “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” madalyası sahibi yapmayı hedefliyoruz. Çok şampiyonalar gördük madalya alamadığı halde milletin gönlünde taht kuran sporcular gördük. Müsabakada yenildiği halde davranışlarıyla sporseverlerden “önce ahlak ve maneviyat” madalyası alan sporculara tanık olduk.

Size ahlak ve maneviyat’a neden çok önem veriyoruz için bir olay anlatayım. Futbol Federasyonu ile birlikte Dünya Kupası Hazırlık maçı için Portekiz’e gittik. Bir uçak dolusu sporcu, süper lig kulüp başkanları, antrenörler, federasyon başkanı, basın mensubu, 150 kişiden fazla spor insanı. Türkiye’nin en üst düzey spor insanları. Uçakta yemekler yendi bir tane sözde spor adamı sigara yaktı. Arkadaşları yakma dedi dinlemedi, hostesler uyardı kurallara aykırı efendim diye dinlemedi, kaptan anons yaptı olmadı ayağına kadar geldi rica etti ikaz etti yinede dinletemedi. Sarhoş ayyaş herif, otele gittik daha bavullar odalara yerleşmeden bir kısmı hangi kumarhaneye gidelim diye araştırmaya başladı, bir kısmı hangi restorana, bir kısmı hangi sokağa caddeye gidelim diye araştırmaya başladı. Siz nesiniz kimsiniz ya Türkiye’yi temsil etmeye geldiniz bu rezillik neyin nesi.

İşte bu yüzden az öncede bahsettim Türk Sporu’nu bu nankörlerden milletine teşekkür etmezlerden kurtaracak “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT” madalyasına sahip gençler ve spor adamları yetiştirmeliyiz.    

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Söyleşi HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Aybet: YPG terör örgütü Türkiye'nin kırmızı çizgisi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Aybet: YPG terör örgütü Türkiye'nin kırmızı çizgisi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Aybet terör örgütü YPG'nin, Türkiye'nin "kı..
ABD'de 'Kara Cuma' protestosu ABD'de 'Kara Cuma' protestosu Polis şiddetine dikkati çekmek isteyen göstericiler "Kara Cuma" alışverişini boy..
Akar, Kore Genelkurmay Başkan Yardımcısı Jongsup'u kabul etti Akar, Kore Genelkurmay Başkan Yardımcısı Jongsup'u kabul etti Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Kore Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Yardımc..
Başkentte bazı yollar trafiğe kapatılacak Başkentte bazı yollar trafiğe kapatılacak Başkentte Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi organizesinde düzen..
  Ekonomi HABERLERİ
Maliye Bakanı Ağbal: KDV düzenlemesi yıl bitmeden Meclis'te olacak Maliye Bakanı Ağbal: KDV düzenlemesi yıl bitmeden Meclis'te olacak Maliye Bakanı Ağbal, KDV ile ilgili kanun düzenlemesini bu yıl bitmeden Bakanlar..
Şimşek, Rus yatırımcıları Türkiye'ye davet etti Şimşek, Rus yatırımcıları Türkiye'ye davet etti Başbakan Yardımcısı Şimşek, Moskova’da Rus yatırımcıları Türkiye'ye davet ederek..
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Aycı: Yerli uçak motoru imalinde öncü olmak isteriz Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Aycı: Yerli uçak motoru imalinde öncü olmak isteriz Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, yerli uçak motoru üretimine ilişk..
Rüzgarda 5 milyar dolarlık yatırım yolda Rüzgarda 5 milyar dolarlık yatırım yolda TÜREB Başkanı Ataseven, "Sadece bu yıl içindeki tüm yarışma ve YEKA projeleriyle..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
İKMİB’den jet hızında yerlileştirme hareketi! İKMİB’den jet hızında yerlileştirme hareketi! Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Kasım ayı başında açıkladığı Türkiye’ni..
Kızılay Guinness’e Başvuruyor Kızılay Guinness’e Başvuruyor Kızılay’ın ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirilen ve Kızılay’ın AvrupaKıta ..
Mali Müşavirler Meslek İçi Eğitime Devam Ediyor Mali Müşavirler Meslek İçi Eğitime Devam Ediyor MBG Gaziosmanpaşa ve Sultangazi Temsilcilikleri tarafından düzenlenen kahvaltılı..
Türkiye İş Ahlakı Zirvesi gerçekleşti Türkiye İş Ahlakı Zirvesi gerçekleşti Türkiye İş Ahlakı Zirvesi, Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD)..
  Söyleşi HABERLERİ
resim yok Eğitimci-Şair Şahin KARATAŞ “İz Bırakacak Nesiller” yetiştiren mavigün kolejini anlattı MAVİGÜN Eğitim Kurumlarının bu gün geldiği noktada ilk günden itibaren kesintisi..
Emre Emlak & Otomotiv Bayrampaşa'da açıldı! Emre Emlak & Otomotiv Bayrampaşa'da açıldı! 10 yıldır Emlak Otomotiv ve Oto kiralama sektörü içinde olan Emre Emlak & Otomot..
KORALLAR İNŞAAT FİRMASININ GAZİOSMANPAŞA MERKEZ’DE  KORAL İSTANBUL PROJESİ SES GETİRİYOR. KORALLAR İNŞAAT FİRMASININ GAZİOSMANPAŞA MERKEZ’DE KORAL İSTANBUL PROJESİ SES GETİRİYOR. Gaziosmanpaşa İstanbul'un en iyi yerinde fakat en önemli sorunlarının başında ot..
Cömertoğlu: “2 bin 300 çalışanımız ile 20 Milyon insanımıza hizmet veriyoruz” Cömertoğlu: “2 bin 300 çalışanımız ile 20 Milyon insanımıza hizmet veriyoruz” Tapu ve Kadastro İstanbul Bölge Müdürü Sedat Cömertoğlu: 170 yıldır gayrimenkuld..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
TSPB Kongresi dünyanın en önemli uzmanlarını İstanbul’da buluşturdu! TSPB Kongresi dünyanın en önemli uzmanlarını İstanbul’da buluşturdu! Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) düzenlediği Türkiye Sermaye Piyasa..
Finansal Sistemlerin 4.0’ı “İnsani Finans” İstanbul’dan Dünyaya Yayılacak Finansal Sistemlerin 4.0’ı “İnsani Finans” İstanbul’dan Dünyaya Yayılacak Finans sisteminde insani değerleri ön plana çıkaran, yeni paylaşım ekonomisinin ..
Kurtulmuş: Kartepe Zirvesi dünyaya yeni bir yol açacak Kurtulmuş: Kartepe Zirvesi dünyaya yeni bir yol açacak Kartepe Zirvesi’ne katılan Bakan Kurtulmuş, Zirve’nin Davos’u da geçerek dünya ç..
Postanın tarih yolculuğu Metro İstanbul'da Postanın tarih yolculuğu Metro İstanbul'da “PTT’nin Kuruluş Yıldönümü” etkinlikleri kapsamında Metro İstanbul ile PTT işbir..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Gaziosmanpaşa Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerini tanıtmaya devam ediyor. Bu..
Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan mahallesindeki dönüşüm projesiyle alakalı Güngören Belediye Başkanı Ş..
Fuzul Grup, projelerini Paris’te Tanıttı Fuzul Grup, projelerini Paris’te Tanıttı Yaşam alanlarına geniş yer ayıran ve “aile” konseptini ön planda tutan Fuzul Gru..
 Bir otomobil kadar kullanım ömrü olan binalarda yaşıyoruz Bir otomobil kadar kullanım ömrü olan binalarda yaşıyoruz Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, ‘13 Ekim Dünya Konut Günü’ d..
  Projeler HABERLERİ
Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, “Ahes Misal İstanbul” adıyla Gazio..
7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu 7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden kimya sanayi, ihracatı sürdürülebilir kılma..
SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Sinpaş Yapı, bugüne kadar yatırımcıla..
Süleyman Soylu’dan Tam Destek Süleyman Soylu’dan Tam Destek Vizyona girdiğinde büyük ilgi gören ‘Azazil: Düğüm’ ve ‘Azazil 2: Büyü’ ile son ..
  Spor HABERLERİ
Fenerbahçe, Antalya deplasmanında Fenerbahçe, Antalya deplasmanında Fenerbahçe, Süper Lig'in 13. haftasında yarın deplasmanda Antalyaspor'la karşıla..
resim yok Potada milliler 2'de 2 peşinde A Milli Basketbol Takımı, 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu ikinci..
Sharapova ile Büyükakçay karşı karşıya gelecek Sharapova ile Büyükakçay karşı karşıya gelecek İstanbul'da yarın düzenlenecek TEB BNP Paribas Tenisin Yıldızları Serisi etkinli..
resim yok Kasımpaşa'nın konuğu Atiker Konyaspor Kasımpaşa, Süper Lig'in 13. haftasında yarın sahasında Atiker Konyaspor ile karş..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı