HABER AKIŞI

11.PERYÖN İnsana Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu

 Tarih: 20-10-2019 17:45:48
İnsan yönetimi alanında yenilikçi ve başarılı uygulamaları tanıtmayı, sektöre kazandırmayı amaçlayan PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 11. kez sahiplerini buldu. PERYÖN’ün çatı derneğiEAPM - Avrupa İnsan Yönetimi Derneği tarafından desteklenerek uluslararası bir boyuta taşınan Büyük Ödül’ü ve bu sene yapılan yeni düzenlemeyle ilk kez KOBİ’lerin de değerlendirmeye alınması törenin öne çıkan ayrıntılarıydı.

İnsan yönetimi alanında yenilikçi / yaratıcı ve başarılı uygulamaları tanıtmayı, örnek teşkil eden nitelikteki bu çalışmaları sektöre kazandırmayı amaçlayan PERYÖN İnsana Değer Ödülleri,Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’dedüzenlenen tören ile sahiplerini buldu.

11. yılında Büyük Ödülü, PERYÖN’ün 32 ülkeyi temsil eden çatı derneği EAPM - Avrupa İnsan Yönetimi Derneği tarafından tanınan ve desteklenen organizasyona; bu sene 44 kurum, 54 ayrı kategoride başvuruda bulundu.

Buna göre EAPM - Avrupa İnsan Yönetimi Derneği tarafından desteklenen ve aynı zamanda Büyük Ödül olan İnsana Değerde Liderlik Kategorisi’nde ödülün sahibi;vizyonunu“insanı ön planda tutan ve değer yaratan bir ekip olmak” olarak belirleyen Oyak Renault Otomobil Fabrikaları oldu. Kategorinin diğer iki finalisti Denizbank ve bir eBay şirketi olan GittiGidiyor idi.

İlk kez KOBİ’lere ödül verildi…

PERYÖN İnsana Değer Ödülleri tarihinde bu yıl bir ilk de yaşandı.PERYÖN, sene başında ödül kategori ve metodolojisi anlamında bazı değişikliklere gideceğini duyurmuştu. Bu bağlamda bir adım öteye taşınan organizasyon kapsamında KOBİ’lerin gelişimlerini desteklemek, yol haritaları çıkartabilmek amacıyla özel ödül süreçleri tasarlandı. Büyük, orta ya da küçük ölçekli işletmeler için ayrı değerlendirme kriterleri belirlendi ve ilk kez KOBİ başvuruları alındı.

Bu süreç sonunda Büyük Ödül, İnsana Değerde Liderlik Kategorisi’nde KOBİ segmentindekazanan, “tüm paydaşları için sürdürülebilir fayda sağlamak amacıyla çevreye duyarlı, kesintisiz ve güvenilir doğalgaz dağıtım hizmeti sunmak” misyonunu benimseyen AGDAŞ Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş. oldu. Böylece AGDAŞ Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş. PERYÖN İnsana Değer Ödülleri’nde başarılı görülen ilk KOBİ olma unvanını da elde etti.

Ödül töreninin bir diğer ana kategorisi olan Değer Yaratan Uygulamalar Kategorisi’nde İK'da Dijital Dönüşüm ve İnovasyon alanında ise üç kurum;ikiÖdül, birJüri Özel Ödülü dağılımında başarılı bulundu. Arvato Telekomünikasyon Hizmetleri ve DenizBank ödülün sahibi olurken, Kastamonu Entegre Ağaç. San Jüri Özel Ödülü’nü kucakladı.

Gene Değer Yaratan Uygulamalar Kategorisi’nde olan,  Gelişim ve Yetenek Yönetimi alanında Koçtaş Yapı MarketleriJenerasyon ve Çeşitlilik Yönetimi alanında Yeşim Tekstil, İnsan Gücü Planlaması ve Verimlilik Yönetimi alanında TÜVTÜRK, Çalışan Sağlığı ve Güvenliği alanında Organik Kimya, İşveren Markası Yönetimi ve Bağlılık alanında isePenti Giyim ödülkazandı.

“EAPM desteği ve KOBİ katlımı PERYÖN için çok kıymetli”

Ödüllerin bu sene pek çok ilki bir arada barındırdığını anlatan PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Berna Öztınaz, “2008 yılından bu yana bağımsız bir organizasyon olarak düzenlenen PERYÖN İnsana Değer Ödülleri, Büyük Ödülü, bu sene çatı derneğimiz EAPM - Avrupa İnsan Yönetimi Derneği tarafından tanındı ve desteklendi. Bu gelişme ileglobal alanda EAPM’nin tanıdığı tek ödül oldu. Türkiye’nin insan değeri yönetiminde bilinirliğini, ödül aday ve sahiplerinin uluslararası tanınırlığını, prestijini çok özel konumlandıran bu gelişme için başta EAPM Başkan Yardımcısı ve World Federation Genel Sekreteri Bob Morton olmak üzere, emeğe geçen herkese çok teşekkür ederim.PERYÖN bu yıl kategori ve metodoloji anlamında da bazı değişikliklere gitti. KOBİ’lere de daha etkin seslenmeye başladı. Artık ödül süreçlerimize KOBİ’leri de dahil ediyoruz. Onların da başarılı uygulamalarını daha geniş kitlelere duyuruyoruz. EAPM desteği ve KOBİ katlımı bizim için çok kıymetli bir gelişme” dedi.

Büyük Ödül değerlendirmeleri esnasında EAPM'yi temsil etmekten mutluluk duyduğunu belirten EAPM Başkan Yardımcısı Bob Morton ise “Türkiye'de insan yönetimi alanındaki çalışmaların profesyonelleşmesine önemli katkılar sunan PERYÖN’ün sadece kendi coğrafyasına değil EAPM'ye de yaptığı katkıya büyük değer veriyoruz.PERYÖN’ün İK alanının gelişimindeki liderliğini tanımak, bu başarılı hikâyeyi tüm üyelerimize anlatmak için ödülü desteklemek istedik. Sürece dahil olduğumuz ve ödül töreninde bu heyecanı paylaştığımız için mutluyuz” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Türkiye’deki yaşlı nüfus sosyal medya kullanım rekoru kırdı Türkiye’deki yaşlı nüfus sosyal medya kullanım rekoru kırdı 65ile 74 yaş arası internet kullanan Avrupalı kişilerin Facebook, Twitter gibi s..
PTT AŞ Gazi ve Şehit Ailelerinin yanında PTT AŞ Gazi ve Şehit Ailelerinin yanında PTT AŞ, gazi ve şehit ailelerine APS Kurye ve Posta Kargosu gönderilerinde yüzde..
İsmail Gülle “Batılı iş çevrelerine haklı mücadelemizi anlatacağız” İsmail Gülle “Batılı iş çevrelerine haklı mücadelemizi anlatacağız” Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Barış Pınarı Harekatı’nı yürüten Türk Silahl..
İzinsiz fotoğraf ve görüntüye kokartlı önlem İzinsiz fotoğraf ve görüntüye kokartlı önlem Kişisel Verileri Koruma Kurumu, düzenlediği konferans, toplantı ve seminerlerde ..
  Ekonomi HABERLERİ
İnşaat malzemeleri sanayisinde ihracat artışı yeniden hızlandı İnşaat malzemeleri sanayisinde ihracat artışı yeniden hızlandı Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeks..
Hedefimiz 1.5 Milyon Ton Sertifikalı Tohum İle Dünya Tohum Sektöründe İlk 5’te Yer Almak Hedefimiz 1.5 Milyon Ton Sertifikalı Tohum İle Dünya Tohum Sektöründe İlk 5’te Yer Almak Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları F..
Bilişim Teknolojileri Ankara’da Masaya Yatırıldı Bilişim Teknolojileri Ankara’da Masaya Yatırıldı Yeni nesil iletişim ve kontrol teknolojisi CC-Link’i dünya genelinde yaygınlaştı..
Sanayi çarkları dönmeye başlamıştır Sanayi çarkları dönmeye başlamıştır ORSİAD Başkanı Levent Çamur, sanayi üretimindeki artışın; toparlanmanın gösterge..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
ESDER; ahilik sandığı faizsiz altyapıda olmalıdır ESDER; ahilik sandığı faizsiz altyapıda olmalıdır Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus; Ahilik teşkilatı tari..
Yeni çalışma dönemimiz içinde Merter’deki firmalara ihracat fırsatları açmayı planlıyoruz… Yeni çalışma dönemimiz içinde Merter’deki firmalara ihracat fırsatları açmayı planlıyoruz… İki dönemdir genel kurullarda üyelerinin ve Merter’de bulunan önemli grupların d..
TİM Başkanı:İstanbul’u küresel tasarım merkezine dönüştüreceğiz TİM Başkanı:İstanbul’u küresel tasarım merkezine dönüştüreceğiz Türkiye’de tasarım kültürünün oluşmasına ve Türk tasarımcıların dünyaya tanıtılm..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İTO Meclisi'ne konuk oldu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İTO Meclisi'ne konuk oldu İstanbul Ticaret Odası’nın Kasım ayı Meclis toplantısı İçişleri Bakanı Süleyman ..
  Söyleşi HABERLERİ
Av. Müge Bostancı ile “TİCARETİN HUKUKU” söyleşileri… Av. Müge Bostancı ile “TİCARETİN HUKUKU” söyleşileri… Tamamı üretici, zanaatkâr, sanayici, kobi, tüccar, toptancı, perakendeciden oluş..
Ticaretle ilgili sorularımızı,  Adana Müftüsü  Hasan ÇINAR  Cevapladı (4) Ticaretle ilgili sorularımızı, Adana Müftüsü Hasan ÇINAR Cevapladı (4) İslam'da Ticaret nasıl olmalı ve bireyler hangi koşullarda nasıl davranmalı soru..
Ticaretle ilgili sorduk Adana Müftüsü Hasan ÇINAR cevapladı (3) Ticaretle ilgili sorduk Adana Müftüsü Hasan ÇINAR cevapladı (3) İslam'da Ticaret nasıl olmalı ve bireyler hangi koşullarda nasıl davranmalı soru..
Biz sorduk, Adana Müftüsü Hasan Çınar cevapladı (2) Biz sorduk, Adana Müftüsü Hasan Çınar cevapladı (2) İslam'da Ticaret nasıl olmalı ve bireyler hangi koşullarda nasıl davranmalı soru..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Milli ve yerli yüzde 100 elektrikli Yeni Nesil Hizmet Aracı TRAGGER T-Car Milli ve yerli yüzde 100 elektrikli Yeni Nesil Hizmet Aracı TRAGGER T-Car Üretimine 2018 yılında başlanan TRAGGER Yeni Nesil Elektrikli Hizmet Araçları’nı..
PTT’den Filateli Alanında Uluslararası Başarı PTT’den Filateli Alanında Uluslararası Başarı PTT AŞ, Çin’de gerçekleşen 16. Uluslararası Föy Yarışması’nda 3’üncülük derecesi..
Sıfır Atık Projesi’nin kapsamı genişletiliyor Sıfır Atık Projesi’nin kapsamı genişletiliyor Geri Dönüşüm Çevre Teknolojileri ve Sıfır Atık Fuarı’nın resmi açılışında konuş..
Uluslararası 50 Firma İlk Kez R+T Turkey’de Uluslararası 50 Firma İlk Kez R+T Turkey’de Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki panjur, tente, kapı-geçiş ve güneşten ko..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe Evleri’nde bir ayda 276 konut satıl..
Ağacın izinde yeşil yapılaşma! Ağacın izinde yeşil yapılaşma! Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye ..
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Hava Kalitesi Farkındalığı için Uluslararası Proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Hava Kalitesi Farkındalığı için Uluslararası Proje Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Şehirlerde Hava ..
Kentsel dönüşümde başarının anahtarı, kaliteli beton kullanımı Kentsel dönüşümde başarının anahtarı, kaliteli beton kullanımı Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından Kocaeli’de “Beton Teknolojileri ve..
  Teknoloji-Proje HABERLERİ
10 bin ihracatçıya daha ‘Yeşil Pasaport’ imkanı doğdu 10 bin ihracatçıya daha ‘Yeşil Pasaport’ imkanı doğdu Cumhurbaşkanı kararıyla son üç takvim yılı itibarıyla yıllık ortalama ihracatı 5..
Türk Telekom’un ‘Yüzde 100 Yerli’ Yapay Zekâ projesine ödül Türk Telekom’un ‘Yüzde 100 Yerli’ Yapay Zekâ projesine ödül Türk Telekom, IDC Yapay Zeka Ödülleri’nde birincilik ödülünün sahibi oldu. Innov..
Türk Telekom’dan gerçek 5G denemesinde dünya hız rekoru Türk Telekom’dan gerçek 5G denemesinde dünya hız rekoru Türk Telekom, Huawei ile birlikte canlı 5G test şebekesi üzerinde gerçekleştirdi..
Ar-Ge 250 açıklandı: Zirvede yine ASELSAN var Ar-Ge 250 açıklandı: Zirvede yine ASELSAN var Turkishtime tarafından hazırlanan “Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge harcaması..
  Spor HABERLERİ
EYÜPSULTAN’IN TEK BAYAN FUTBOL TAKIMI: KEMER FK EYÜPSULTAN’IN TEK BAYAN FUTBOL TAKIMI: KEMER FK “Geleceğin Futbolcularını Yetiştiriyoruz” sloganı ile 2012 yılında kurulan Kemer..
Halı saha sektörü kriz dinlemiyor Halı saha sektörü kriz dinlemiyor Ekonomik krizlerin etkilemediği sektörlerden biri de halı sahalar. İntegral Grou..
ALİBEYKÖYSPOR, YENİ SEZONA HAZIR! ALİBEYKÖYSPOR, YENİ SEZONA HAZIR! Eyüpsultan’ın köklü kulüplerinden Alibeyköyspor’un teknik direktörü Aydın Yavuz ..
Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı genç sporcular, badminton ve judoda ülkemize çifte zafer yaşattı..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı